بهترین متریال برای مبلمان فضای باز مدرن

چکیده کوتاه مطلب

در آغاز هر تابستان ، به ما یادآوری می شود که مبلمانمان در فضای باز یک سرمایه گذاری است. ووقتی این قطعات باید در برابر باران شدید ، باد یا تابش خورشید قرار بگیرند ، باید از موادی ساخته شده باشند که  بتوانند در  هر فصل در برابر آب و هوا مقاومت کنند. این ویژگی […]

در آغاز هر تابستان ، به ما یادآوری می شود که مبلمانمان در فضای باز یک سرمایه گذاری است. ووقتی این قطعات باید در برابر باران شدید ، باد یا تابش خورشید قرار بگیرند ، باید از موادی ساخته شده باشند که  بتوانند در  هر فصل در برابر آب و هوا مقاومت کنند. این ویژگی مهم همه مبلمان های فضای باز معاصر است.

واقعیت این است که مواد عالی بسیاری برای انتخاب وجود دارد. اما تعیین بهترین ها به عواملی مانند شیوه زندگی و مکان شما بستگی دارد.

انواع مواد

بیشتر مبلمان فضای باز از موارد زیر ساخته شده است:

  • چوب هایی مانند چوب ساج ، اکالیپتوس و سرو
  • مواد مصنوعی مانند پلاستیک ، ABS و حصیر رزین مصنوعی
  • فلزاتی مانند آلومینیوم ، فولاد و آهن فرفورژه
  • پارچه های مصنوعی

همچنین بتن نیز کاربرد دارد که در بین مبلمان فضای باز محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

چوب ساج

 

در بین همه گزینه های چوبیِ احتمالی برای مبلمان فضای باز ، ساج تا حد زیادی محبوب ترین انتخاب است. مبلمان بیرونی ساج دارای قابلیت های طبیعی برتر در هر شرایط آب و هوایی است. می تواند حتی در سخت ترین محیط ها نیز مقاومت کند و با حالت زیبا و بافت گرم خود زیبایی بی نظیری دارد. چوب ساج دارای روغن و رزین طبیعی بالایی است که باعث می شود در برابر حملات حشرات مقاوم تر و در برابر آب نفوذ ناپذیر باشد. روغن ها همچنین چوب را در برابر پوسیدگی خشک محافظت می کنند و ساج را به گزینه ای بسیار قوی و با دوام برای مبلمان فضای باز تبدیل می کند.

مبلمان چوبی ساج که جدید هم هستند ، رنگ قهوه ایِ طلایی-عسلی دارند.

 

رزین مصنوعی و پلاستیک

یکی دیگر از مواد عالی برای مبلمان فضای باز مدرن ، رزین مصنوعی است زیرا به نگهداری کم نیاز دارد، دارایروزن سبک و ویژگی های بسیار بادوام در شرایط آب و هوایی است. مبلمان فضای باز رزین مصنوعی سنتی به طور معمول به سبک حصیری برای ظاهر کلاسیک در فضای باز بافته می شود. این ماده را نباید با چوب حصیری طبیعی ، که در معرض نور خورشید خراب می شود و معمولاً در داخل خانه قرار می گیرد اشتباه گرفت. مبلمان حصیری رزین مصنوعی می تواند شرایط سخت محیط بیرون را تحمل کند.

چند ماده مصنوعی رایج برای ساخت حصیر رزین مصنوعی مانند نایلون ، پلی اتیلن و PVC استفاده می شود. هنگام در نظر گرفتن مبلمان رزین مصنوعی ، اطمینان حاصل کنید که از پلی اتیلن با چگالی بالا استفاده می کنید. HDPE یک ترموپلاست درجه بالا با مقاومت ، دوام و استقامت حرارتی بالاتر از PVC است.

از طرف دیگر ، پلاستیک های قالب دار – پلی اتیلن درجه یک ، پلی پروپیلن و غیره – گزینه های بی نظیری برای ساخت مبل و رنگ میباشند. علاوه بر این ، آنها دوام زیادی را با وزن کم ترکیب می کنند که باعث می شود صندلی ها و میزهای بیرون از خانه به راحتی جابجا شوند. ماهیت توخالی برخی از قطعات پلاستیکی قالب گیری شده حتی امکان وجود LED های تغییر رنگ را نیز فراهم می کند.

 

 

 

فلزات

آهن فرفورژه در گذشته متداول بوده است ، اما به دلیل وزن زیاد ، تغییر رنگ در زنگ زدگی و نیاز به نگهداری زیاد ، دیگر در محیط های بیرونی مدرن رایج نیست. این روزها متداول ترین فلزاتی که برای مبلمان مدرن حیاط در فضای باز استفاده می شود آلومینیوم و فولاد است.

الومینیوم

آلومینیوم را می توان به هر شکل و طرح ساخت. وزن سبک و دوام بالا ، آن را به گزینه ای جذاب برای مبلمان فضای باز تبدیل کرده است. تعمیر و نگهداری فوق العاده کمی دارد.  مبلمان حیاط آلومینیومی هنگام قرار گرفتن در معرض هوای مرطوب مانند آهن یا فولاد زنگ نمی زند ، و مانند بیشتر مبلمان چوبی در معرض آفتاب خشک نمی شود و ترک نمی خورد. تنها مکانی که مبلمان آلومینیومی در فضای باز ایده آل نیست ، مکانهایی است که مستعد وزش باد شدید هستند.

 

فولاد

فولاد قوی ترین ماده است ، اما سنگینتر و گرانتر از فلزات دیگر است. جابجایی مبلمان فولادی به دلیل وزن آن به راحتی امکان پذیر نیست ، اما در برابر باد ثابت تر خواهد بود. فولاد گالوانیزه یا ضد زنگ بهترین گزینه برای مبلمان فضای باز است ، زیرا فولاد معمولی هنگام قرار گرفتن در معرض عناصر بیرونی به راحتی زنگ می زند و دچار خوردگی می شود.

گالوانیزه روکش روی را به ورق های فولادی اضافه می کند تا از فلز در برابر خوردگی محافظت کرده و به آن کمک کند تا در معرض آب قرار گیرد (تا زمانی که آب شور نباشد). برای فولاد ضد زنگ، کروم را به فولاد مذاب اضافه می کنند که در برابر زنگ زدگی مقاوم است و حتی می تواند در معرض آب نمک قرار گیرد. این کار باعث می شود فولاد ضد زنگ مناسب برای محیط های دریایی باشد. توجه داشته باشید که مبلمان فولادی بیرونی ، گالوانیزه یا ضد زنگ ، با قرار گرفتن در معرض کلر دچار خوردگی می شوند. بنابراین مطمئن شوید که مبلمان فولادی کنار استخر دارای روکش پودری محکمی برای محافظت بیشتر از آن باشد.

 

پارچه

مبلمان روکش دار فضای باز بدون شک راحت ترین گزینه در بین گزینه های شما است. پارچه های بیرونی معمولاً از الیاف مصنوعی مقاوم در برابر آب مانند وینیل ، پلی استر ، اکریلیک و غیره ساخته می شوند. چنین پارچه هایی دارای مقاومت در برابر نور خورشید ، رطوبت و سایر انواع آسیب های بیرونی هستند.

 

 

بتن

بتن که قبلا فقط به عنوان یک مصالح ساختمانی دیده می شد ، به عنوان یک ماده کلیدی در طراحی ، از جمله مبلمان فضای باز مدرن ، رواج یافته است.  طرح مبلمان بتنی نیز براق و زیبا ، بادوام و مستحکم هستند. بتن به طور طبیعی سنگین ، متخلخل و مستعد رنگ آمیزی است. مایعات به سطح نفوذ کرده و لکه را به داخل بتن منتقل می کنند و مواد اسیدی مانند سرکه و آب لیمو خمیر سیمان را حل می کنند.

ترکیبی از بتن و فایبرگلاس یا رزین وجود دارد که سبک تر هستند و سطح را در برابر لکه ها محافظت می کنند.

 

بنابراین بهترین انتخاب چیست؟

اگر می خواهید مبلمانتان چوبی باشد تا فضای گرم و دلنشین داشته باشید ، پس به دنبال ساج بروید. اگر به دنبال ظاهری براق هستید که خطوط تمیز را مانند مبلمان فلزی برجسته کند ، به دنبال آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ باشید. اگر به دنبال چیزی غیر عادی با احساس خنک و صنعتی هستید ، سیمان را امتحان کنید. شاید ویژگی های سبک  و کم نگهداریِ رزین مصنوعی بیشتر به سبک شما بیاید.

هیچ “بهترینی” برای انتخاب مبلمان فضای باز برای همه وجود ندارد. آنچه واقعاً بهترین را برای شما تعیین می کند فضای بیرونی و حس شما است.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *