اندازه مناسب برای میزهای رستوران یا کافه

چکیده کوتاه مطلب

هنگام طراحی رستوران خود ، باید به طور جدی چیدمان محل نشستن را در نظر بگیرید. انتخاب شکل و اندازه مناسب میز می تواند ظرفیت رستوران شما را تعیین کند که در نهایت می تواند بر فروش شما تأثیر بگذارد. مهم است که قبل از انتخاب اندازه میزهای رستوران خود ، ارتفاع میز ، تعداد […]

هنگام طراحی رستوران خود ، باید به طور جدی چیدمان محل نشستن را در نظر بگیرید. انتخاب شکل و اندازه مناسب میز می تواند ظرفیت رستوران شما را تعیین کند که در نهایت می تواند بر فروش شما تأثیر بگذارد.

مهم است که قبل از انتخاب اندازه میزهای رستوران خود ، ارتفاع میز ، تعداد مشتری ، تعداد صندلی و مساحت بین میزها را در نظر بگیرید.

صرف نظر از اندازه یا نوع رستورانی که افتتاح می کنید ، داشتن میزهای خوب و با کیفیت بالا جنبه مهمی از تجربه ناهارخوری مشتریان شما است. انتخاب انواع میزها و اعداد مناسب برای رستوران شما می تواند به شما در جلوگیری از دردسرهای بعدی کمک کند. در نهایت ، شکل میزی که می خواهید برای مشتریان خود فراهم کنید با سبک فضایی که می خواهید ایجاد کنید ، منوی شما و نحوه خدمات رسانی به مشتریان تعیین می شود.

هر صندلی از نظر عرض حداقل به 60 سانتیمتر فضا احتیاج دارد. این اندازه شامل فاصله بین صندلی ها می شود تا مشتریان بتوانند داخل و خارج شوند و راحت بنشینند. نوع رستوران شما یکی دیگر از جنبه های مهم است که هنگام انتخاب باید به آن توجه کنید. برای وعده های غذایی کامل ، یک میز75 در 75 سانتیمتر به راحتی برای 2 نفر کفایت میکند. با این حال ، این اندازه برای میز کافه یا میز سرو بستنی برای 4 نفر هم مناسب است.

آیا میزهای گرد یا مستطیلی بیشتر فضا می گیرند؟

میزهای مربع یا مستطیل  را میتوان برای مهمانی های بزرگ کنار هم چسباند و این امر باعث محبوبیت بیشتر آنها در میان رستوران داران می شود. با این حال ، میزهای گرد در کافه ها به دلیل توانایی نشستن افراد بیشتر دور یک میز انتخاب بهتری هستند. ترکیب این دو مدل میز با توجه به فضای موجود شما و بودجه ای که دارید، انتخاب خوبی است.

 

چه سایز میزی برای چه تعداد افرادی مناسب است؟

جدول زیراطلاعات خوبی را در مورد اندازه میزها ارائه میدهد:

شکل های زیر ظرفیت تکمیلی هر یک از انواع مدل های میز را نشان میدهد:

نکته آخر و مهم اینکه باید میزان فضای مورد نیاز بین هر میز رستوران را جدی بگیرید. به عنوان یک قاعده کلی ، باید حداقل 700-800 میلی متر فضا از میز رستوران تا دیوارها و میزهای دیگر در هر طرف بگذارید تا مشتریان بتوانند صندلی خود را از میز دور کرده و به راحتی بلند شوند. شما باید در نظر داشته باشید که کارکنان بدون دردسر، مخصوصاً کارکنان خدماتی  بدون اینکه به مشتریان برخورد کنند از بین انها عبور کنند ، زیرا این باعث می شود یک تجربه ناهار خوری بسیار ناخوشایند داشته باشند.

 

 

به یاد داشته باشید ، انتخاب اندازه مناسب میز رستوران و چیدمان آنها بیشتر یک هنر است تا یک علم ، بنابراین قبل از تلاش برای کار واقعی ، چند چیدمان مختلف را در یک طرح کاغذی امتحان کنید. جابجایی یک میز رستوران روی کاغذ بسیار راحت تر از یک میز واقعی است!

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *