آیا وجود پنتری به خانه ارزش می دهد؟

چکیده کوتاه مطلب

اگر خانه ای می سازید یا خانه ای قدیمی را بازسازی می کنید، انتخاب های زیادی برای بهتر شدنِ آن پیش روی شماست. یک آشپزخانه با طراحی خوب با فضای ذخیره سازی زیاد واقعا می تواند به ارزش خانه شما بیافزاید. یکی از گزینه های ذخیره سازی این است که یک قسمت را برای پنتری […]

اگر خانه ای می سازید یا خانه ای قدیمی را بازسازی می کنید، انتخاب های زیادی برای بهتر شدنِ آن پیش روی شماست. یک آشپزخانه با طراحی خوب با فضای ذخیره سازی زیاد واقعا می تواند به ارزش خانه شما بیافزاید. یکی از گزینه های ذخیره سازی این است که یک قسمت را برای پنتری یا انباری در آشپزخانه خود در نظر بگیرید. از آنجایی که ممکن است این انتخاب برای صاحبخانه کمی گران باشد و باعث نگرانی او شود، در این مقاله بررسی میکنیم که آیا وجود پنتری به خانه شما ارزش میدهد یا خیر؟

در سال‌های اخیر، فضای ذخیره‌سازی به یکی از ویژگی‌های مهم در خانه‌ها تبدیل شده است و کارشناسان معتقدند که حدود 50 تا 75 درصد از هزینه‌ای که برای ساخت پنتری صرف می‌کنید، می‌تواند به ارزش خانه شما اضافه کند. با این حال، اینکه یک پنتری چقدر ارزش خانه شما را افزایش می دهد به قیمت خانه و نوع پنتری که دارید بستگی دارد.

پنتری ها ارزش افزوده دارند

این یک واقعیت است که همه فضای ذخیره سازی در خانه را دوست دارند. تعداد زیادی کمد و کابینت ضروری هستند، و ارزش زیادی به ملک شما می‌افزایند. امروزه، بیشتر مردم دوست دارند مواد غذایی را به صورت عمده بخرند و لوازم خود را ذخیره کنند، بنابراین جای تعجب نیست که داشتن انباری در خانه شما به عنوان یک دارایی توسط خریداران خانه در نظر گرفته شود.

اگر در خانه تان پنتری ندارید و احساس می‌کنید که فضای ذخیره‌سازی در آشپزخانه‌تان کم است، یک گزینه ممکن اضافه کردن آن به خانه‌تان است. اضافه کردنِ پنتری نه تنها به آشپزخانه شما حس آرامش می بخشد، بلکه به طور بالقوه ارزش خانه شما را نیز افزایش می دهد.

انواع پنتری

ممکن است از خود بپرسید که پنتری دقیقاً چیست؟ پنتری اصطلاحی است که بسیاری از افراد برای توصیف کابینتی که در آن مواد غذایی را نگهداری می کنید استفاده می کنند، اما در واقع پنتری یک کمد یا اتاقی است که چیزی بیش از غذا در آن ذخیره می شود. همچنین می‌توان ظروف، کالاهای کاغذی و هر چیز دیگری را که ممکن است در آشپزخانه به آن نیاز داشته باشید، را در آنجا ذخیره کرد. بسیاری از انبارها انواع مختلفی دارند، اما برخی از آنها به اندازه یک کمد کوچک هستند.

پنتری اتاق مانند

پنتری اتاق مانند درست همانگونه است که از اسمش مشخص است. این مدل پنتری یک اتاق خارج از آشپزخانه است که به اندازه یک کمد دیواری است. این  پنتری می تواند کوچک یا بزرگ باشد و معمولاً شامل تعداد زیادی قفسه و/یا کابینت در کل دیوارهاست. این نوع انبارها به دلیل فضای ذخیره سازی که در اختیار شما قرار می دهند، مطمئناً به ارزش خانه شما می افزایند.

 

پنتری کمد مانند

کمد پنتری معمولاً در آشپزخانه قرار دارد و کمد کوچکی است که راهرو و ورودی ندارد. معمولاً از چندین قفسه در یک ردیف و مقداری فضای ذخیره سازی در کف آن تشکیل شده است. اگر آشپزخانه کوچکی دارید این مدل پنتری ها خیلی کمک کننده است.

 

پنتریِ باتلر

انباری باتلر اتاقی است که ممکن است بسیاری از مردم با آن آشنا نباشند زیرا اغلب در خانه های قدیمی دیده می شد. انباری باتلر مانند یک بقیه مدل های پنتری برای ذخیره سازی استفاده می شد و به طور استراتژیک بین آشپزخانه و اتاق غذاخوری قرار می گرفت و کابینت ها و پیشخوان داشت.

در گذشته، در واقع برای نگهداری ظروف چینی و نقره استفاده می شد، اما امروزه کاربردهای دیگری هم دارد. از آنجایی که پنتری های باتلر دارای فضای پیشخوان هستند، مکان مناسبی برای نگهداری وسایل روی میز هستند و همچنین به عنوان محل آماده سازی غذا مفید کاربردی هستند. این مدل پنتری ها به دلیل فضای ذخیره‌سازی و پیشخوانی که ارائه می‌کند، قطعاً می‌تواند ارزش افزوده داشته باشد.

 

آیا پنتری اتاق مانند ارزش ساخت دارد؟

انباری های اتاق مانند یک افزودنی عالی برای یک خانه هستند زیرا فضای جداگانه ای در آشپزخانه شما برای نگهداری مواد غذایی و سایر لوازم آشپزخانه ارائه می دهند. اگر این ویژگی مد نظر شماست و کار شما را راحت تر میکند حتما آن را در خانه خود بسازید.

 

آیا انباری باتلر ارزش ساخت دارد؟

اگر به دنبال داشتن فضایی در آشپزخانه خود هستید که به شما امکان می دهد کارهایی بیش از ذخیره کردن چیزها انجام دهید، انباری باتلر برای شما ایده آل است. این سبک یک افزودنی کاربردی برای خانواده‌هایی است که دوست دارند یک منطقه آماده‌سازی غذا داشته باشند که جدا از آشپزخانه اصلی است، و همچنان فضای مورد نیاز برای نگهداری ظروف و کالاهای خشک را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *