طراحی فضاهای کوچک به سبک حرفه‌ای‌ها

دسته بندی :طراحی و دکوراسیون داخلی ۲۲ تیر ۱۴۰۰ 1047

تزئین فضاهای کوچک می تواند مانند حل یک معمای غیرممکن باشد. شما می خواهید تا آنجا که ممکن است در فضا همه چیز را جای دهید در حالی که تنگا ایجاد نشود. می‌خواهید به فضا هویت دهید در حالی که در هم ریخته و نامنظم به نظر نرسد. اما این امکان وجود دارد که فضای کوچکی بتواند به اندازه وسایل پراکنده‌ای که در آن است ( با حتی بیش‌تر از آن) شیک به نظر برسد. چه در یک آپارتمان استودیویی کار خود را شروع کنید و چه یک زندگی مینیمالیستی را برای زندگی خود برگزینید ، نیازی نخواهد بود که سبک‌تان را فدای این امر کنید. ما ایده های خود را برای تزئین فضاهای کوچک جمع آوری کرده ایم تا به شما در مقابله با خانه های کوچک خود کمک کنیم.

کف اتاق را تمیز نگه دارید

شما برای وسایل ضروری‌تان به فضا نیاز دارید ، اما حتی بهترین طراحی‌ها هم نمی‌توانند به شما کمک کنند اگر نتوانید در آن فضا قدم بزنید. برای فضاهای کوچک طبقه‌های شناور مانند قفسه ها و غرفه ها را امتحان کنید تا زمین از موانع پاک شود و در صورت لزوم فضای ذخیره سازی اضافی را در زیر آن‌ها ایجاد کنید. به جای لامپ های کف از چراغ دیواری استفاده کنید.

به سراغ قطعات تاشو بروید

ممکن است به میز و یا میز ناهار خوری نیاز داشته باشید ، اما آیا واقعاً هر روز هفته به آنها نیاز دارید؟ نصب وسایلی را در نظر بگیرید که در صورت عدم استفاده می توانند جمع شوند. در این صورت فضای کف را آزاد خواهید کرد و از تجمع کارهایی که به ناچار روی این سطوح انجام می شوند ، اجتناب خواهید کرد. اگر آشپزخانه یک جداره دارید ، درهای تاشو می توانند در مواقع استفاده، از آشفتگی پنهان شوند.

روی روشنایی تمرکز کنید

فضاهای کوچک اغلب به دلیل کوچک بودن یا عدم وجود پنجره‌های کافی ممکن است تاریک به‌نظر برسند. کمبود نور طبیعی را با افزودن مقادیر زیادی منبع نور در هر فضا ، از آشپزخانه گرفته تا اتاق‌خواب جبران کنید. می‌توانید بسته به ارتفاع سقف‌تان از آویزهای چشمگیر و یا برای دنج‌تر نشان دادن فضا از چراغ‌های رومیزی استفاده کنید.

آینه ها دوستان شما هستند

اگر شما از نعمت فراوانی نور طبیعی بهره‌مند نیستید ، آینه ها می توانند با انعکاس نور در فضای اتاق به شما کمک کنند از آنچه دارید بیشترین بهره را ببرید. آینه ها همچنین می توانند به بزرگتر شدن فضا کمک کنند و چند متر مربع فضای بیش‌تر را تصویرسازی کنند. به یک دیوار با آینه بزرگ و یا دیواری برای نمایش چند آینه در ابعاد و شکل‌های متفاوت فکر کنید.

فرش مناسب را انتخاب کنید

از نظر ابعادی فرش یکی از مواردی است که قطعاً نمی خواهید از آن صرف نظر کنید. یک فرش کوچک باعث می شود اتاق به همان اندازه کوچک به نظر برسد. کفپوش را به اندازه کافی بزرگ انتخاب کنید تا بیشتر مبلمان روی آن قرار بگیرند

جسارت داشته باشید

داشتن یک فضای کوچک به این معنی نیست که باید یک جعبه سفید باشد. هنوز هم می توانید فضا را با رنگ پر کنید و اندازه آپارتمان خود را دربر بگیرید. سایه‌اندازی تیره رنگ روی دیوارها و سقف می تواند فضا را مانند یک جعبه جواهرات نمایش دهد.

انسجام را حفظ کنید

چیزهای زیادی برای مشاهده در یک فضای کوچک وجود دارد ، بنابراین مطمئن شوید که همه آنها با فضا متناسب هستند. به یک پالت رنگی محدود بچسبید ، چه سبک و روشن باشد و چه تاریک و داستان‌گونه. نگاه نقادانه به اشیا اطرافتان در انتخاب متناسب آن‌ها برای فضای مورد نظرتان به شما کمک می‌‌کند.

اشیایی را پیدا کنید که جایگاه خود را به‌ دست آورند

با یافتن وسایلی که فضا را ارتقا می‌دهند بیشترین استفاده را ببرید. تختخوابی با کشوهای توکار، نیمکت و عسلی با فضایی برای پنهان کردن پتو و ژاکت اضافی انتخاب کنید. در یک فضای کوچک ، هر قطعه باید بار خود را به دوش بکشد: یک تختخواب سفری می تواند هم به عنوان مبل و هم به عنوان تخت مهمان باشد.

بگذارید هر یک از قطعه‌ها نفس بکشند

هیچ شی‌ایی به اندازه‌ی مبلمانی که به دیوار فشرده شده و آن‌قدر محکم به هم چسبیده شده که عملا متراکم شده، فریاد نمی زند: “من فضای کافی ندارم”. اگر می توانید وسایل را از دیوار دور کنید و مطمئن شوید که بین قطعات فاصله کافی وجود دارد. (ممکن است مجبور شوید از شر هر چیزی که روزانه از آن‌ها استفاده نمی‌کنید مانند گل‌میزها یا مبل‌های راحتی بزرگ خلاص شوید).

با ابعاد بازی کنید

در فضای کوچک نیازی به استفاده از مبلمان کوچک و دکوراسیون هم‌اندازه با آن نیست. نکته اصلی انتخاب چند قطعه مبین است که واقعاً نگاه‌ها را به خود جلب می کند. شما می توانید از مبلمانی با ابعاد معمولی و اثر هنری‌ای در ابعاد بزرگ استفاده کنید. در کل فقط باید از قطعات کمتری در اتاق استفاده کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: