اگر به رنگ زرد علاقه دارید: دکوراسیون نشیمن

دسته بندی :طراحی و دکوراسیون داخلی ۶ مرداد ۱۴۰۰ 1296

ایده هایی برای طراحی اتاق نشیمن به رنگ زرد گرمترین و جذاب ترین فضاها را ایجاد می کنند و برای هر خانه مناسب هستند. در اینجا ظریف ترین روشها برای استفاده از این رنگ روشن پررنگ را بیان می‌کنیم.

سایه‌های شدید‌تر رنگ زرد می‌توانند برای گرم کردن اتاق‌هایی که نور شمالی را دریافت می‌کنند مناسب‌تر باشند در حالی که سایه‌های ملاییم‌تر بهتر است برای فضاهایی که از نور گرم و مستقیم خورشید بهره‌مند می‌شوند استفاده شوند.
هر طیفی از رنگ زرد را که شما انتخاب کنید در طول روز یک فضای دعوت‌کننده و در شب فضایی دنج و صمیمی ایجاد می‌کند.
رنگ زرد رنگ مناسبی برای هم‌خوانی با سایه های متضاد و مکمل است و می تواند هم در ایده های اتاق نشیمن معاصر و هم در دوره های مختلف کار کند.

 1. زردی به رنگ گل آفتاب‌گردان

اگر سبک شما پررنگ و روشن است زرد آفتابگردان پر جنب و جوش را انتخاب کنید. این تنالیته‌ی رنگ زرد ممکن است تصورات تابستانی را به ذهن متبادر کند ، اما در زمستان نیز محیطی دنج و گرم را ایجاد می کند. در این اتاق با سقف سفید، شومینه، رگه‌های نقره‌ای در مبل‌های مخمل و همچنین با فرش تضاد ایجاد می‌کند.

 1. ترکیب مد روز زرد و خاکستری را به کار بگیرید

هر دو رنگ زرد و خاکستری به عنوان رنگ های سال شرکت پَن‌تُن (Pantone) برای سال 2021 نامگذاری شده اند و رنگ های بسیار خوبی برای هم‌خوانی با یکدیگر هستند.
برای ظاهری مدرن ، رنگ های زرد را با رنگی خنک مانند خاکستری کم رنگ یا سفید متعادل کنید. سعی کنید این کار را با چوب های طبیعی و موادی مانند حصیری و بامبو همراه کنید زیرا این مواد به خوبی با رنگ های متضاد ترکیب می شوند.

 1. با تِم اُکر هم‌رنگ زمین شوید

رنگ زرد نشیمن می‌تواند بیش‌تر در تنالیته‌های زردِ زمین غرق شود با اضافه کردن اندکی رنگ قهوه‌ای و تبدیل آن به رنگ اُکر. همانطور که در این اتاق نشیمن نشان داده شده است ، سایه به ویژه هنگام استفاده به عنوان رنگ دیوار در کنار بافت های طبیعی به خوبی کار می کند. در این حالت ، ترکیبی از قهوه‌ای تیره و روشن چوبی است.

 1. نقاط زردی را در یک طرح تک‌رنگ ایجاد کنید

نیازی نیست که از رنگ زرد حتما برای اثربخشی به نشیمن شما برای رنگ دیوارها استفاده شود؛ حتی اگر در دوزهای پایین استفاده شود ، می تواند تحول بزرگی ایجاد کند.
اگر می خواهید کمی بازیگوشی به یک اتاق تزریق کنید بدون اینکه مجبور باشید به تصمیمات بزرگ تزئینات متعهد شوید ، می توانید آن را با لوازم جانبی ، کوسن ، پتو یا حتی یک مبلمان برجسته انجام دهید.
با لوازم جانبی با بافت ، شکل و اندازه های مختلف کار کنید تا فضا را زنده کند و در عین حال نقاط مختلفی را به خانه اضافه کند.

 1. زرد را با آبی ست کنید

جفت شدن رنگ آبی با رنگ زرد یک طرح پر جنب و جوش و روحیه‌بخش را ایجاد می کند. در این اتاق ، دیوارهای آبی با رگه های زرد آفتاب در تضاد هستند ، با ترکیبی که با استفاده از رنگ سفید در میان آنها سبک نگه داشته می شود.

 1. با یک مبل زرد رنگ شگفتی بیافرینید

بعد از دیوارها و کف ، بزرگترین گزینه‌ای که می توانید با آن به اتاق نشیمن رنگ زرد اضافه کنید ، انتخاب مبل است. پارچه‌ی زردچوبه‌ای رنگ زمانی که روی مبلمان با قطعات بزرگ‌تر می‌نشیند عمق و شکوه ویژه‌ای می‌آفریند. همچنین زمانی که کنار رنگ‌های خنثی آورده شود بع فضا آرامش و گرما می‌بخشد.

 1. تنالیته را به سمت رنگ کرمی ببرید

برای رویکرد سنتی‌تر در رنگ آمیزی رنگ اتاق نشیمن زرد ، زرد را با یک کرم نرم جفت کنید. با این کار اتاقی ایجاد می شود که احساس خوشامدگویی و گرما را القا می‌کند، بدون اینکه احساس جسارت بیش از حد داشته باشید. سبز میانه را برای گرما بیش‌تر و رنگ‌های آبی را برای خنک‌تر کردن هوا استفاده کنید.

 1. از کاغذدیوار طرح‌دار استفاده کنید

اگر می خواهید یک اتاق نشیمن زرد رنگ اجرا کنید و می‌خواهید که تاثیرگذار نیز باشد، یکی از راه های انجام این کار استفاده از کاغذ دیواری با طرح آرام است.
همان‌طور که در عکس می‌بینید رنگ زرد به خوبی کنار آبی و سفید نیز می‌نشیند.

 1. با یک فرش زرد یک نقطه‌ی قوت بزرگ در طرح‌تان ایجاد کنید

اگر می خواهید رنگ زرد را تجربه کنید یا می خواهید یک تغییر فوری و اساسی در نشیمن خانه‌تان ایجاد کنید ، بهترین راه برای این کار همیشه لوازم جانبی است. تغییر یا لایه بندی کفپوش شما بیشترین تأثیر را در اتاق خواهد داشت ، و فرش زرد گزینه ای واضح است و علاوه بر این بهترین گزینه برای اضافه شدن به یک طرح خنثی است.

 1. رنگ زرد را با بافتهای طبیعی ست کنید

هم‌خوانی رنگ زرد در اتاق با بافت های طبیعی قوی ، مانند بافتن صندلی راحتی ، فضا را به یک محیط مطبوع تبدیل کرده.

 1. برای یک احساس مطلوب ، مخمل زرد را انتخاب کنید

مخمل پارچه ای مجلل است و با رنگ طلایی یادآور مبلی است که در مجلل ترین کاخ های اروپا دیده می شود. صندلی های راحتی را با آن در اتاق نشیمن خود امتحان کنید و نتیجه آن به همان اندازه لوکس خواهد بود. نکته مهم این است که در قسمت های دیگر فضا را با دکور مهار کنید تا نقاط قوت معطوف به مبل مخملی زرد نشود.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: