طرح های رنگی برای اتاق کودکان

چکیده کوتاه مطلب

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است. البته که برخی رنگ ها را مناسب اتاق پسرانه و برخی رنگ ها را مناسب اتاق دخترانه میدانند اما دخیل کردنِ خود کودک برای انتخاب رنگ مورد علاقه اش هم نکته ی بسیار خوب و قابل توجهی به شمار میرود. در ادامه چمد نمونه […]

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است. البته که برخی رنگ ها را مناسب اتاق پسرانه و برخی رنگ ها را مناسب اتاق دخترانه میدانند اما دخیل کردنِ خود کودک برای انتخاب رنگ مورد علاقه اش هم نکته ی بسیار خوب و قابل توجهی به شمار میرود.

در ادامه چمد نمونه از رنگ بندی های مناسب اتاق کودک را بررسی میکنیم:

انتخاب رنگبندی برای اتاق بچه ها می تواند بسیار سرگرم کننده باشد زیرا کاری خلاقانه و هیجان انگیز است. خواه فرزندان شما بازیگوش و پرانرژی ، و خواه آرام و شیرین باشند یا ترکیبی از این دو ، شخصیت آنها را کشف کنید تا بتوانید طرح رنگ مناسب اتاق آنها را مشخص کنید.

از فرزند خود نظر بگیرید

اگر فرزند شما آنقدر بزرگ شده است که نظر خود را داشته باشد ، مطمئن شوید که او را در مراحل طراحی مشارکت می دهید. حتی کودکان دو ساله نیز نظر خود را برای طراحی و رنگ اتاق خود دارند. بنابراین از فرزند خود بپرسید می خواهد چه رنگ مورد علاقه ای را در اتاق خود داشته باشد.

 

میتوانید برای مهد کودک ها از رنگی استفاده کنید که حس خوبی به فضای اتاق میدهد، زیرا ساعت ها در این فضا کار زمان میگذرانید . برخی طراحان میگویند اتاق باید سلیقه شما را منعکس کند زیرا کودک فقط به یک محیط گرم و ایمن نیاز دارد. فضا باید برای والدین و کودک احساس خاصی داشته باشد.

 

اتاق های صورتی

به آینده فکر کنید

بچه ها به سرعت بزرگ می شوند و سلیقه آنها حتی سریعتر تغییر می کند ، بنابراین طرحی را انتخاب کنید که طول عمر زیادی داشته باشد. معمولا طراحان بر این عقیده اند که یک رنگ خنثی آماده کنید تا نسبت به تغییر سن کودک شما نیاز همیشگی به تغییر نداشته باشد.

 

طراحان پیشنهاد میکنند که سه طرف دیوار را با رنگ خنثی رنگ کنید و یک دیوار کانونی داشته باشید که انتخاب رنگی مفرح را به ارمغان می آورد. امتیاز این گزینه زمانی است که شما یا فرزندتان آماده تغییر هستید ، فقط باید یک دیوار را دوباره تغییر دهید و سه دیوار دیگر بدون تغییر میمانند.

 

اتاقهای سفید

بقیه قسمت های خانه را در نظر بگیرید

طرح رنگ اتاق کودک شما نه تنها باید متناسب با شخصیت او باشد ، بلکه باید با سبک خانه شما همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر خانه شما سنتی است و دخترتان اتاق صورتی می خواهد ، به جای یک سایه مدرن و روشن ، رنگ صورتی کم رنگ تری را انتخاب کنید.

 

انتخاب طرح رنگ

هیجان انگیزترین قسمت و معمولاً نقطه شروع طراحی اتاق کودک ، انتخاب رنگ بندی واقعی است.

اتاق پسران

 رنگ آبی سرمه ای ، سفید ، خاکی و نارنجی برای اتاق یک پسر انتخاب خوبی است ، زیرا جذابیت بی انتها و کلاسیک دارد و برای همه سنین خوب جواب میدهد.

سرمه ای و سبز سیبی یکی دیگر از ترکیب های مورد علاقه است که جذاب و سرگرم کننده خواهد بود.

رنگ های سرد مثل آبی یخی نیز رنگ های خوبی برای اتاق پسر هستند.

اتاق های دخترانه

صورتی کم رنگ ، سفید خامه ای و آکوا یکی از بهترین انتخاب ها برای اتاق دختران است.

هیچ دختری نیست که صورتی را دوست نداشته باشد ، خواه مرجانی باشد ، صورتی داغ ، تمشک یا سایه های رنگیِ دیگر از تم های صورتی.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *