ایده هایی برای سازماندهی پنتری که به شما کمک می کند تا همه چیز را مرتب حفظ کنید

چکیده کوتاه مطلب

همه خانه ها پنتری ندارند اما آنها که دارند یک فضای بالقوه عالی برای ذخیره سازی مواد و وسایل در اختیارشان است که آنها را از دیگر خانه ها متمایز میکند. اگر چه فضای پنتری معمولا به وسایل نظم میدهد، اما این قابلیت را نیز دارد که شدیدا آشفته و بی نظم شود. مخصوصا اگر […]

همه خانه ها پنتری ندارند اما آنها که دارند یک فضای بالقوه عالی برای ذخیره سازی مواد و وسایل در اختیارشان است که آنها را از دیگر خانه ها متمایز میکند.

اگر چه فضای پنتری معمولا به وسایل نظم میدهد، اما این قابلیت را نیز دارد که شدیدا آشفته و بی نظم شود. مخصوصا اگر فرزند کوچک دارید. در ادامه به چند ایده در این زمینه میپردازیم.

 

 • قفسه های چوبی را انتخاب کنید

اگر در مورد قفسه های پنتری حق انتخاب دارید، چوب را انتخاب کنید. قفسه‌های سیمی باعث میشود خردههای غذا روی زمین بریزد و فضا را بهم ریخته کند.

قفسه های چوبی همه چیز را در جایی که باید نگه می دارند، امکان چیدن راحت تر را فراهم می کنند و صادقانه بگویم که ظاهر بسیار بهتری دارند.

 

 • فضای کافی ایجاد کنید

یکی از بهترین چیزها در مورد پنتری این است که فضای ذخیره سازی اضافی را فراهم می کند و کابینت آشپزخانه شما را برای چیزهایی که نیاز به دسترسی منظم به آنها دارید آزاد می کند.

چیزهایی را که به طور منظم از آنها استفاده نمی کنید مانند همزن ایستاده، غذاساز و وافل ساز خود را در پنتری نگهداری کنید.

 

 • قفسه ای برای نوشیدنی قرار دهید.

اگر از انباری خود به عنوان مکانی برای نگهداری بطری های نوشیدنی استفاده می کنید، یک قفسه مخصوص را برای دسترسی آسان به دیوار نصب کنید. با انجام این کار، می توانید یک بطری را به راحتی بیرون بکشید و نیاز نباشد تا از میان انبوه وسایل، بطری مورد نیاز خود را پیدا کنید.

 

 • کابینت های باز را نصب کنید

قرار دادن قفسه های باز در پنتری انتخاب خوبی است. زیرا علاوه بر اینکه میتوانید وسایل را به طور مرتب در آن قرار دهید، دیدن وسایل و پیدا کردن آنها هم راحت میشود.

 

 • تعبیه نور مناسب

نور از موراد مهمی است که برای پنتری باید مودر توجه ویژه قرار گیرد. قرار دهی نور مناسب در پنتری برای دیدن وسایل و حتی ایجاد دکوراسیون جذاب کمک میکند. میتوانید انواع نور را استفاده کنید و اگر تمایل داشتید مثل تصویر از آن برای ایجاد دکوراسیون استفاده کنید. در غیر ایانصورت میتوانید یک لامپ را در سقف اویزان کنید.

 

 • استفاده از قفسه ی کتابی

اگر از قفسه های کتاب به جای نصب قفسه ها به طور مستقیم به دیوارها استفاده کنید، راه رفتن شما در میان قفسه های پنتری می تواند کمی انعطاف پذیرتر باشد.

اگر می‌خواهید قفسه‌هایی پیدا کنید که به شما امکان می‌دهند به راحتی ارتفاع آن را تنظیم کنید و خیلی سنگین نباشند، میتوانید از این نمونه قفسه ها استفاده کنید.

 

 • چیزهای کوچک را در کنار هم قرار دهید.

چیزهای کوچک در پنتری این امکان را دارند که به بخشی که به آن تعلق ندارند راه پیدا کنند، روی زمین بیفتند یا فقط در پشت قفسه رانده شوند و فراموش شوند.

با قرار دادن ظروف یا سبدهای مخصوص برای نگهداری همه اقلام کوچک مانند آنچه در این تصویر است، از این آشفتگی اجتناب کنید. این شیوه همه چیز را در یک نقطه جمع می کند در حالی که هنوز هم در دسترس هستند.

 

 • میوه و سبزیجات را در سبد قرار دهید.

قرار دادن میوه و سبزیجات بطور مجزا در سبد های مخصوص یکی از بهترین کارهاییست که برای ایجاد نظم در پنتری میتوان انجام داد. با انجام اینکار نیاز نیست میوه ها را با همان پلاستیک اولیه در پنتری قرار دهید و از ریخته شدن و بی نظمی آنها جلوگیری میشود.

 

 • روی بسته بندی ها و ظروف لیبل بزنید.

ممکن است فکر کنید برپسب برای ظروف و بطری های شیشه ای که درون آن پیداست، کار ضروری نیست. اما برچسب زدن روی شیشه ها برای منظم تر شدن است تا هر چیز در سر جای خود قرار گیرد.

 

 • نصب کشو

نصب کشوها برای سازماندهی عالی است. آنها دسترسی بسیار آسانی را برای مواد غذایی و لوازم شما فراهم می کنند و استفاده بسیار خوبی از فضا هستند.

 

 • یک فضای کانتری قرار دهید

اگر امکان دارید یک فضای کانتری یا پیشخوان در پنتری قرار دهید. اکثر خانم ها میدانند که چنین فضایی برای دسترسی بهتر چقدر ضروری است و قطعا به شما کمک میکند.

 

 • آویزی برای قابلمه و قاشق قرار دهید

اگر قصد دارید قابلمه‌ها و ماهیتابه‌های خود را در پنتری نگهداری کنید، به جای چیدن آن‌ها در کمد و قفسه، آنها را از دیوار آویزان کنید.

 

 • در پنتری را فراموش نکنید

 در پشت درب انباری همیشه جایی وجود دارد که می توان از آن برای سیستم های سازماندهی بیشتر استفاده کرد. این روش راه دیگری برای به حداکثر رساندن فضای پنتری و استفاده از آن است.

سبدهای آویزان روی در برای نگهداری ادویه جات، بطری های بلند مانند روغن زیتون و ظروف، فویل آلومینیومی یا کیسه های کاغذی عالی هستند.

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *