روش هایی برای ایجاد فضای پنتری باز در آشپزخانه

چکیده کوتاه مطلب

یکی از بحث برانگیزترین ایده های طراحی آشپزخانه در سال های اخیر، پنتری باز است. برخی از مردم عاشق این هستند که قفسه‌های روی دیوار داشته باشند تا بتوانند با ظروف آن را تزئین کنند و دیده شود. برخی دیگر از گرد و غبار اضافی و احتمالا به هم ریختگی قفسه های باز متنفرند.   […]

یکی از بحث برانگیزترین ایده های طراحی آشپزخانه در سال های اخیر، پنتری باز است. برخی از مردم عاشق این هستند که قفسه‌های روی دیوار داشته باشند تا بتوانند با ظروف آن را تزئین کنند و دیده شود. برخی دیگر از گرد و غبار اضافی و احتمالا به هم ریختگی قفسه های باز متنفرند.

 

با توجه به این نکته، ممکن است ایده ی پنتری باز برای همه جذاب نباشد. با این حال، یک انباری باز می تواند برای آشپزهایی که دوست دارند مواد اولیه و وسایل کوچک را در کنار هم داشته باشند، بسیار خوب عمل کند، و با وجود این قفسه های باز در آشپزخانه هنوز هم میتوان فضای را مرتب و شیک نگه داشت. در این مقاله به چند نمونه از پنتری های باز اشاره میکنیم که ظاهر خوب و بدون آشفتگی را ارئه میدهند. میتوانیند از این ایده ها الهام بگیرید.

  1. پنتریِ کاملا باز.

 این آشپزخانه چوبی روستیک یک دیوار کامل را به یک پنتری باز اختصاص داده است. قفسه های چوبی تعبیه شده دارای چیدمان غیر یکنواختی هستند که برای نگهداری انواع اقلام، از ظروف شیشه ای و سفالی گرفته تا گلدان ها و بطری های بلند، مورد استفاده قرار میگیرد. اگر قصد اضافه کردن یک پنتری باز را دارید، می توانید این سبک را مورد استفاده قرار دهید و ارتفاع قفسه های خود را متناسب با نیازهای ذخیره سازی خود سفارشی کنید.

 

  1. از گوشه ها استفاده بهینه کنید.

 استفاده کارآمد از گوشه‌ها می‌تواند بخش سخت آشپزخانه باشد، زیرا کابینت‌هایی که در اینجا قرار می‌گیرند به ندرت وسایل را به راحتی در دسترس قرار می‌دهند. قرار دادن پنتری باز در این نقطه ی دشوار می تواند راهی عالی برای در دسترس نگه داشتن اقلام باشد.

3. آن را نزدیک سینک قرار دهید.

قرار دادن پنتری در نزدیک سینک بسیار کاربردی است و کار شما را راحت تر میکند. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که دو سینک در آشپزخانه خود دارید، می توانید از یکی برای تهیه غذا استفاده کنید و در همان نزدیکی مکانی برای نگهداری مواد داشته باشید. اینگونه پنتری ها میتواند فضایی خوب برای پخت و پز ایجاد کند

4. در را بردارید

 اگر خانه شما از قبل پنتری دارد – یا اگر قصد دارید آن را در یک پروژه بازسازی یا ساخت جدید بگنجانید – ممکن است در نظر داشته باشید که درب پنتری قبلی را بردارید یا برای پنتری جدید در نگذارید. نداشتن در برای پنتری های قدیمی و در بسته، میتواند آن را به یک پنتری باز و دنج تبدیل کند.

5. قفسه های مستقل را به دیوار اضافه کنید.

ایجاد پنتری های باز با استفاده از قفسه ها کار راحتی است و فضای زیبایی را ایجاد میکند. میتوانید از قفسه بندی های محکم چوبی و یا فلزی برای این کار استفاده کنید. پنتری های باز به این شیوه نوعی دکوراسیون برای آشپزخانه نیز به حساب می آیند.

6. از قفسه های شناور استفاده کنید.

به نظرتان قفسه های شناور نیز میتوانند جزئی از پنتری های باز به حساب بیایند؟ میتوان گفت بر اساس عملکردی که دارند، جزو پنتری های باز هستند. اگر امکان ساخت و ایجاد پنتری را در آشپزخانه خود ندارید، این شیوه بهترین روش برای شما است و همان کارایی را برای شما خواهد داشت.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *