ایده های دکوراسیون برای اتاق نشیمن

دسته بندی :طراحی و دکوراسیون داخلی ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ 1079

ایده های دکوراسیون برای اتاق نشیمن

سبک شما چه سنتی باشد یا مدرن ، چه آرام ، چه رسمی ، جسورانه یا مطیع ، اتاق نشیمن شما باید مکانی باشد که بتوانید در آن احساس راحتی کنید ، گارد خود را کنار بگذارید و وقت با کیفیتی را با دوستان ، خانواده یا فقط خودتان بگذرانید. دکوراسیون یک اتاق، هنری بسیار زیباست که حتما برای شما هم جواب میدهد. بنابراین قبل از اینکه به طراحی مجدد اتاق نشیمن بروید ، با چند نکته و ترفند ، خود را مجهز کنید.

 

 • ترکیب نور و تاریکی

وقتی یک اتاق نشیمن کاملاً سفید و روشن است ، بیش از حد “تمیز” و غیرقابل دسترس به نظر میرسد. و وقتی تاریک باشد، مثل یک غار میشود. اما ترکیب رنگهای تیره و روشن ، ظاهری پویا ایجاد می کند که عمق و تعادل دارد. طراحی هر فضایی از گنجاندن حداقل کمی سفید و کمی سیاه سود می برد.

 • تضادهای خنثی

دکوراسیون اتاق نشیمن با انواع تضادهای خنثی ، علاوه بر رنگ سفید و مشکی ، تا حد زیادی به ایجاد حس غنی و دلپذیر کمک می کند. به طور مثال ، دیوارهای سفید ، چرم کارامل ، وسایل برنجی ، مبل خاکستری و کابینت های آبی نفتی همگی با یکدیگر تضاد دارند ، که این تضاد، رنگ و سایه های مختلف را برجسته می کند.

این کار باعث می شود حتی قبل از افزودن عناصر کلیدی دیگر مانند رنگ ، الگو و بافت ، فضای ما غنی شود.

 • بازی با بافت

هنگام تزئین اتاق نشیمن ، نمیتوان بافت را نادیده گرفت ، به ویژه اینکه ما آن را به اندازه لمس آن، نمی بینیم. اما بافت برای ایجاد فضای دنج در اتاق نشیمن بسیار مهم است؛ از بافت های مخملی که لمس را جذاب می کند گرفته تا  بافت های سخت تر که کنتراست ایجاد می کنند. شامل چرم ، پنبه ، پشم ، فلز ، سنگ ، شیشه ، گیاه و تا آنجا که می توانید بافت های دیگر داشته باشید.

اگر میخواهید اتاقنشیمن را مقرون به صرفه دکور دهید، استفاده از بالشت ها شروع خوبی است. برای افزودن مواد جدید به فضای نشیمن، حتی در دوزهای کوچک ، به سایر لوازم جانبی و اثاثیه توجه کنید.

 • از مقداری چوب استفاده کنید

وقتی صحبت از دکوراسیون نشیمن میشود، نمیتوانیم بافت چوب را نادیده بگیریم. چوب، یکی از بهترین مواد برای ایجاد حس گرما در اتاق نشیمن است.

روشهای زیادی برای افزودن چوب وجود دارد که هر کدام از آنها فضا را کمی جذاب تر می کند. روکش دیوار ، میزهای جانبی ، چهارپایه متحرک ، قاب عکس ، پایه های مبل و آثار هنری حک شده را تنها چند مورد از گزینه های متعدد در نظر بگیرید.

 • فضا را ترکیبی کنید

مطمئناً اکثر فروشگاه های مبلمان به شما این امکان را می دهند که یک اتاق نشیمن کامل با روکش مبلمان خریداری کنید ، اما این بدان معنا نیست که شما باید دقیقا از همان استفاده کنید.

در یک محل نشیمن رسمی ، تودوزی تطبیقی مبلمان می تواند حس نظم را به همراه داشته باشد ، اما اگر می خواهید اتاق نشیمن دنج و دلپذیر باشد ، روکش ها را ترکیبی کار کنید تا طراحی فضا بیشتر به چشم بخورد.

یکی از مطمئن ترین راه ها برای این کار ، ترکیب صندلی های چرمی با مبل پارچه ای یا بالعکس است . در اینصورت فضا تضاد واضحی را نشان میدهد که زیباست. این کار به طراحی اتاق نشیمن تنوع می بخشد. همچنین اعضای خانواده میتوانند گزینه های مختلفی را متناسب با ترجیحات و علائق خود ارائه دهند.

 

 • از پارچه های کاربردی استفاده کنید

مهم است که روکش مبلمان راحت و در عین حال بادوام باشد. معنای این امر بستگی به خانواده شما دارد. شما ممکن است نوزادان یا بچه کوچک یا حیوانات خانگی داشته باشید و آنها ممکن است مرتب یا بی نظم باشند. به طور کلی ، پارچه های با رنگ متوسط مطمئن ترین گزینه هستند ، زیرا رنگهای بسیار روشن یا تیره به راحتی خاک و لکه را نشان می دهند.

چرم یک ماده عالی برای جلوگیری از لکه است زیرا می تواند به راحتی پاک شود. با این حال ، معمولاً راحت تر از اکثر پارچه ها خراشیده می شود ، بنابراین ممکن است حیوانات را نیز تحمل نکند.

جین و استر دو ماده دیگری هستند که می توانند جذاب و در عین حال بادوام باشند. به علاوه ، آنها یک تابیدگی در مقایسه با روکش های معمولی پنبه یا پشمی که اغلب در فروشگاه ها مشاهده می کنید ، به بافت اضافه می کنند. هنگام انتخاب پارچه برای مبلمان اتاق نشیمن خود ، به دنبال ماده ای با ترکیبی از پارچه های طبیعی و مصنوعی باشید تا ویژگی های کاربردی از جمله زیبایی و دوام را بدست آورید و در صورت امکان آزمایش خمیدگی پارچه ای را انجام دهید تا مطمئن شوید که بافت محکم به نظر می رسد یا خیر. بافت محکم نسبت به بافت سست (که فضای زیادی برای پنهان شدن خاک باقی می گذارد) ، صرف نظر از جنس ، دوام بیشتری خواهد داشت.

 • افزودن رنگ

در حالی که بدون رنگ هم می توانید فضایی زیبا  ایجاد کنید، افزودن حتی کمی رنگ به اتاق نشیمن می تواند تا حد زیادی به ایجاد فضایی آرامش بخش و دعوت کننده کمک کند.

به رنگ آبی شاد نگاه کنید -آبی رنگی است که معمولاً همه می توانند در مورد آن توافق کنند. این رنگ کاملاً با عناصر گرم مانند چرم و چوب در تضاد است و به اندازه کافی خنثی به نظر می رسد که اساساً با هر رنگ برجسته دیگری ست شود.

 • افزودن فرش یا گلیم طرح دار

الگو یک ابزار طراحی قدرتمند است که انرژی اتاق نشیمن را پر می کند و ظاهر لکه ها و ساییدگی را به حداقل می رساند. یک فرش طرح دار این مزایا را برای فضای اتاق به ارمغان می آورد و به کل اتاق حس زندگی می دهد. حتی اگر تابلو فرش دارید ،گلیم یا فرش را به قسمت نشیمن خود اضافه کنید. مطمئنا پشیمان نخواهید شد.

 

 • از میز و صندلی های متحرک استفاده کنید

میزهای سبک وزن ، چهارپایه ، کاناپه و حتی صندلی های جانبی که به راحتی قابل جابجایی هستند ، اتاق نشیمن را بسیار راحت تر می کند و روزانه گزینه های زیادی برای بالا بردن پا ، قرار دادن یک نوشیدنی یا نشستن اضافی در اختیار شما و خانواده شما قرار می دهد.

از چند وسیله کوچکتر ، مانند زیرپایی های روکش دار، استفاده کنید تا هر چه میخواهید را در صورت لزوم به صندلی اصلی نزدیکتر و دورتر کنید.

 

 • فاصله های محاوره ای را در نظر بگیرید

مهم نیست اتاق نشیمن شما چقدر بزرگ است ، فاصله بین مبلمان برای داشتنِ فضای صمیمی و مکالمه خوب بسیار مهم است و محدودۀ خاصی دارد. فاصله مناسب بین صندلی ها برای تسهیل مکالمه حدوداً 2متر و نیم اتس ، به این معنی که اگر چند مبل یا مبل و صندلی های جانبی دارید ، بین قسمت نشیمن باید 2و نیم متر از مرکز فاصله باشد.

یک مبل بزرگ 12 نفره ممکن است عالی به نظر برسد و برای یک مهمانی مناسب باشد ، اما اگر به دنبال ایجاد یک اتاق نشیمن دنج هستید ، معمولاً بهتر است از مبلمان کمتری برای نشستن استفاده کنید و آنها را کمی به هم نزدیک کنید.

 • زیاد سخت نگیرید

اتاق نشیمن فضایی عالی برای پذیرش انواع سلیقه است. مانند دیوارکوب های هنری ، بالش های ترکیبی، سبدهای ذخیره سازی و مبلمان با بافت های متنوع.

بنابراین میتوان فضا را هر گونهکه هست لذت بخش دید.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: