نکاتی در مورد تزئین فضای داخلی با فرش

چکیده کوتاه مطلب

چندین روش مختلف برای ایجاد دکور با فرش وجود دارد ، اما ما چند مورد از آنها را بیان میکنیم:     از فرش ها برای جداسازی محدوده های خانه استفاده کنید از فرش برای تعریف یا جدا کردن مناطق ، مانند محل نشیمن یا ناهار خوری و سرسرا استفاده کنید. این امر به ویژه […]

چندین روش مختلف برای ایجاد دکور با فرش وجود دارد ، اما ما چند مورد از آنها را بیان میکنیم:

 

 

از فرش ها برای جداسازی محدوده های خانه استفاده کنید

از فرش برای تعریف یا جدا کردن مناطق ، مانند محل نشیمن یا ناهار خوری و سرسرا استفاده کنید. این امر به ویژه در آپارتمانهای استودیویی یا اتاقهای بزرگتر که نیاز به مشخص کردن محدوده دارند مفید است.

ایجاد تنوع

برای ایجاد تنوع در یک فضا می توانید از فرش استفاده کنید.  وقتی از دو فرش در یک اتاق استفاده میکنید، از لحاظ بصری اتاق به دو قسمت تبدیل میشود. میتوانید در یک اتاق از فرش هایی با اندازه های مختلف استفاده کنید.

 

ایجاد هارمونی

هنگامی که از بیش از یک فرش استفاده می کنید ، بهتر است فرش ها از نظر سبک مکمل یکدیگر باشند. در غیر این صورت ، ممکن است به یک اثر ناخوشایند برسید. وجود بیش از حد الگوهای “ناهماهنگ” در یک اتاق ، هر گونه احساس هماهنگی را از بین می برد.

 

برای ایجاد رنگ در یک فضا

از فرش مورد علاقه به عنوان اساس طرح رنگ در یک اتاق استفاده کنید. از طرف دیگر ، اگر بعد از اینکه مبلمان را در جای خود قرار دادید ، آن را اضافه کنید ، می توانید از فرش برای تأکید بر رنگ مبل ها یا رنگ بندی موجود خود در دکور داخلی استفاده کنید.

میزان صدا را کنترل کنید

فرش میتواند سروصدای اضافی فضا را کم کند و این نکته میتواند برای برخی اهمیت زیادی داشته باشد.

 

ایجاد نقطه کانونی

از فرش به عنوان نقطه کانونی اتاق خود استفاده کنید ، زیرا فرش ها می توانند تاثیر زیادی داشته باشند. برای انجام این کار ، می توانید با رنگ آمیزی دیوارهای خود که به یکی از رنگ های برجسته فرش شما شباهت دارد ، کنتراست ایجاد کنید.

بازی با اشکال

تصور نکنید که فرش باید مستطیل باشد. اجازه دهید نحوه چیدمان مبلمان شما فرش شما را تعیین کند. سعی کنید بفهمید کدام شکل بهتر به نظر می رسد و سپس اگر طرح های دیگر دکور را بهتر میکند، از آنها استفاده کنید مثلا: ، شکل مربع ، گرد یا بیضی را انتخاب کنید.

 

مطمئن شوید که اندازه مناسب را دارید

هنگام خرید فرش اندازه اتاق رت با دقت در نظر بگیرید. برهنه ماندن زمین در لبه ها باعث می شود اتاق کمی بزرگتر به نظر برسد و ظاهر جالبی هم ندارد. هنگام قرار دادن یک فرش زیر میز ناهار خوری ، حداقل 24 اینچ فرش را از لبه میز در هر طرف بیرون بگذارید. این امر باعث می شود پاهای پشتی صندلی ها روی فرش بمانند ، حتی وقتی بیرون کشیده می شوند تا کسی روی آن بنشیند.

نگهداشتن فرش

همیشه از یک ترمز فرش برای ثابت نگهداشتن فرش استفاده کنید. آستر فرش باید متناسب با نوع کف شما باشد و همچنین اندازه مناسبی داشته باشد.

مسیرهای بصری

معمولا ابتدای راهروها فضایی سرد و بی روح است. بنابراین برای سرزنده کردن این قسمت چه راهی بهتر از استفاده از فرش است. یکی از دلایل دیگر استفاده از فرش برای رهروها این است که یک مسیر بصری برای ورود به اتاق ها ایجاد میکند.

 

 

فضاهای اتصال

با قرار دادن فرش های سبک/رنگی مشابه در فضاهای متصل میتوانید بین دو اتاق ارتباط بصری ایجاد کنید. این کار باعث می شود که اتاق ها در یک راستای بصری قرار گیرند ، زیرا چشم شما از یک فضا به فضای دیگر کشیده شده است. این امر به ویژه در فضاهای خنثی و/یا مینیمال جواب میدهد.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *