نحوه انتخاب بهترین فرش برای اتاق خواب کودک شما

چکیده کوتاه مطلب

هنگام تصمیم گیری در مورد فرش مناسب برای فرزند شما ، اکثر والدین می دانند که اتاق خواب فقط برای خوابیدن نیست. خواندن ، بازی و سایر فعالیتها در تمام طول روز انجام می شود ، بنابراین مهم است که یک مکان خوب برای بچه ها وجود داشته باشد. این که آیا می خواهید فرش […]

هنگام تصمیم گیری در مورد فرش مناسب برای فرزند شما ، اکثر والدین می دانند که اتاق خواب فقط برای خوابیدن نیست. خواندن ، بازی و سایر فعالیتها در تمام طول روز انجام می شود ، بنابراین مهم است که یک مکان خوب برای بچه ها وجود داشته باشد.

این که آیا می خواهید فرش عنصری برای یادگیری ، سرگرمی یا صرفاً آرامش را به شما بدهد ، گزینه های متعددی در دسترس است که تشخیص بهترین گزینه، باید باتوجه به نیازهای شما و کودکتان باشد.

 

 اگر بچه های کوچکی در خانه دارید ، فرش شما با اتفاقات زیادی روبرو می شود ، ساییدگی ، غذای ریخته شده ، مایعات رنگی مثل میوه و نوشابه و لکه هایی مانند گل و حتی خون وجود دارد.

 

اگر تنها چیزی که به آن اهمیت می دادید دوام فرش بود ،اتاق خواب و اتاق بازی بچه ها را فقط با کفپوش لمینت می پوشاندید که می توانید به صورت دوره ای آن را تمیز کنید – اما احتمالاً شما حداقل کمی به ظاهر و راحتی اتاق نیز اهمیت می دهید.

بنابراین چگونه می توانید همزمان هم زیبایی و گرما به تاق ببخشید و هم فرشی داشته باشید که دوام و مقاومت خوبی در برابر آسیب ها داشته باشد؟

یک فرش روکش دار را در نظر بگیرید

بسیاری از شرکت های قالیشویی پیشنهاد می کنند که فرش های شما را بعد از اتمام تمیز کردن با اسکاتچگارد یا سایر مواد شیمیایی مقاوم در برابر لکه بپوشانند. همچنین می توانید فرش هایی را خریداری کنید که در کارخانه روکش شده اند. این روکش به الیافی که تولید می شوند اعمال می شود و به طور کامل در فرش نفوذ می کند.

 

روکش هایی مانند اسکاتچگارد و تفلون ، به ویژه آنها که در کارخانه روکش شده باشند ، از نفوذ مایعات و لکه ها در فرش جلوگیری می کنند. چنین فرش هایی برای اتاق بچه ها ، مهد کودک ها یا اتاق های پذیرایی که در آن به طور منظم نگران غذا و سایر ریختنی ها هستید، بسیار مناسب است.

به دنبال فرش مقاوم باشید

هنگام انتخاب فرش برای مناطق پر رفت و آمد مانند اتاق بچه ها یا اتاق بازی ، بافت فرشی که انتخاب می کنید تفاوت بزرگی ایجاد می کند. فرش بِربِر دارای ظاهری مجلل است و دوام بسیار کافی دارد که میتوان با خیال راحت در این فضاها از آن استفاده کرد.

فرش بربر از حلقه های کوتاه و محکم الیافی ساخته شده است که رد پا یا مسیرهای خلاء را نشان نمی دهد. آنها برای مناطق پر رفت و آمد و اتاقهای شلوغ مناسب هستند. همچنین دارای بافتی محکم است و اگر کودکان با کفش روی آن راه بروند مشکلی نخواهد داشت.

 

فرشی با رنگ خنثی استفاده کنید

بژ روشن و پررنگ ، رنگهای تیره لکه ها و کثیفی بیشتری را نشان می دهد – به جای آن یک رنگ خنثی برنزه یا کرم تیره را انتخاب کنید. تغییر اندک در رنگ فرش و ترکیب سایه های رنگیِ دیگر ، بسیاری از چیزهای جزئی تری را که بچه های شما روی فرش میریزند را میپوشاند.

رنگهایی مانند قهوه ای و برنزه تقریباً با هر رنگی مطابقت دارند ، به این معنی که شما به راحتی می توانید فرش یا حصیر بازی با دوام را پیدا کنید که با بقیه اتاق همخوانی داشته باشد و فرش را از ساییدگی محافظت کند.

از بافت مخمل استفاده نکنید

فرش های مخملی و نرم ممکن است انتخاب خوبی برای اتاق کوک باشند چون قرار دادن پاهای کوچک بچه ها روی بافتی نرم بسیار خوشایند است ، اما احتمال بیشتری وجود دارد که لکه های مایع ، گرد و غبار و خاک را جذب و حفظ کنند. تمیز کردن آنها عمیق تر و جارو کردن آنها سخت تر است ، و این سبک ها را برای مناطق کم تردد مانند اتاق خواب یا اتاق پذیرایی مناسب تر می کند.

 

از الیاف طبیعی خودداری کنید

الیاف طبیعی مانند پشم فواید زیادی دارد ، اما برای یک منطقه پر رفت و آمد مانند اتاق بچه ها ، بهتر است از چیزی استفاده کنید که از نوعی نایلون ساخته شده باشد. الیاف پشم متخلخل هستند ، بنابراین بیشتر مستعد جذب لکه ها هستند و وقتی کهنه شوند ، جایگزینی آنها گران تمام میشود.

الیاف نایلونی رنگ خود را بهتر از الیاف طبیعی نگه می دارند ، همچنین دوام بیشتری دارند.

انواع طرحها برای فرش اتاق کودک

 

فرش زمین فوتبال

هیچ اتاقی با مضمون ورزشی، بدون فرش ورزشی کامل نمی شود. بچه ها خیلی لذت میبرند که بتوانند روی فرش اتاقشان مینی فوتبال بازی کنند. اگر ظاهر گرد را ترجیح می دهید ، فرش های بچه گانه گردی نیز وجود دارند که شبیه یک توپ فوتبال هستند و اندازه های مختلفی نیز دارند.

فرش هایی مثل گل

این فرش از طبیعت الهام گرفته شده و میتوان برای اتاق دختر بچه ها از آن استفاده کرد.

فرش رنگین کمان

با این فرش ها میتوانید رتگ های جذاب را همزمان به اتاق کودکتان اضافه کنید.

فرش های خیابانی

این فرش ها برای کودکان خیلی جذاب هستند. آنها میتوانند در شهر خیالی این فرش ها بازی کنند.

انواع بسیار متفاوت و مختلفی از فرش های بازی برای اتاق کودکان وجود دارد و انتخاب را برای شما راحت میکند.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *