راههایی برای بالابردن کیفیت بازی با نورپردازی

چکیده کوتاه مطلب

همه علاقه مندان به بازی می خواهند یک گیم روم ایده آل داشته باشند تا بتوانند حداکثر استفاده را از تجربه بازی خود ببرند اما متأسفانه ، بسیاری نمی دانند از کجا شروع کنند. چراغ های LED با قابلیت رنگ آمیزی راهی عالی برای ایجاد یک تجربه بازی در سطح چند بعدی، بدون دکور دهیِ […]

همه علاقه مندان به بازی می خواهند یک گیم روم ایده آل داشته باشند تا بتوانند حداکثر استفاده را از تجربه بازی خود ببرند

اما متأسفانه ، بسیاری نمی دانند از کجا شروع کنند. چراغ های LED با قابلیت رنگ آمیزی راهی عالی برای ایجاد یک تجربه بازی در سطح چند بعدی، بدون دکور دهیِ مجدد کل اتاق است.

از نورهای مختلفی که در قسمت های مختلف اتاق قرار گرفته اند برای تقویت محیط، هنگام بازی استفاده کنید-یا آنها را طوری تنظیم کنید که به عملکردهای روی صفحه شما واکنش نشان دهند. از این نکات و ترفندها برای شخصی سازی کامل تنظیمات بازی رایانه خود استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

1. نورهای مناسب را پیدا کنید

اگر فضای بازی شما به عنوان یک اتاق کاربردی دیگر  مانند دفتر کار خانگی نیز عمل می کند ، داشتن نور مناسب می تواند اتاق را از یک محل کار روشن و کاربردی به یک گیم روم هیجان انگیز تبدیل کند. از چراغهای کوچکتری که در اطراف اتاق قرار گرفته اند استفاده کنید و می توانید بر اساس کار مورد نظر خود آنها را روشن یا خاموش کنید: از نورهای قوی تر برای افزایش روشنایی برای انجام یک کار متمرکزتر استفاده کنید و از نور ضعیف تر برای آرامش استفاده کنید.

2. برای تزئین از نور هوشمند رنگی استفاده کنید

چراغ های هوشمند به شما این امکان را می دهند که از بین رنگهای مختلف،رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید تا یک هیجان غیر منتظره را به هر اتاقی بیاورید. در استفاده از چراغ های هوشمند رنگی خلاق باشید. با این نورهای میتوانید دیوارهای اتاق را با نور رنگ کنید. این تاکتیک به ویژه برای افرادی مفید است که در خانه هایی زندگی می کنند که نمی توانند دیوارها را رنگ آمیزی کنند ، مانند املاک اجاره ای.

3. روشنایی متمرکز

هنگام برنامه ریزی برای این نوع نورپردازی ، هدف این است که تمرکز خود را بیشتر بر روی استفاده از نورپردازی ناحیه­ای به جای استفاده کلی از وسایل روشنایی متمرکز کنید. به عنوان مثال ، یک اتاق بازی باید دارای روحیه ملایم و دلپذیری باشد که رسیدن به این هدف با نور زیاد که مستقیماً در بالای وسایل قرار گرفته است ، دشوار است. این بدان معنا نیست که فضا تاریک خواهد بود یا اصلاً روشنایی عمومی نخواهد داشت. بلکه یعنی شما باید روی نورپردازی مناطق خاصی مانند میز بیلیارد ، بازی ها یا سیستم کامپیوتری به عنوان نقطه اصلی تمرکز کنید. این مناطق نورپردازی به خروجی کلی لومن فضا کمک می کند و شما می توانید هرگونه خلأ را در جایی که نیاز به روشنایی عمومی است پس از پوشش دادن این مناطق مهم ابتدا پر کنید

 

4. منطقه بازی

در منطقه بازی ، عناصر مهم دیگری در ارتباط با نورپردازی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. به عنوان مثال ، مهمترین جنبه ای که باید از آن مراقبت کرد ، کاهش تابش خیره کننده صفحه نمایش است.  هدف شما این است که از داشتن نور مستقیم زیاد متمرکز در جهت صفحه نمایش اجتناب کنید. شما همچنین باید دیفیوزرها را برای وسایل موجود در این ناحیه نصب کنید تا به کاهش تابش نور کمک کند. یکی دیگر از مواردی که هنگام نورپردازی در هر نقطه ای از صفحه نمایش ها باید از آن آگاه باشید ، دمای رنگ نسبت به دمای صفحه است. اگر سیستم های بازی شما قدیمی هستند و صفحه سیاه دارند و حداقل نور تولید می شود ، می توانید از رنگ های سفیدتر دمای رنگ اجتناب کنید ، در غیر این صورت کنتراست آنقدر شدید نخواهد بود تا چشم ها بتوانند به راحتی تنظیم شوند.

5.منطقه بار

بسیاری از مردم هنگام در نظر گرفتن نور اتاق بازی خود ، ناحیه بار را نادیده می گیرند ، اما این یکی از بزرگترین عناصر فضا در گیم روم، این منطقه است. محوطه بار مکانی است که دوستان می توانند در بین بازی دور هم بنشینند و صحبت کنند ، بنابراین نور باید گرم و جذاب با محیطی ملایم و آرامش بخش باشد.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *