روش‌هایی برای جداسازی اتاق‌های مشترک کودکان

دسته بندی :طراحی و دکوراسیون داخلی 7 مرداد 1400 669

اتاق‌های مشترک از چالش‌بر‌انگیز‌ترین فضاها برای طراحی هستند. شما ممکن است فرزند دوقلو یا دو کودک در سنین مختلف داشته باشید که دوست دارند فضا را با یکدیگر تقسیم کنند و یا فضای کافی برای شما تنگ است و گزینه دیگری ندارید. ایجاد یک فضای مشترک جادویی که هم کودکان را راضی نگه دارد و هم اتاق خواب مشترکی را تقسیم کند تا هر کودک منطقه فردی خود را داشته باشد ، هنر ارزنده‌ای است.
اندازه اتاق نیز می تواند مسئله ساز باشد ، بنابراین ما ایده های اتاق خواب ، نکات طراحی و مشاوره برای اتاق ها در هر شکل و اندازه ، برای دختران و پسران ، و برای سنین مختلف را ارائه داده ایم.
ایده‌هایی برای اتاق‌خواب‌های مشترک:
اولین ملاحظه هنگام بررسی ایده های اتاق خواب مشترک ، فضای کف است. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک اتاق بازی جداگانه داشته باشید ، می توانید اتاق خواب را به دو تخت اختصاص دهید و یک پناهگاه آرام برای استراحت و خوابیدن کودکان ایجاد کنید.
اما اگر فضای شما متراژ کمتری دارد ، تخت تختخواب‌های دو طبقه انتخاب بهتری است ، به طوری که فضای بازی و مطالعه وجود دارد.
ملاحظه بعدی: نحوه تقسیم اتاق خواب مشترک است و این ، دوباره به فضای کف و دیوار برمی گردد. در زیر ، ایده های اتاق خواب کودکان برای انواع اتاق های مشترک کودکان را پیدا خواهید کرد.

 1. تختخواب های دوقلوی سنتی یک اتاق خواب مشترک هتل مانند ایجاد می کنند

طراحی یک اتاق خواب مشترک به صورت منحصر به فرد کار سختی است اما ترفندهای ساده طراحی مانند قرار دادن سایبان بالای هر سر تخت احساس جادویی ایجاد می کند و هنگامی که کودکان در رختخواب هستند کمی از حریم خصوصی برای هر یک ایجاد می‌شود و اگر کسی دوست دارد قبل از خواب مطالعه کند و دیگری این کار را نمی کند ، این کار می‌تواند نور را کنترل کند.

 1. میزان اندکی از رنگ می‌تواند کافی باشد

زمانی که صحبت از رنگ‌آمیزی اتاق کودکان به میان میآید ما فکر می‌کنیم باید کل آن را رنگ و طرح کنیم در حالی که یک طرح غالباً تک رنگ با پاششی از رنگ زرد آفتابی می تواند تمام آنچه که لازم است باشد – البته با کمی الگو برای روح بخشیدن به فضا.

 1. برای اتاق‌های کوچک از رنگ‌های ملایم‌تر استفاده کنید

اتاق های مشترک همیشه بزرگترین نیستند ، بنابراین لازم است سایه رنگ را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که فضای اتاق وسیع‌تر به نظر می‌رسد.

 1. تختت‌خواب‌ها را به جای رنگ‌آمیزی دیوارها رنگ کنید

ما همیشه عجله داریم که دیوارها را رنگ بزنیم در حالی که این ایده می‌تواند یکی از جالب ‌‌توجه‌ترین‌ها باشد. در این طرح به جای رنگ‌آمیزی دیوارها آن‌ها را سفید نگه داشتیم و به سراغ رنگ‌آمیزی تخت‌ها رفته‌ایم.

 1. از کنج‌ها و تورفتگی‌ها استفاده کنید

اتاق‌های ال شکل یا سکو دار این امکان را فراهم می‌کنند که یک تخت‌خواب سفارشی در آن‌ها قرار دهیم.
استفاده از یک رنگ آبی روشن در بالا و تیره در زیر عمق بستر را ایجاد می کند و فضای بصری جالبی ایجاد می کند. اگر اتاق به اندازه کافی گسترده باشد ، حتی می توانید برای هر کودک یک تخت دونفره در نظر بگیرید.
در سر هر تخت یک قفسه کوچک وجود دارد ، ایده ای عالی برای یک لیوان آب ، کتاب و یا نور.

 1. از اتاق زیرشیروانی استفاده کنید

فضاهای زیر شیروانی برای اتاق کودکان ایده آل است – خوابیدن در فضای بسته و محکم در کودکی نکته جالب و مهیجی دارد و می توانید با استفاده از شکل طبیعی سقف اتمسفر آن را بیشتر کنید. به عنوان مثال آویزان کردن هواپیماها و بالن ها ، و قرار دادن قفسه ها در فضای دیوار پشت تخت ها ، یک روش عالی برای برجسته کردن شکل دنج اتاق خواب کوچک برای کودکان است.

 1. صورتی کم‌رنگ را رها کنید و از صورتی پررنگ‌تر استفاده کنید

با استفاده از این رنگ به نظر می‌رسد که دوران خردسالی بچه‌ها به سر رسیده و وارد دوره‌ی نوجوانی شده‌اند. سفید نگه‌داشتن مبلمان این اطمینان را ایجاد می‌کند که با بزرگ‌تر شدن بچه‌ها هر چیزی که به اتاق اضافه شود با یکدیگر هم‌خوانی دارد.
آثار هنری همچنین فضای اتاق خواب مشترک را تقویت می‌کند. شما می توانید از آن به عنوان نقطه شروع یک طرح استفاده کنید یا به راحتی از رنگ ها و طرح لذت ببرید.

 1. با استفاده از پترن‌ها یک عالم رویایی ایجاد کنید

اتاق خواب مشترک فرزندان خود را دوباره در فضایی تصور کنید که فقط با کاغذ دیواری می توانند رویای آن را ببینند. در انتخاب رنگ و الگوی خود شجاع باشید و اتاق خوابی را ایجاد کنید که بچه ها منتظر بازی و خوابیدن در آن نباشند.
برای اتاقی که دو خواهر و برادر می توانند در آن شریک باشند و یکی از آنها بزرگ‌تر است دارد ترجیحا از رنگ های گرم تری استفاده کنید که احساس بزرگتر شدن داشته باشد ، این باعث می شود که دکوراسیون همراه با آنها رشد کند.

 1. یک راه مخفی ویژه ایجاد کنید

ایده‌ی عکس بالا در اصل یک مخفیگاه چوبی است که در اطراف تخت های دو طبقه موجود در انتهای یک اتاق بزرگ ساخته شده است. نتیجه یک فضای خواب است که می تواند در پشت درهای چوبی پنهان شود و همانطور که کل طرح با همان آبی رنگ آمیزی شده است ، ساختار طرح کاملاً با هم مخلوط می شود. تیرهای روستایی و تخته های کف ، یک اتاقک چوبی را ایجاد می کنند همراه با پیچ و تاب مدرن.

 1. از کمد و کشوها استفاده کنید

فضای ذخیره سازی خوب در اتاق های خواب مشترک لازم است زیرا تا جای ممکن باید از محدود شدن فضای کف جلوگیری شود. از کشوهای زیر تخت گرفته تا طاقچه هایی برای بچه ها برای ذخیره کتاب ، اسباب بازی های مورد علاقه و نوشیدنی های شبانه و همچنین کمدهای عمودی خوب که دارای رد پای کمی است اما فضای قفسه و آویز زیادی دارد.
هنگام انتخاب یا تعیین مبلمان انباری برای یک اتاق خواب مشترک ، به آنچه فرزند شما در مدت دو یا سه سال ممکن است نیاز داشته باشد ، فکر کنید. این ممکن است به معنای چیزی ساده مانند داشتن قفسه های متحرک باشد که می توانید تنظیم کنید تا از ذخیره عروسک ها به تجهیزات بازی تغییر یابد.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: