ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

ایده های دکوراسیون برای طراحی گیمینگ روم

چکیده کوتاه مطلب

همه ما دوست داریم با دوستان و خانواده خود در یک اتاق جمع شویم تا از یک روز زیبا از سرگرمی و بازی لذت ببریم. بنابراین چرا یک اتاق بازی نسازید تا این لحظه ها را خاطره کنید. این روزها گیمرها فقط بچه ها نیستند. هرکسی برای برطرف کردنِ استرس روزانه خود به یک منبع […]

همه ما دوست داریم با دوستان و خانواده خود در یک اتاق جمع شویم تا از یک روز زیبا از سرگرمی و بازی لذت ببریم. بنابراین چرا یک اتاق بازی نسازید تا این لحظه ها را خاطره کنید. این روزها گیمرها فقط بچه ها نیستند. هرکسی برای برطرف کردنِ استرس روزانه خود به یک منبع خروجی نیاز دارد.

گیم روم ها اتاق های خوبی هستند که میتوانید تمام خستگی و یا خصومت های روز را در آن رها کنید. این که آیا شما زامبی ها را می کشید ، یا در یک آسفالت مجازی با اتومبیل مسابقه می دهید ، یا برای محافظت از کشور خود تانک می رانید. بازی های ویدئویی می توانند کاملاً درمانی باشد.

بنابراین ، امروز ما چند ایده در مورد اتاق بازی را به اشتراک می گذاریم که هر فضای کوچکی را به بهشت شخصی گیمر تبدیل می کند. این ایده های طراحی را می توان در ایده های اتاق بازی های ویدئویی اجرا کرد.

1. فضای موجود در کل اتاق را در نظر بگیرید

همه ما در خانه هایمان بخش هایی را برای یک اتاق بازی از قبل آماده نکرده ایم. اما این بدان معنی نیست که هیچ وقت هوس داشتن یک گیم روم را نکنیم. درست است؟

شما میتوانید یک مساحت کوچک از اتاق نشیمن یا دفتر کار خور را به گیم روم اختصاص دهید. در هر صورت ، دکوراسیون منزل و پلان های طبقه را می توان متناسب با فضای بازی مورد نیاز تغییر داد.

اگر نمی توانید یک مرکز سرگرمی بزرگ با کنسول های بازی ، بلندگوها و غیره تعبیه کنید ، یک طراحی مینیمالیستی را در نظر بگیرید. می توانید یک میز کامپیوتر با یک صندلی مخصوص بازی ، چند چراغ LED هدفمند و قفسه بندی برای قرار دادن تمام بازی های ویدئویی، بهترین سیستم های بازی و غیره قرار دهید.

 

از سوی دیگر ، اگر اتاق خاصی را برای گیم روم در نظر گرفته اید ، با خیال راحت یک سیستم بازی بزرگ نصب کنید؛ با تمام نینتندو ، ایکس باکس ، پلی استیشن ، بازی های رایانه ای ، بازی های روی میز ، بیلیارد و غیره.

2. روشنایی محیط تفاوت زیادی ایجاد می کند

گیم روم شما، خواه گوشه کوچکی از اتاق نشیمن باشد یا یک اتاق بازی کامل ، گزینه های نورپردازی خود را برای اثربخشی بیشتر در نظر بگیرید. نور طبیعی برای گیم روم اصلا انتخاب مناسبی نیست. روشنایی پنجره ممکن است جلوه های بصری را مختل کرده و تجربه کلی بازی را خراب کند.

روشنایی اتاق همیشه باید هدفمند باشد تا نوع بازی هایی را که انجام می دهید تکمیل کند. اگر فضای بازی شما مخصوص بازی های ویدئویی است ، نوارهای LED ، روشنایی بالای سر و حتی چراغ های دیسکو برای دکوراسیون اتاق بهتر است.

 

با این حال ، به خاطر داشته باشید که انحراف طیفی RGB می تواند چشم ها را خسته کند. اگرچه چراغها نباید تجربه بازی را خراب کنند ، اما باید برای روشن شدن فضای داخلی اتاق بازی کافی باشد تا از آسیب دیدگی جدی چشم جلوگیری شود. جلسات بازی معمولاً طولانی مدت انجام می شود ، بنابراین ، نورپردازی محیطی بهترین دوست شما است.

 

همچنین می توانید از چراغ های رشته ای استفاده کنید زیرا در دکوراسیون اتاق بازی تداخل ایجاد نمی کنند، اما روشنایی کافی را برای روشن نگه داشتن و جذاب بودن آن فراهم می کنند. همچنین می توانید از برخی از نورهای منعکس کننده در مجموعه های خود برای ایجاد جلوه های سایه در گیم روم استفاده کنید.

3. عایق صدا

اتاق بازی می تواند یک منطقه بسیار پر سر و صدا با حرکت اصطکاکی چرخ های ماشین بر روی آسفالت یا صدای بلند تیراندازی در بازی کامبت باشد. اینطور نیست که بتوانید با کم کردنِ صدا بازی کنید. ماهیت سیستم بازی بر روی آهنگ های صوتی متکی است.

اما ما نمی توانیم افراد دیگر را در خانه یا همسایه ها را نادیده بگیریم. بنابراین ، عایق صوتی یک راه حل عالی برای این مشکل است.

روکش ساده یا روکش لاستیکی روی درها و پنجره ها می تواند به راحتی این کار را برای شما انجام دهد. اگر تمایل دارید ، می توانید درهای چوبی یا شیشه ای کشویی برای گیم روم خود داشته باشید. اگر به درستی بهینه شوند ، نه تنها فضا را عایق صدا می کنند ، بلکه یک تجربه فوق العاده از گیم روم را نیز ایجاد می کنند.

عایق صدا میتوند تجربه خیلی خوبی از یک گیم روم را به شما بدهد. هیچکس نمیتواند به شما اعتراض کند و میتوانید ساعت ها زمان را در آنجا سپری کنید.

4. انتخاب سیستم سینمای خانگی مناسب

نیمی از تجربه بازی از گجت ها و صفحه های انتخابی شما ناشی می شود. صدای چند بعدی ، تلویزیون با وضوح بالا ، کنسول های بازی پیشرفته، همه به بهترین تجربه بازی کمک می کنند.

بنابراین ، انتخاب سیستم سینمای خانگی مناسب بسیار مهم است. با این حال ، همه نمی توانند یک تلویزیون 60 اینچی یا صفحه کامپیوتر در اتاق بازی خود نصب کنند. بسیاری از ما باید به سیستم هایی که با اتاق کوچک یا فضای محدود روی میز کامپیوتر سازگار است بسنده کنیم.

بنابراین ، هنگام انتخاب سیستم سینمای خانگی خود ، به کل اتاق ، واحد سرگرمی ، بلندگوها و ارتباطاتی که در اختیار دارید نیز توجه کنید.

یک سیستم سینمای خانگی را انتخاب کنید که به راحتی در گیم روم شما قرار گیرد. میزان فضایی را که می توانید برای بلندگوها ، لوازم جانبی و غیره اختصاص دهید در نظر بگیرید. نیازی نیست با انتخاب سیستم های ضعیف تجربه بازی خود را پایین بیاورید ، اما قطعاً باید یکی را پیدا کنید به راحتی در فضای موجود جای می گیرد.

5.انتخاب دکوراسیون دیوار

دکوراسیون دیوار اتاق بازی شما می تواند منعکس کننده چندین بازی مورد علاقه شما باشد. میتوانید دیوارها را با عکس ها و تابلوهای گیمینگ طراحی کنید.

این روزها ، ما برچسب های دیواری زیادی را جایگزین تابلوهای دیواری می کنیم. می توانید دنیای بازی های مختلف را با هم ترکیب کرده و جلوه ای فراگیر ایجاد کنید.

به عنوان مثال ، فرض کنید شما یکی از چهار دیوار (با فرض اینکه اتاق بازی شما یک اتاق مستطیلی معمولی است و نه پنج ضلعی گسترده یا دیگر اشکال) را با عکس های دیواری از دنیای مارول بپوشانید. می توانید برای دیوار دیگر از دنیای DC استفاده کنید ، شاید دیوار سوم را به سیستم عامل اختصاص دهید و برای دیوار چهارم از نقشه عظیم جهان استفاده کنید.

در نتیجه می توانید کلکسیون های متنوعی را به دکوراسیون دیوار مربوطه اضافه کنید و قلمرو تخیل و خلاقیت مداوم را در سراسر اتاق ایجاد کنید. ایده های اتاق بازی های ویدئویی بستگی زیادی به ایجاد یک فضای امن برای کشف افق های شما دارد. اجازه دهید طراحی اتاق بازی تمام دنیاهای شما را به هم متصل کند.

6.گیم روم فقط برای بازی نیست

چه کسی می گوید اتاق بازی فقط برای بازی های ویدئویی است؟

زمانی که می خواهید مدتی را به خنده ، بازی و خاطره سازی اختصاص دهید، میتوانید با اعضای خانواده و یا دوستانتان در گیم روم دور هم جمع شوید.

شما میتوانید گیم روم را نه تنها فقط برای بازی های ویدئویی بلکه برای انواع دیگر بازی ها مثل، فوتبال دستی، بیلیارد، بازی های سرگرم کننده ی نشسته مثل مونوپولی و حتی شطرنج، آماده کنید.

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که اتاق های بازی محیطی امن را برای کودکان و بزرگسالان فراهم کنند تا همه  بتوانند خلاقیت خود را کشف کنند. این امر ذهن های جوان را ترغیب می کند تا شخصیت های قوی تری با عمق و هوش ایجاد کنند.

 

طراحی اتاق بازی شما می تواند بهشتی برای تفکر خلاق باشد.

7.چیدمان مناسب برای نشستن

اتاق بازی باید داای صندلی یا مبلهای راحت برای نشستن های طولانی مدت باشد.

معمولا افراد ساعات زیادی را در گیم روم ها صرف میکنند. شما که نمی خواهید گردن و کمرتان را در وضعیتی ناراحت کننده به مدت طولانی گرفتار کنید؟

انواع مناسبی از صندلی های بازی برای خرید در دسترس هستند. حتی میتوانید طرح مورد نظر خود را روی صندلی ها اجرا کنید و فضای اتاق را شخصی تر کنید.

همچنین باید توجه داشته باشید که یک اتاق بازی همزمان نفر را در خود جای میدهد. بنابراین ، مکان نشستن باید برای چندین نفر مناسب باشد.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *