ایده‌هایی برای طراحی قفسه‌ی کتاب

دسته بندی :طراحی و دکوراسیون داخلی 1 مرداد 1400 609

کتاب ها به خانه شما رنگ و شخصیت اضافه می‌کنند. آن‌ها را با استایل ویژه‌ای نگه‌داری کنید، به روش‌هایی با طرح‌های سفارشی برای حفظ فضای بیش‌تر تا قفسه‌های مستقل، مدولار و معلق.
ذخیره سازی موفقیت آمیز کتاب معمایی است که باید به طور کارآمد و عملکردی حل شود ، اما موضوعی است که اغلب خوش استایل‌ترین ما را نیز درگیر می‌کند.

کتاب ها می توانند فرهنگ و ذکاوت را به هر فضایی وارد کنند. اتاق بدون کتاب مانند جسمی بدون روح است. نه تنها این ، بلکه یک نگاه سریع به انتخاب عناوین و نحوه سازماندهی آنها اغلب علایق و شخصیت صاحب آن‌ها را آشکار می کند. چیزی که همه ما در طول تماس های ویدیویی در دوران قرنظینه آموخته‌ایم.
یکی از روش های رسمی نظم بخشیدن به کتاب‌ها ، رویکرد کتابخانه ای کلاسیک است که بر اساس ژانر آن‌ها دسته‌بندی می‌شود – داستانی، غیر داستانی ، تاریخی ، هنری و غیره. این احتمالاً یکی از محبوب ترین راه ها برای تنظیم کتاب در یک محیط داخلی است.
در اینجا چند روش دیگر برای چینش کتاب‌های شما آورده شده است.

 1. از یک طرح سفارشی استفاده کنید

ساختن کتابخانه شخصی خود در اتاق نشیمن یا دفتر خانگی با طراحی قفسه‌های توکار دیواری ، هم در خانه های کلاسیک و هم در خانه های معاصر کار می کند. با ترکیب قفسه های باز و کمد های بسته ، می توانید کتابها و اشیا هنری را به نمایش بگذارید در حالی که وسایل سنگین‌تر را نیز در زیر مخفی کرده‌اید.
اگرچه به نظر نمی رسد که این تفاوت زیادی ایجاد کند اما واقعیت این است که یک طراحی سفارشی به طور متوسط تا40٪ فضای بیشتری را ارائه می دهد.

 1. از راهروها نیز استفاده کنید

راهروها مکان هایی عالی برای استفاده‌ی حداکثری به عنوان کتابخانه هستند. این فضاها می توانند عملکردی اختصاصی داشته باشند ، اما برای اطمینان از پیوند منسجم بین هر اتاق ، ظاهر آن را کم رنگ نگه دارید.

 1. جلد کتاب‌های فاخر را در معرض دید قرار دهید

بعضی از کتاب‌ها فی نفسه آثار هنری هستند. این سنگهای قیمتی را دور از چشم نگه ندارید در عوض ، آن‌ها را به نمایش بگذارید.

 1. قفسه‌های کتاب را دسته‌بندی کنید تا از فضا به بهترین نحو استفاده کنید

با توجه به این‌که مجموعه کتاب‌ها احتمالاً در طول سال‌ها افزایش می‌یابد ، مهم است که فضای مفید خانه را به حداکثر برسانید.

 1. دیوارهای مطالعه‌ی کتاب‌خانه را با قفسه های کتاب هم‌راستا کنید

با پر کردن دیوارهای رو به روی هم با قفسه های کتاب ، یک دفتر استودیویی برای خانه خود ایجاد کنید. با یک میز شیشه ای جلوه آن را تمیز نگه دارید و از نردبان کتابخانه برای دسترسی به قفسه های بالایی استفاده کنید.
قفسه های سفارشی بهترین گزینه برای یک پایان زیبا است اما شما می توانید با فرمول های آماده به این فرم برسید. به‌ خاطر داشته باشید که این اثر زمانی بیشترین موفقیت را دارد که نور طبیعی به حداکثر برسد.

 1. اجازه دهید اتاق کتاب‌ها نفس بکشد

با فاصله گذاری میان کتابها و تکیه دادن آنها در زوایای مختلف برای جلوه ای مدرن تر ، از قفسه های کتاب کاملاً متعارف خارج شوید. منظم نگه داشتن جعبه‌ها نیز یک ظاهر نهایی مدرن ایجاد می کند.

 1. یک ایده‌ی کاملا معاصر را برای طرح کتاب‌خانه‌تان برگزینید

در نحوه نمایش کتاب های خود بازنگری کنید. به جای انباشتن کتاب های هنری روی میز قهوه ، با انتخاب حجم و آویزان کردن آنها بر اساس رنگهای رنگین کمان ، یک جلوه‌ی هنری ایجاد کنید.

 1. از فضای عمودی برای نمایش و طبقه‌بندی کتاب‌های‌تان استفاده کنید

با یک میزانسن ، به فکر نصب مجموعه‌ای از قفسه‌ها روی هر دو سطح افقی و عمودی برای جلوه‌گری بیش‌تر باشید.

 1. کتاب‌ها را در یک چرخه‌ی رنگ نمایش دهید

کسانی که به دنبال نتیجه‌ی تلطیف شده‌تری هستند که تأثیر بیشتری در ظاهر و احساس اتاق داشته باشد ، کتاب ها را به صورت رنگی منظم می کنند.

 1. قفسه‌ی کتاب را به صورت یک درب مخفی در نظر بگیرید

اگر می خواهید دیواری را با مجموعه‌ای از کتاب‌های رو به افزایش خود به نمایش بگذارد ، اما دری به این راه پیدا نمی‌کنید ، اجازه ندهید که هیچ چیزی مانع شما شود. یکی از درها را به یک قفسه‌ی کتاب تبدیل کنید که هنگام بسته شدن آن نمایی را که دوست دارید روی دیواری که می‌خواهید برای شما ایجاد کند.

 1. کتاب‌ها را با رنگ غالب بر فضا ترکیب کنید

اگر عاشق کتاب هستید ، احتمالاً از قبل به اندازه کافی کتاب برای ساخت این اثر دارید. در غیر این صورت ، شما می توانید لذت گردش در بازارهای عتیقه فروشی کتابهایی که متناسب با رنگبندی شماست در نظر بگیرید.

 1. بازتاب های ادبی را با قفسه های آینه‌ای ایجاد کنید

با این بیانیه های جالب توجه ساخته شده ، یک “تالار آینه” ایجاد کنید. شش قفسه شیشه ای آینه ای ثابت دارای روکش باستانی است که با طلای عتیقه رنگ شده با چوب ساخته شده است – هر اینچ از جمله قسمت های زیرین آینه می شود. آنها را به صف کرده و تماشای گزاف گویی سبک را ببینید.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: