انتخاب تم برای اتاق کودک

چکیده کوتاه مطلب

انتخاب یک تم برای اتاق کودک یک شیوه ی خلاقانه و جذاب به حساب می آید که علاوه بر افزایش حس خلاقیت در کودک، اتاق را نیز زیبا میکند. در ادامه به چند نکته در این زمینه میپردازیم:   کشتی دزدان دریایی، برج شاهزاده خانم ها و صحنه های جنگل:  اتاق بچه ها فضای ایده […]

انتخاب یک تم برای اتاق کودک یک شیوه ی خلاقانه و جذاب به حساب می آید که علاوه بر افزایش حس خلاقیت در کودک، اتاق را نیز زیبا میکند. در ادامه به چند نکته در این زمینه میپردازیم:

 

کشتی دزدان دریایی، برج شاهزاده خانم ها و صحنه های جنگل:  اتاق بچه ها فضای ایده آلی برای پذیرش خلاقیت است. در پس زمینه اتاق کودک هم میتوانید یک تم کلی را برای کل اتاق در نظر بگیرید و انجام دهید و هم میتوانید یک تم و فضای تخیلی را برای قسمتی از اتاق انتخاب کنید مثلا فقط برای قسمت تخت. اما این تم ها به هر صورتی که انتخاب شوند اتاق کودک را فوق العاده جذاب کرده و همه کودکان آن را دوست خواهند داشت.

شروع 

تم برای اتاق کودکان انواع مناسبی دارد و دست شما برای انتخاب بسیار باز است. طراحان داخلی پیشنهاد میکنند که برای شروع و انتخاب تم مناسب، سه چیز را در نظر بگیرید: بودجه، طول عمر و اینکه چقدر راحت می‌توان با بزرگ‌تر شدن کودک، آن را تغییر داد.

 

وقتی صحبت از اتاق کودکان به میان می‌آید، باید بدانیم که کودک اغلب ایده‌های خودش را برای فضای اتاقش دارد. البته به یاد داشته باشید که علایق کودکان به اندازه سایز کفش‌هایشان تغییر می‌کند. سعی کنید اتاقی یکدست ایجاد کنید که موضوع خاصی نداشته باشد و بتوان تغییر را به راحتی در آن اعمال کرد. با کودک در رابطه با مبلمان، نقاشی‌های دیواری و غیره صحبت کنید و سپس میتوانید با لوازم ارزان و با خلاقیت آنها را انجام دهید.

 

تم های خلاقانه برای اتاق پسران

میتوانید برای نوزادان یک تم به سلیقه خود انتخاب کنید تا فضایی آرام را به شما هدیه دهد. وقتی برای بچه های بزرگتر طراحی می کنید، ابتدا با آنها صحبت کنید تا ببینید در فضا چه می خواهند. ایجاد فضایی که بیانگر فردیت کودک باشد و در عین حال آن را با سبک بقیه خانه متعادل کند بسیار مهم است.

انتخاب تم های خلاقانه زیاد است. معمولا روی تم هایی تمرکز کنید که کودک زود از آن خسته نشود. اگر از کتغذ دیواری استفاده میکنید ترجیحا فقط یک دیوار کاغذ دیواری شود.

اتاق دختران با الهام از شاهزاده ها

نقاشی دیوار هم انتخاب خوبی است

در کل وقتی صحبت از انتخاب تم برای اتاق کودکان میشود، هزینه های سرسام آور آن نیز به ذهن خطور میکند. معمولا دکوراسیون های سنگین برای انتخاب تم های خاص و بزرگ هزینه های زیادی دارد. پیشنهاد طراحان این است که میتوانید بخش زیادی از تم را روی دیوار نقاشی کنید. با این کار هم به تم مورد نظر رسیده اید و هم هزینه ها به اندازه قابل توجهی کاهش پیدا میکند. البته سعی کنید فقط یک قسمت دیوار را نقاشی کنید تا در اینده تغییرآن ساده تر باشد و هزینه مجدد برای شما ایجاد نکند. مثلا میتوانید قسمتی از چنگل و یا چمنزار و حیوانات مزرعه یا قصر شاهزاده را برای دختران نقاشی کنید و یا جنگل، شوالیه ها و اژدها را برای پسران.

اگر شما و فرزندتان فضایی واقعا منحصر به فرد می خواهید، آن را در آغوش بگیرید.در این زمان است که میتوانید به شکوفا شدن خلاقیت در کودکتان کمک کنید. تقریباً هر عنصر طراحی می تواند از تخیل کودک الهام گرفته شود و اجازه دادن به آنها برای اینکه بخشی از این فرآیند باشند می تواند یک تجربه هیجان انگیز باشد.

هابوس، طراح داخلی، می گوید: «ساخت یک اتاق خواب سرگرم کننده و عجیب با الهام از تم داستان یا شخصیت مورد علاقه کودک، فضایی از شگفتی، کشف و خلاقیت ایجاد می کند.»

 

هابوس پیشنهاد می کند هنگام ایجاد تم اتاق کودک، سه چیز را در نظر داشته باشید.

  1. به کودک اجازه دهید تا بخشی از فرآیند باشد. این کار تخیل و خلاقیت را پرورش می دهد و به آنها فرصتی می دهد تا از خودمختاری استفاده کنند.
  2. مطمئن شوید که ویژگی های مشترکی در رنگ ها و الگوها وجود دارد که باید در سراسر فضا گنجانده شود. توجه دقیق به انسجام هر یک از عناصر طراحی گنجانده شده، ایجاد موفقیت آمیز تم اتاق کودک را تضمین می کند.
  3. از پروژه لذت ببرید. تا در نهایت اتاق جذابی داشته باشید.
ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *