5 نکته ثابت شده برای طراحی یک کافی شاپ عالی

چکیده کوتاه مطلب

شما در هنر تهیه یک فنجان قهوه استثنایی مسلط هستید ، اما انتخاب طرح و چیدمان کافی شاپ ایده آل ، به ویژه اگر فضای کمی دارید ، ممکن است برای شما کار سختی باشد. طراحی کافی شاپ برای جلب نظر مشتریان و ترغیب آنها بسیار مهم است. هدف این است که مکانی را فراهم […]

شما در هنر تهیه یک فنجان قهوه استثنایی مسلط هستید ، اما انتخاب طرح و چیدمان کافی شاپ ایده آل ، به ویژه اگر فضای کمی دارید ، ممکن است برای شما کار سختی باشد.

 

طراحی کافی شاپ برای جلب نظر مشتریان و ترغیب آنها بسیار مهم است. هدف این است که مکانی را فراهم کنید که افراد اول از همه شما را برای نوشیدن یک فنجان قهوه انتخاب کنند. در ادامه به پنج مورد اصلی که کمک میکند تا کافی شاپ خود را به بهترین نحو کامل کنید، ارائه شده است.

ظاهر و مفهومی خاص که میتواند برای مخاطبان هدفِ شما جذاب باشد

اولین قدم برای طراحی کافی شاپ این است که زیبایی را انتخاب کنید که برای مشتریانی که می خواهید آنها را هدف قرار دهید جذاب باشد. آیا مغازه شما قدیمی به نظر می رسد؟ نوین؟ تفننی؟ آرامش بخش؟ کودک پسند؟ فرانسوی؟ مفهوم طراحی کافی شاپ شما تا حد زیادی به مخاطب هدف شما بستگی دارد. سلیقه و انتظارات افراد مسن و بازنشسته متفاوت از گروهی از جوان است.

پس سعی کنید مخاطبان کافی شاپ خود ، مفهوم طراحی و حتی نام آن را تعیین کنید و مطمئن شوید که صد در صد در مورد آن شفاف هستید تا از ثبات در سایر جنبه های کلیدی کسب و کار خود اطمینان حاصل کنید.

تابلوهای نمای بیرونی و طراحی ویترین فروشگاه

جلب نظر مشتریان می تواند مقولۀ سختی باشد. انتخاب نام ، طراحی بیرونی و نشانه هایی که نه تنها کافی شاپ شما ، بلکه کارکنان و محصولات شما را نیز منعکس می کند ، می تواند یک کار چالش برانگیز باشد ، اما برای تعیین هویت برند قوی، یک مسئلۀ کلیدی است.

نمای بیرونی کافی شاپ شما چگونه خواهد بود؟ آیا در فضای باز صندلی خواهید داشت؟ یا به گونه ای است که مشتریان را از حضور در محل شما منصرف کند؟ طراحی کافی شاپ شما باید فوراً مفهومی را که در ذهن دارید نشان دهد. به عنوان مثال ، اگر کافی شاپ شما مدرن و پیچیده است ، کرکره های شیک و شمعدانی روی طاقچه ها بهترین انتخاب نیستند.

هرکسی که تا به حال صاحب یک بوده است به شما می گوید که تابلوی خوب نه تنها به شما در بیان یک نام تجاری خوب کمک می کند ، بلکه کلید عبور از موانع ورود مشتریان به داخل فروشگاه شما است. باز هم ، تابلوی شما باید مفهوم طراحی کافی شاپ شما را نشان دهد. به عنوان مثال ، چوب کهنه یک انتخاب عالی برای تابلو کافی شاپ قدیمی است.

همین امر در مورد فونت استفاده شده روی تابلو نیز صادق است. مطمئن شوید که تابلوی شما به راحتی قابل خواندن و متمایز است. تابلو بخشی از طراحی کلی کافی شاپ است و اهمیت زیادی دارد. در عین حال ، باید برجسته باشد تا افرادی که از آنجا عبور می کنند به سرعت تشخیص دهند که کسب و کار شما چیست و چه چیزی برای ارائه دارد.

تجهیزات کافی شاپ

هنگامی که مفهوم و مکان مشخصی را انتخاب کردید ، باید تمام تجهیزات لازم را برای تحقق کافی شاپ خود خریداری کنید.

مطمئن شوید که فضای قهوه خود را برای تجهیزات خود طراحی کرده اید نه اینکه تجهیزات را برای مرحله دوم  بگذارید. اگر از قبل برای مکان هر دستگاه جایی را در نظر نگرفته باشید یعنی عملا کاری از پیش نبرده اید.

چیدمان و طراحی فروشگاه

نحوه انتخاب طرح و فضای داخلی کافی شاپ اهمیت زیادی دارد. از انتخاب رنگ بندی ، آثار هنری و دکور دیوار ، پیشخوان ، ناهار خوری ، محل نشیمن ، ویترین ، صفحه منو ، سرویس های بهداشتی تا قسمت پرداخت باید زیبا و با مفهومی مشخص باشند.

رنگها و نورپردازی را انتخاب کنید که روحیه دلخواه شما را ایجاد کند. در حین کار ، جذابیت های منحصر به فرد خود فضا را در نظر بگیرید. آیا نقطه کانونی در فضا وجود دارد؟ چگونه میتوانید از آن استفاده کنید؟

وقتی در حال راه اندازی کافی شاپ با فضای محدود هستید ، میتوانید با انتخاب طرح های مینیمالیستی فضا را کمی بزرگتر نشان دهید.

با این حال ، داشتن یک کافی شاپ کوچک لزوما به این معنی نیست که باید خالی به نظر برسد. میتوانید از گلدان یا مجسمه های کوچک استفاده کنید. میتوانید از طاقچه ها ، دیوارها و قفسه های پنجره استفاده کنید. انتخاب عالی دیگر نصب اتصالات نور تزئینی است. به یاد داشته باشید یک اتاق برهنه به احتمال زیاد مشتریان شما را جلب نمی کند.

 

 

اتصال به وای فای رایگان

اگر مخاطبان موردنظر شما حول محور افرادی هستند که قصد دارند چند ساعت کار را با یک قهوه خوشمزه پشت سر بگذارند ، وای فای رایگان ضروری است. علاوه بر مکانی برای مودم، به تعداد زیادی پریز برق هم نیاز دارید. هر چه بیشتر بتوانند از این وسائل استفاده کنند، ساعات بیشتری را در کافی شاپ شما میگذرانند.

 

 

زیبایی شناسی مناسب و جمعیت مناسب

طراحی کافی شاپ کافی مستلزم درک کامل از مفهوم شما و مخاطبان مورد نظر شما و همچنین محدودیت هایی است که توسط فضای شما تعیین می شود. هنگامی که درک خود را از این جنبه ها کامل کردید ، باید در مسیر دستیابی به طرح مناسب برای شما ، کافی شاپ کوچک و مشتریان خود باشید. قهوه عالی ، غذاهای خوشمزه ، تجهیزات قدرتمند و یک لیست خوب را اضافه کنید تا بتوانید مورد علاقه جامعه باشید.

با دنبال کردنِ همین موارد ساده ، مطمئن باشید چند پله بالاتر رفته اید.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *