ایده هایی برای دکوراسیون: راهنمای جامع برای اجرای صحیح

دسته بندی :طراحی و دکوراسیون داخلی ۲۸ تیر ۱۴۰۰ 1043


هدف اصلی از طراحی داخلی ایجاد فضایی است که پاسخگوی نیازهای افراد ساکن آن باشد در حالی که بتواند شخصیت آنها را به واسطه‌ی طراحی و عملکرد به خوبی منعکس کند.
این کار در مورد ایجاد فضایی است که احساس خانه را القا کند و پذیرای تأمین نیازها و خواسته‌های افراد ساکن آن جا باشد و این اطمینان را ایجاد کند که برای زندگی روزمره‌ی آن‌ها کاربردی و کاملاً عملکردی است.
پس از برآورده شدن موارد عملی ، شما باید اطمینان حاصل کنید که اتاق زیبا به نظر می رسد و به سلیقه کسانی که در آنجا زندگی می کنند طراحی شده است.
بهترین ایده های تزئین ما به شما نشان می دهد که چگونه خانه رویایی خود را ایجاد کنید.
ایده‌های دکوراسیون
این ایده ها از همه‌ی تم‌های رنگی تا الگوهای کار و حتی طراحی فضاهای بیرونی را در بر می‌گیرد. فرمول های ساده ما را دنبال کنید تا اولین نقطه‌ی دکوراسیون منزل خود را بدست آورید.

  1. با رنگ‌ها خلاقیت را بیابید

وسوسه برانگیز است که وقتی صحبت از وارد کردن رنگ به خانه می شود محطاطانه این کار را انجام دهید ، اما فضای داخلی که با رنگ های تند آزموده می‌شوند اغلب بسیار برجسته هستند. نکته اصلی این است که تحقیقات خود را انجام دهید ، قبل از تزئین پالت های متضاد را آزمایش کنید و با اعتماد به نفس از رنگ و پارچه استفاده کنید.
افزودن رنگ به اتاق می تواند بلافاصله ظاهر و احساس را تغییر دهد.
سایه های پر جنب و جوش باعث ایجاد روحیه مثبت و سازنده می شوند در حالی که رنگ های نرم و ملایم فضای آرامی را ایجاد می کنند. همیشه یک سورپرایز داشته باشید ، خواه یک دیوار به خصوص باشد یا یک فرش بزرگ و یک کاناپه روشن. این یک روش عالی برای ایجاد یک نقطه کانونی است.

  1. کتاب‌ها را در معرض دید قرار دهید

شما می توانید مقدار زیادی از وقت ، پول و زحمت را صرف ایجاد یک فضای زیبا طراحی شده کنید ، اما تا زمانی که به آن کتاب اضافه نکنید تبدیل به یک خانه نمی شود. مبلمان و نورپردازی خیره کننده و موارد دیگر بسیار خوب است ، اما این کتاب ها هستند که برای تکمیل پروژه و شخصیت بخشیدن به آن ضروری هستند.
با کتابهای کلید شروع کنید و بقیه را حول آن‌ها بچینید. سعی کنید یک ریتم ایجاد کنید ، بنابراین ممکن است تعداد زیادی کتاب بزرگ در قفسه ها پخش شده باشد که کتاب های کوچکتر در میان آن‌ها رسوخ کرده‌اند. این کار یک علم دقیق ندارد ، اما بهتر است همه چیز خیلی شسته و رفته به نظر نرسد.

  1. اجازه دهید شومینه مرکزیت را به خود اختصاص دهد

هیچ چیزی نمی‌تواند جای شعله‌های لرزان آتش شومینه در زمستان را بگیرد زمانی که زیر یک پتوی دنج خزیده‌اید.
با این حال این تنها خود آتش نیست که می تواند گرد‌ه‌های جادویی به فضا اضافه کند. محیط اطراف آن می‌تواند به یک ویژگی افسانه‌ای فوق‌العاده برای خودنمایی تبدیل شود. پوشاندن محیط اطراف شومینه با اکسسوری‌ها می تواند کلیدی برای بهترین استفاده از آن باشد.
یک شومینه بزرگ ، که با چیدمان متقارن صندلی ها و قفسه های یکسان در هر دو طرف جبران می شود ، یک کلاسیک کاملاً آزمایش شده است و یک مکان جذاب برای گردهم‌آیی در مقابل آن ایجاد می کند.

  1. به یک ملک اجاره‌ای شخصیت ببخشید

اگر شما یک مستاجر هستید ، روش های زیادی وجود دارد که می توانید خانه را از آن خود کنید.
گرچه ممکن است تغییرات قابل توجهی مانند بهینه‌سازی‌های ساختاری امکان‌پذیر نباشد اما شما همچنان می توانید با ویژگی های تزئینی مختلف از تزیینات قابل توجه دیواری گرفته تا قطعات مستقل، بهترین ویژگی های یک ملک را افزایش دهید.
یک روش خوب برای تزریق زندگی جدید به فضا رنگ آمیزی دیوارها است. اگر قصد اجاره بلند مدت را دارید ، تا زمانی که موافقت می کنید به دکوراسیون اصلی برگردید ، اکثر صاحبخانه‌ها اجازه طراحی رنگی جدید را می دهند.
اما اگر چنین امکانی وجود ندارد ، با اینکه قطعات در مقیاس بزرگ سخاوتمندانه به نظر می رسند ، به دنبال زنده کردن دیوارها با کارهای هنری قاب شده باشید.

  1. ورودی را تقویت کنید

راهروها علی‌رغم اینکه به بقیه‌ی فضاها تم تزیینی اضافه می‌کنند اما غالباً نادیده گرفته می‌شوند. راهرو را به عنوان یک فضای مستقل و دایم در نظر بگیرید و نه فقط به عنوان یک فضای موقت.
هنگامی که از ویژگی های طبیعی آن نهایت استفاده را کردید به تزیین آن به صورت منحصر به فرد بپردازید.
ترکیب رنگهای بسیار تیره ممکن است قلق خاص خود را داشته باشد اما از رویکرد مخالف آن پرهیز کنید چرا که می تواند منجر به نتیجه‌ی ناخوشایندی شود. در عوض رنگی را انتخاب کنید که با بقیه طرح شما هماهنگ باشد و سعی کنید لبه‌ها و قاب درها را با طیف قوی تری تعریف کنید.
با قالی و فرش‌های راه پله مانند فرش‌های عتیقه‌ی ایرانی به فضا بافت اضافه کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: