7 نکته برای روشنایی کافی شاپ و تبدیل آن به محیطی ایده آل

چکیده کوتاه مطلب

وقتی صحبت از ایجاد محیطی عالی برای کافی شاپ یا رستوران می شود، نوردهی صحیح فضای شما یکی از مهمترین جنبه های این فرایند است. به همین دلیل است که شما باید زمان و انرژی خود را در این جهت صرف کنید. تأثیر یک نورپردازی عالی در طراحی داخلی کافه طراحی نور چگونه می تواند […]

وقتی صحبت از ایجاد محیطی عالی برای کافی شاپ یا رستوران می شود، نوردهی صحیح فضای شما یکی از مهمترین جنبه های این فرایند است.

به همین دلیل است که شما باید زمان و انرژی خود را در این جهت صرف کنید.

 

تأثیر یک نورپردازی عالی در طراحی داخلی کافه

طراحی نور چگونه می تواند بر موفقیت کافه شما تأثیر بگذارد؟ – دستور العمل کامل برای یک کافی شاپ موفق این است که منصر به فرد باشید ، یک منوی جالب و یک طراحی داخلی کاملاً شگفت انگیز که آسایش و راحتی را به ارمغان می آورد.

این روزها مردم برای گذراندن اوقات فراغت به کافه ها می روند و با دوستان یا همکاران خود معاشرت می کنند. حضور مردم در کافی شاپ ها فقط مربوط به غذا نیست بلکه به این دلیل است که آنها کانون های جدید اجتماعی هستند ،و این موضوع اهمیت آنها را حتی بیشتر خیره کننده می کند.

روشنایی یکی از ساده ترین روش ها برای ایجاد فضای شیک است که دنبال آن هستید. طراحی مناسب نورپردازی نه تنها مشتریان جدیدی را جذب می کند ، بلکه به شما در تحریک اشتهای آنها و تغییر الگوهای رفتاری نیز کمک می کند.

 

در این مقاله به مواردی در مورد روشنایی کافه ها اشاره میکنیم که متخصصان آن را شدیدا توصیه میکنند:

 

نور تابلوی تجاری کافه شما

چرا یک طراحی روشنایی باید تصویر برند شما را برجسته کند؟ اولین موردی که در مورد نکات روشنایی کافی شاپ در لیست ما قرار دارد ، این است که هربار تصمیم دارید در مورد فضای داخلی کافه خود تصمیم بگیرید ، این سوال را از خود بپرسید: “آیا این با نام تجاری کافه من متناسب است یا خیر؟” این که آیا تصمیم دارید از چه نوع چراغ هایی استفاده کنید ، کجا قرار دهید ، از چه نوع رنگ یا درجه حرارتی استفاده کنم یا هر چیز دیگری در این زمینه ، باید موضوع اصلی کافه شما باشد.

در واقع ، تنظیم نورپردازی شما یک ابزار فوق العاده است که می تواند برای برجسته کردن تصویر نام تجاری شما استفاده شود. برای این منظور به علائم خارجی کافی شاپ خود توجه ویژه ای داشته باشید. تصویر تابلوی شما و نور آن اولین تأثیر قوی را در ذهن مشتریان ایجاد می کند.

شما باید مطمئن شوید که تابلوهای شما روشن ، جذاب و جلب توجه کننده است . این روزها یک تابلوی شیک و خلاقانه راهی مطمئن برای جذب مشتری است.

در داخل کافه نیز تمام ایده های نورپردازی شما باید با موضوع یا مفهوم اصلی شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر تم کافه شما به طبیعت نزدیک تر میباشد، استفاده از چلچراغ های سلطنتی برای نورپردازی، ایده جالبی نیست.

تا حد امکان از نور طبیعی در طول روز استفاده کنید

چگونه می توانید از نور طبیعی در کافی شاپ خود استفاده کنید؟ – در طول روز ، شما می توانید از قدرتمندترین منبع نور شناخته شده برای بشر یعنی خورشید استفاده کنید. بنابراین ، بسیار منطقی است که تا حد امکان از نور خورشید در ساعات صبحانه و ناهار استفاده کنیم.

 

برای این منظور ، طراحی داخلی شما باید دارای پنجره های بزرگ ، درهای شیشه ای ، آینه ها و نورگیرها باشد تا نور طبیعی بیشتری را به داخل کافه وارد کند. اگر نگران گرمای زیاد در تابستان ها هستید ، فیلترهای کنترل حرارت را انتخاب کنید تا گرمای اضافی در ماه های گرم سال از بین برود.

در صورت تمایل می توانید پرده­های حریر را اضافه کنید. این انتخاب به شما امکان می دهد میزان تابش نور خورشید و گرما را در تابستان کنترل کنید. نور طبیعی نه تنها همه چیز را درخشان و زیبا می کند ، بلکه برای سلامتی شما ، به ویژه سلامت روانی شما نیز بسیار مفید است.

 

بنابراین ، با مقدار زیادی نور خورشید در داخل کافه خود ، روحیه مشتریان خود را افزایش می دهید که به طور خودکار به این معنی است که آنها احساس شادی و انرژی می کنند ، آماده هستند تا ساعاتی را در کافه شما سپری کنند ، غذای زیادی سفارش دهند و نوشیدنی های تازه ارائه دهند.

عصرها محیطی دنج و راحت ایجاد کنید

چگونه می توانید از نور کم رنگ و گرم در کافی شاپ خود استفاده کنید؟ -در حالی که نور زیاد خورشید برای روز عالی است ، اما با غروب آفتاب ، شما باید با استفاده از نور کم، محیط را دنج کنید. این ایده برای اکثر کافی شاپ ها با محیطی راحت و آرام واقعاً خوب عمل می کند. کم کردن نورها یکی از ساده ترین نکات روشنایی کافی شاپ و همچنین یکی از مقرون به صرفه ترین روش ها برای ایجاد شرایط نورپردازی با حداقل منابع است.

معمولا افراد تمایل دارند که در پایان روز آرامش بیشتری داشته باشند. بنابراین ، باید از نور کم شدت بعد از غروب آفتاب استفاده کرد تا محیطی صمیمی و آرامش بخش برای آنها ایجاد شود تا بتوانند کاملاً استراحت کنند. تنظیم نور کم نیز بسیار مقرون به صرفه است زیرا انرژی کمتری مصرف می کند ، که به معنای هزینه کم برق است.

 

برای ایجاد چنین فضایی از نورهای کم شدت و رنگ گرم استفاده کنید. از چراغ های دیواری بیشتر استفاده کنید.

دقت کنید که فضا بیش از حد تاریک نباشد.

هنر و نورپردازی را با هم ترکیب کنید

آیا می توانید از نورپردازی برای اهداف تزئینی یا هنری استفاده کنید؟ – لزوماً لازم نیست برای روشن کردن فضای خود ، چراغ هایی را مورد استفاده قرار دهید. در عوض می توانید از چراغ هایی استفاده کنید که به شکل قطعات تزئینی زیبا هستند یا می توانید از چراغ های معمولی به شیوه های خلاقانه جدید برای جلوه دادن به طراحی کافه خود استفاده کنید.

یکی از مهمترین نکات روشنایی کافی شاپ استفاده از چراغ های برجسته برای این منظور است. این نوع چراغ ها از نظر زیبایی بسیار خوشایند هستند. می توانید از آنها برای ایجاد هر تعداد نقطه کانونی که میخواهید در داخل کافه خود استفاده کنید. وظیفه این چراغ ها برجسته کردن قسمت های خاصی از کافه شما است که می خواهید توجه مشتریان را به آن جلب کنید.

 

به عنوان مثال ، فرض کنید مجسمه ای خیره کننده در گوشه ای از کافه دارید ، اما در ساعات عصر ، وقتی نورها کم است ، مردم به سختی می توانند زیبایی آن را مشاهده کنند.

بنابراین ، می توانید از نورهای برجسته برای برجسته سازی این مجسمه استفاده کنید ، نه فقط برای جلوه دادن بیشتر ، بلکه همچنین برای جذابیت و زیبایی بیشتر از قبل.

راه دیگری که می توانید با استفاده از تنظیمات نورپردازی کافه خود را هنرمندانه جلوه دهید ، انتخاب وسایل نورپردازی هنری به جای وسایل ساده است.

تن رنگ و تنظیم روشنایی

چرا تن رنگ و روشنایی عوامل مهمی در نورپردازی کافه شما هستند؟ – بسیاری از مردم تمایل دارند اهمیت طراحی تن رنگ مناسب را هنگام طراحی تجهیزات نورپردازی خود دست کم بگیرند. اما این همین جنبه در واقع دنیایی از تفاوت را ایجاد می کند! تن رنگ و حرارت رنگ به این معنی است که چراغ های شما چقدر گرم یا سرد هستند. چراغ های گرم تر طبیعت زرد متمایل به نارنجی دارند در حالی که نورهای سرد، آبی و سایه های آن هستند.

برای کافی شاپ ها ، همیشه چراغ هایی با رنگ گرم همیشه ترجیح داده می شوند ، زیرا فضای محیط را راحت تر می کنند. همچنین ، دقت کنید که تن رنگ در سراسر کافه یکسان باشد. یک طرف گرم و یک طرف سرد غیر جذاب به نظر می رسد.

چراغ های روشن باعث تحریک اشتها می شوند. اما برای کافی شاپ ها ، چراغ های کم نور معمولاً بهتر عمل می کنند ، زیرا ترجیا در کافی شاپ ها محیط آرام تری را طلب میکنیم. البته می توانید به دنبال چراغ های روشن باشید تا فضایی با انرژی بالا در کافه خود ایجاد کنید.

همچنی می توانید از چراغ های هوشمند با ویژگی هایی مانند تایمر کم نور ، پانل های کنترل روشنایی ، سنسورهای نور روز و مکانیزم های خاموش شدن خودکار برای سفارشی سازی چراغ های خود به دلخواه  استفاده کنید. این چراغ ها به شما امکان می دهند تمام تنظیمات روشنایی را از طریق لپ تاپ یا تلفن هوشمند خود متمرکز کنید.

تعادل و ثبات، تکته کلیدی است

چرا مهم است که بین زیبایی و عملکرد نورپردازی خود تعادل ایجاد کنید؟ – اینطور نیست که میبایست همه چیز را در کافه خود با استفاده از نورپردازی به طور فوق العاده ای چشمگیر کنید.. چراغ های شما باید کاربردی باشند ، این اولویت شماره یک است.

سپس به جنبه هاهب دبگر نورپردازی میپردازیم.

اگر نورپردازی شما بیش از حد باشد یا نقاط تاریک و روشن زیادی داشته باشد ، هر بار که تمرکز خود را از جایی به مکان دیگر تغییر می دهید ، مردمک شما مجبور به تنظیم می شوند. این نوع نورپردازی به مشتریان شما احساس خستگی و ناراحتی می دهد. اگر سناریو خیلی بد باشد ممکن است حتی دچار سردرد شوند.

 

به همین ترتیب ، اگر نورهای شما بسیار کم باشد ، محیط بسیار تاریک می شود. این امر زمانی اتفاق می افتد که برخی از کافه ها از چراغ های رومیزی یا نورپردازی با نور شمع با نور محیط بسیار کم در اطراف استفاده می کنند و فضای کلی را کمی بیش از حد تاریک می کنند. این موضوع باعث می شود مشتریان احساس زیاد خوبی نداشته باشند.

 بنابراین ، مطمئن شوید که تعادل کامل روشنایی و کنتراست در کافی شاپ شما وجود دارد تا محیطی راحت را برای مهمانان ایجاد کنید.

تاثیرگذاری بر رفتار مشتریان با استفاده از نورپردازی

چگونه طراحی نور می تواند بر رفتار مشتری تأثیر بگذارد؟ – یکی از ساده ترین راهها برای تأثیرگذاری بر رفتار مشتریان ، برجسته کردن مناطقی مانند پیشخوان ، تابلوها و نشانه های سرویس بهداشتی است. به ویژه روشنایی ورودی ، می تواند به شما در تعیین مشخصات مهمانان کمک کند.

 

اگر می خواهید جوانان را جذب کنید ، به دنبال یک طراحی مدرن با محیط خلاق باشید. و برای مشتریان قدیمی ، طرح های روشن با چراغ های سنتی بسیار خوب عمل می کند.

چراغ های روشن اشتهای میهمانان شما را تحریک می کنند و این امر باعث می شود که آنها بیش از آنچه که در ابتدا تصور می کردند غذا سفارش دهند. از سوی دیگر ، چراغ های گرم و کم نور ، حال و هوایی مجلل را ایجاد می کند که در آن مشتریان شما تمایل پیدا میکنند با سفارش یک فنجان قهوه و یک بشقاب میان وعده، کنار بیایند.

با استفاده از این 7 نکته و ترفند در مورد روشنایی کافی شاپ ، می توانید خودتان تصمیم بگیرید که چه نوع نورپردازی برای شما و نیازهای کسب و کار شما مناسب است. لازم نیست به همه مواردی که در اینجا ذکر کردیم پایبند باشید.

فقط کافیست نشانه ها را بگیرید و طراحی نورپردازی خود را با در نظر گرفتن اینکه چه نوع تم اصلی دارید و چه نوع مشتریانی را می خواهید جذب کنید ، فرموله کنید. فقط مطمئن شوید که از دستورالعمل های اساسی نحوه استفاده از تن رنگ ، روشنایی ، کنتراست ، وسایل و آثار هنری برای روشن کردن کافی شاپ خود پیروی می کنید.

 

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *