اهمیت روشنایی در طراحی داخلی

چکیده کوتاه مطلب

نورپردازی عالی باعث ایجاد عمق و ارتفاع ، نقاط دنج و توجه به چشمگیرترین مناطق شما می شود. در نورپردازی همه چیز به تعادل نور و سایه و ایجاد انرژی جدید به فضای داخلی برمیگردد. ایجاد یک پروژه طراحی داخلی بدون طراحی نور یک کار تقریبا ناکامل است. نورپردازی ماهرانه بعد دیگری را به فضا […]

نورپردازی عالی باعث ایجاد عمق و ارتفاع ، نقاط دنج و توجه به چشمگیرترین مناطق شما می شود. در نورپردازی همه چیز به تعادل نور و سایه و ایجاد انرژی جدید به فضای داخلی برمیگردد.

ایجاد یک پروژه طراحی داخلی بدون طراحی نور یک کار تقریبا ناکامل است. نورپردازی ماهرانه بعد دیگری را به فضا می افزاید و یک پروژه طراحی داخلی را زنده می کند.

دعوت از کارشناسان نورپردازی برای هماهنگی با طراح داخلی یا معمار شما تأثیر فضای شما را بیشتر می کند.

 

نورپردازی در طراحی داخلی چقدر اهمیت دارد؟

نورپردازی به اندازه سایر عناصر طراحی اهمیت دارد. نورپردازی خوب فضا را تغییر می دهد. ما از نور و سایه برای ایجاد احساس آرامش در اتاق استفاده می کنیم. فرض کنید ما می خواهیم یک اثر هنری را بر روی دیوار برجسته کنیم ، برای این کار به یک چراغ روشن نیاز داریم اما در ترکیب با یک منطقه تیره تر در اطراف. این امر چشم ما را به نقاشی جلب می کند.

نور روز چه تاثیری در طراحی داخلی دارد؟

نور روز یک عامل مهم برای همه طراحان است. طراحان داخلی و طراحان نورپردازی نحوه ورود نور روز به هر فضایی که روی آن کار می کنند را تحت نظر خواهند داشت – این امر بر مکان قرارگیری همه چیز تأثیر می گذارد. و به اندازه نور مصنوعی اهمیت دارد. در یک فضای نشیمن بزرگ ، نور روز باعث روشن و دل باز شدنِ آن می شود. بنابراین ، ما فکر می کنیم چگونه از نور استفاده کنیم – و گزینه های متفاوتی را در طول روز ارائه دهیم. یک بعدازظهر خاکستری در لندن با یک صبح آفتابی روشن در دبی بسیار متفاوت به نظر می رسد و به نورهای متفاوتی نیاز دارد.

 

چراغ های معماری هنوز در جایی که نور روز وجود دارد نقش ایفا می کنند. از آن برای روشن کردن نقاط تیره در قفسه بندی ، درخشندگی به یک منطقه کاری یا برجسته کردن آثار هنری استفاده کنید. نوارهای خطی LED گرما را به نقاط کلیدی اتاق شما می بخشد و ممکن است همراهی آن برای افزایش تمرکز و احساس بهتر با نور مورد نیاز باشد. راه حل اصلی این است که با استفاده از ترکیبی از نور روز و نور مصنوعی ، گزینه های روشنایی را برای ساعات مختلف روز مدیریت کنید.

نور مصنوعی چه تاثیری در طراحی داخلی دارد؟

نور مصنوعی باعث ایجاد تحریک بصری می شود – ما همیشه به درخشان ترین نقطه در یک اتاق کشیده می شویم ، بنابراین از نور مصنوعی برای برجسته کردن ویژگی های خاص در فضا استفاده می کنیم. این نورهای مصنوعی را در آشپزخانه میتوانیم بر روی میز متمرکز کنیم. همچنین تمرکز خود را بر لبه های اتاق قرار می دهیم تا چشم انداز را گسترش دهیم. ممکن است با استفاده از چراغ های محیطی ، نور ظریفی به سطوح عمودی مانند کمدها اضافه کنیم.

 

درست انجام دادن نورپردازی بسیار اهمیت دارد. از نور پراکنده برای گرمایش عمومی استفاده می شود. یک طرح روشنایی مصنوعی متنوع که به خوبی طراحی شده است ، روشنایی ، لایه ها و عمق را اضافه می کند.

نورپردازی تزئینی در طراحی داخلی چیست؟

نورپردازی تزئینی – مانند چراغ های آویزی، فانوسها و از این قبیل، جذابیت بسزایی را به فضا اضافه میکنند.

نورپردازی تزئینی مهم است اما یک طراح نورپردازی خوب آن را با نور معماری ترکیب می کند تا بهترین نتیجه را به دست آورد. برای داشتن آرامش بعد از ظهر ، فقط می توانید نور تزئینی را برای تماشای تلویزیون روشن کنید ، یا کتاب خود را زیر یک چراغ زیبا بخوانید ، یا از یک پیش غذا لذت ببرید. در مواقع دیگر ، شما نیاز به ترکیب کاملتری از چراغ ها دارید.

نورپردازی معماری در طراحی داخلی چیست؟

نورپردازی معماری شامل ترکیبی از نورهای پنهان است که در معماری یا نازک کاری قرار گرفته است. چراغ های پایین ، چراغ های روشن ، چراغ های نوار LED ، واشرهای کف و غیره جعبه ابزار ما برای ایجاد یک فضای جالب هستند و در معماری پنهان می شوند. آنها هم برای تأکید بر مصالح و هم برای تأمین روشنایی عمومی استفاده می شوند. هنگامی که در نازک کاری مانند قفسه بندی ، کمد یا صندوق های معماری ادغام می شود ، این نور عمق ، مناطق مورد علاقه و لایه های نور را در اطراف اتاق ایجاد می کند.

 

در خانه های قدیمی تر ، ممکن است گچکاری های جالبی داشته باشید که می توانند با نورپردازی معماری برجسته شوند. نورپردازی معماری نیز برای هدایت چشمان شما ، در امتداد راهرو یا پله ها است. قرار دادن چند چراغ روشن در نزدیکی درب ورودی یا در آستانه های پنجره می تواند نمای را بارز کند. همچنین می توانید از نورپردازی معماری بیرون استفاده کنید. چراغهای سنبله نور جدیدی را بر درختان می تابانند و نورهای روشن می توانند چشم انداز جدیدی را به روی یک دیوار بیاورند. از داخل ، این نورهای معماری بیرونی ، چشم های شما را فراتر از شیشه فضای زندگی شما می کشند و عمق بیشتری می بخشند.

چگونه می توان ترکیبی از نورپردازی تزئینی و معماری در طراحی داخلی خود به دست آورد؟

یک طرح نورپردازی موفق و انعطاف پذیر همیشه ترکیبی از نورپردازی تزئینی و معماری خواهد داشت. وظیفه ما این است که به فضا یا برنامه های شما نگاه کنیم ، با ایده ها بازی کنیم و سپس لایه هایی از نور را در فضا برنامه ریزی کنیم تا به تعادل نور برسیم. ما به دنبال ترکیبی شاد از نور محیط ، نور برجسته و نور معماری هستیم.

 

بیایید به آشپزخانه بازگردیم: ممکن است چراغ های روشنایی در بالای میز آشپزخانه داشته باشید ، اما افزودن یک نوار LED در زیر ، لایه بندی و درام را افزایش می دهد. این ترفند ساده در شب احساس فضا را تغییر می دهد. مثال دیگر یک میز ضیافت است: اگر یک نوار LED را در پشت میز اضافه کنید تا دیوارهای پشت را روشن کنید ، فضایی متفاوت و تصویری از فضای وسیع تری ایجاد می کنید. چراغ های نواری در سقف با بازتاب نور به داخل فضا باعث می شود تا کل اتاق بسیار روشن تر به نظر برسد.

برای طراحی داخلی به چه کیفیتی از نور نیاز دارم؟

چراغ های LED چیزی است که ما امروزه از آن استفاده می کنیم ، اما کیفیت تک تک نورها تأثیر زیادی بر فضا دارد. ما همیشه به کیفیت دمای رنگ و قوام رنگ فکر می کنیم. CRI مقداری است که نشان می دهد نور چقدر خوب رنگ واقعی شیئی را که برجسته کرده اید تکرار می کند. قرمزها ، آبی های عمیق و سبزهای عمیق وقتی با نور CRI بالا برجسته می شوند بسیار واقعی تر به نظر می رسند.

 

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *