7 نکته برای انتخاب بهترین مبلمان برای فضای باز

چکیده کوتاه مطلب

مبلمان حیاط بزرگ راحتی و عملکرد را برای فضاهای بیرونی شما به ارمغان می آورد. میتوان با یک میز بزرگ و صندلی های راحت ، یک حیاط سنگی را  به ناهار خوری تبدیل کرد. یک ایوان با مبل حصیری و صندلی گهواره ای کلاسیک ، با کوسن های مخملی که روی آن قرار میدهید ، […]

مبلمان حیاط بزرگ راحتی و عملکرد را برای فضاهای بیرونی شما به ارمغان می آورد.

میتوان با یک میز بزرگ و صندلی های راحت ، یک حیاط سنگی را  به ناهار خوری تبدیل کرد. یک ایوان با مبل حصیری و صندلی گهواره ای کلاسیک ، با کوسن های مخملی که روی آن قرار میدهید ، می تواند در ماه های گرم به سرعت تبدیل به یک اتاق دوم برای خانواده شود. وقتی حیاط با مبلمان مناسب تکمیل شود ، حتی فضاهای کوچک مانند بالکن را نیز پذیرای ما میکند. از نکات زیر برای انتخاب بهترین مبلمان برای فضای خود استفاده کنید. برنامه ریزی دقیق می تواند حیاط خلوت شما را به مکان مورد علاقه جدید برای استراحت ، صرف غذا و سرگرمی تبدیل کند.

  1. فهرستی از نیازهای مربوط به مبلمان حیاط را تهیه کنید

با این فکر کنید که از فضای بیرونی خود چه انتظاری دارید. آیا می خواهید در شبهای گرم تابستان به عنوان ناهار خوری عمل کند؟ آیا قصد دارید مهمانی شام بعدی یا جشن تولد فرزندتان را در فضای باز برگزار کنید؟ یا تصور می کنید که یک گوشه دنج برای مطالعه آرام شما باشد؟

لیستی از فعالیتهایی که دوست دارید در فضا انجام دهید را تهیه کنید و از آن به عنوان راهنما برای تعیین نوع مبلمان حیاط استفاده کنید.

2. قبل از خرید حتما صندلی ها را امتحان کنید

هنگام خرید صندلی و مبل حیاط ، حتماً قبل از خرید صندلی روی آن بنشینید. مبلمان حیاط به طور منظم ، به ویژه در ماه های گرم ، مورد استفاده قرار می گیرد ، بنابراین ضروری است که صندلی راحت باشد. برای حداکثر راحتی ، به دنبال مبلمانی با بالشتک های مخملی روی صندلی ها و پشتی ها باشید ، یا مبلمان فلزی و چوبی را با بالش های کرکی دکور کنید. اطمینان حاصل کنید که همه پارچه ها در برابر آب و هوا مقاوم هستند تا از محو شدن رنگ یا رشد کپک جلوگیری شود.

3. به سراغ مبلمانی بروید که مراقبت از آن آسان باشد

برای به حداقل رساندن نیاز به تعمیر و نگهداری ، مبلمان حیاط را بررسی کنید. مبلمان را از متریال با دوام و با توجه به شرایط محیطی خود انتخاب کنید. همچنین می توانیداز  مبلمان حیاط  با کوسن ها و بالش هایی با روکش های جدا شونده که به راحتی در ماشین لباسشویی شسته می شوند ، استفاده کنید.

4. فضایی برای نگهداری مبلمان در نظر بگیرید

فضایی را در نظر بگیرید که در صورت عدم استفاده از مبلمان برای مدت طولانی بتوانید آنها را در آنجا نگهداری کنید تا طول عمر بیشتری داشته باشند. میتوانید از مبلمان تاشو نیز استفاده کنید تا نگهداری آن راحت تر باشد.

5. رنگها را با دکوراسیون بیرونی خود مطابقت دهید

هنگام خرید مبلمان حیاط ، محدود به رنگهای خنثی یا رنگ چوب طبیعی نیستید. تکه های حصیری ، چوبی و فلزی در حال حاضر دارای تنوع رنگی زیادی هستند. میتوانید با توجه به تم رنگی فضای باز خود از مبلمان رنگی استفاده کنید یا مبلمان قدیمی را با کمی خلاقیت تغییر رنگ  دهید.

6. روی مبلمان با کیفیت سرمایه گذاری کنید

ضرب المثل قدیمی “هرچقدر پول بدهید، همان قدر آش میخورید” به طور کلی در مورد مبلمان حیاط نیز صادق است. برای مثال ، صندلی های پلاستیکی یا میزهای جانبی ، ممکن است بسیار زیبا به نظر برسند و ظاهر خوب خود را برای یک یا دو سال در معرض نور آفتاب حفظ کنند ، اما به مرور شکننده می شوند و رنگ خود را از دست می دهند. همین امر در مورد برخی از محصولات چوبی و قطعات حصیری نیز صادق است. بنابراین در خرید مبلمان توجه زیادی داشته باشید.

7. از فرش برای تنوع رنگی و جذابیت استفاده کنید

برای افزایش زیبایی و جذابین فضای بیرونی میتوانید مبلمان را روی فرش قرار دهید. یک فرش بیرونی نرم و دارای بافت غنی ، فضای داخلی را زیباتر میکند. رنگ و الگویی را انتخاب کنید که با سایر مبلمان و دکوراسیون شما هماهنگ باشد تا فضای بیرونی شما را به هم مرتبط کند. قبل از خرید مطمئن شوید که فرش برای استفاده در فضای باز ساخته شده است.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *