انواع مختلف تخت برای کودکان

چکیده کوتاه مطلب

این مقاله اطلاعات خوبی در مورد انواع مختلف تخت خواب برای کودکان، از جمله تخت های انفرادی تا تخت های دوطبقه به شما می دهد. انتخاب یک تخت جدید برای فرزندتان یک قدم بزرگ به حساب می آید. در گذشته افراد انتخاب های زیادی پیش رو نداشتند اما امروزه گزینه های متعددی وجود دارد که […]

این مقاله اطلاعات خوبی در مورد انواع مختلف تخت خواب برای کودکان، از جمله تخت های انفرادی تا تخت های دوطبقه به شما می دهد.

انتخاب یک تخت جدید برای فرزندتان یک قدم بزرگ به حساب می آید. در گذشته افراد انتخاب های زیادی پیش رو نداشتند اما امروزه گزینه های متعددی وجود دارد که شما و فرزندتان می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

چه چیزی را باید در یک تخت برای کودکان جستجو کرد؟

هنگامی که به دنبال یک تخت جدید برای فرزندان خود هستید، باید به برخی از موارد مهم توجه کنید. در ادامه بصورت کامل توضیح خواهیم داد.

 

 

اندازه

وقتی تصمیم می گیرید چه اندازه تختی برای کودک خود تهیه کنید، باید به نکاتی توجه کنید. ابتدا باید فضایی را در نظر بگیرید که میخواهید تخت را در آنجا قرار دهید. میتوانید در بازار تخت خواب هایی با اندازه های استاندارد را ببینید.

 

چهارچوب

مواد مختلفی وجود دارد که از آنها چارچوب تخت ساخته می شود.این قاب ها از انواع چوب از کاج گرفته تا بلوط ساخته می شوند. تخت های چوبی بادوام و زیبا هستند.

چهارچوب تخت ساخته شده از فلز و پلاستیک نیز وجود دارد. تخت های فلزی سنگین و مقاوم هستند. هر کدام ویژگی های متفاوتی را ارائه می دهند، اما برخی از آنها دوام بیشتری نسبت به بقیه دارند.

 

قیمت

قیمت همیشه مهم است. ما همیشه میخواهیم تختی با قیمت مناسب خریداری کنیم. اما دوام تخت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

بنابراین، ممکن است مجبور شوید برای تختی که از آن مطمئن هستید کمی بیشتر پول بپردازید. با این حال، اگر برای فرزند کوچک خود تخت می‌خرید و قرار است این تخت تنها چند سال دوام بیاورد، پس لازم نیست تختی گران قیمت خریداری کنید.

 

انواع تخت برای کودکان

 تختخواب طبقه ای

این نوع تخت به صورتی است که دو تخت استاندارد روی هم قرار میگیرند و معمولا 40 سانتیمتر بین هر دو تخت فاصله وجود دارد.. این تخت‌ها برای صرفه‌جویی در فضا ایده‌آل هستند. تنوع زیادی در تخت دو طبقه وجود دارد.

برخی دارای پله برای طبقه دوم تخت هستند و برخی نردبان دارند. در ساخت چنین تخت هایی تنوع و خلاقیت زیادی وجود دارد.

 

تخت کابین

تخت های کابین به صورتی هستند که در زیر تخت یک کشو یا کمد وجود دارد. این تخت ها برای اتاق های کوچکتر که ممکن است فضای ذخیره سازی زیادی نداشته باشند ایده آل هستند. ارتفاع تخت کابین بالاتر از یک تخت معمولی است اما آنقدر بلند نیست که کودک شما برای بالا رفتن از تخت نیاز به نردبان داشته باشد.

فضای زیر تخت کابین برای قار دهی لباس، وسایل و غیره مناسب هستند، حتی میتواتد یک قفسه کتاب کوچک را در زیر خود بگنجاند.

 

تخت گهواره ای

این تخت ها خیلی کوچک هستند و برای نوزادان مناسبند. در اطراف این تخت ها نرده هایی برای مراقبت از نوزاد قرار میگیرد.

 

تخت هایی با ارتفاع بلند

تخت بلند سبکی است که در آن یک تخت در بالا قرار دارد، اما در زیر آن یک فضای باز برای استفاده های مختلف وجود دارد. این مدل تخت به صرفه جویی در فضا کمک می کند. به عنوان مثال، کودک شما می تواند یک میز در زیر یا فضای ذخیره سازی و کمد اضافی داشته باشد. علاوه بر این، کودک شما می تواند مکانی داشته باشد که در آن بنشیند، استراحت کند و یا کتاب بخواند. این نوع تخت اغلب با تخت دوطبقه اشتباه گرفته می شود، اما آنها یکسان نیستند.

 

تخت پلتفرم

این مدل تخت دارای چهار چوب و یک تکیه گاه محکم است. ارتفاع آن حدود 35 سانتیمتر است. این نوع تخت ها ظاهر مدرن تری دارند و می توانند بیشتر تشک ها را پشتیبانی کنند.

 

تخت یک نفره

این تخت سبک کلاسیکی دارد و معمولا آن را زیاد میبینید. ممکن است پشتی و تکیه گاه داشته باشد یا نداشته باشد.

تخت یک نفره سبک کلاسیکی است که همیشه مد خواهد بود. و معمولا برای کودکان نیز مناسب است. تخت های دو تفره به این سبک هم وجوددارند که تفاوت آنها فقط در اندازه است.

 

تخت کودک نوپا

تخت کودک نوپا دارای چارچوب است و تختی است که بعد از تخت گهواره ای برای کودکان استفاده میشود .

معمولا این تخت دارای نرده های ایمنی است که میتوان آنها را جدا کرد. این تخت ها دارای محدودیت وزنی هستند و طول مدت استفاده از آنها به لحاظ بزرگ شدنِ کودک، کوتاه است.

 

تخت سفر

تخت مسافرتی تختی است که می توانید در سفر با خود ببرید. وقتی فرزند دارید و می خواهید به سفر بروید، باید مطمئن شوید که فضای امن و راحت برای خواب او به همراه دارید. گزینه های مختلف تخت مسافرتی وجود دارد، از چادر مسافرتی گرفته تا تخت های مسافرتی بادی.

می‌توانید تخت‌های مسافرتی را تا کنید و به راحتی آن‌ها را به هر کجا حمل کنید. بسیاری از آنها قابل باد شدن هستند و با پمپ هایی همراه هستند تا زمانی که کودک شما آماده خواب است، به سرعت آنها را با هوا پر می کنید.

 

تخت خواب ترندل

وقتی دو فرزند دارید اما فضای کافی برای دو تخت وجود ندارد میتوانید از این نمونه تخت ها استفاده کنید. این نوع تخت مثل تختهای دونفره در ارتفاع بالا قرار ندارد و نزدیک زمین است. یکی از تخت ها در زیر تخت دیگر قار میگیرد و دارای چرخ هایی است که در مواقع ضروری بیرون کشیده میشوند.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *