باید و نبایدهایی در مورد فرش های کوچک و گلیم

چکیده کوتاه مطلب

فرش های کوچک و گلیم ها جایگزین فوق العاده ای برای فرش های بزرگ هستند که دیوار به دیوار پهن میشوند، به این دلیل که حذف و تمیز کردن آنها راحت تر است  و اگر حوصله تان سر رفته باشد یا بخواهید دکوراسیونی مجدد داشته باشید ، به راحتی آن را کنار می گذارید و […]

فرش های کوچک و گلیم ها جایگزین فوق العاده ای برای فرش های بزرگ هستند که دیوار به دیوار پهن میشوند، به این دلیل که حذف و تمیز کردن آنها راحت تر است  و اگر حوصله تان سر رفته باشد یا بخواهید دکوراسیونی مجدد داشته باشید ، به راحتی آن را کنار می گذارید و عوض میکنید.

 

وقتی صحبت از فرش و استفاده از آن در خانه میشود ، باید قوانین مهمی را به خاطر بسپارید. قبل از خرید ، این باید و نبایدها را برای تزئین خانه با فرش های کوچک بررسی کنید.

 

 • فرش را در زیر مبلمان قرار دهید

هنگام انتخاب فرش کوچک یا گلیم ، اطمینان حاصل کنید که فرش در زیر تمام قطعات اصلی مبلمان اتاق کشیده شده است. به عنوان مثال ، در یک اتاق نشیمن ، تمام مبلمان باید روی فرش باشد. اگر این امکان پذیر نیست ، میتوانید فقط پایه های جلویی مبلمان را روی فرش قرار دهید و پایه های عقبی روی زمین یا موکت باشند.

 

در اتاق ناهار خوری ، بزرگی فرش باید به اندازه صندلی ها و میز باشد. یک قانون خوب که باید رعایت شود این است که صندلی ها باید روی فرش باشند ، حتی وقتی از روی میز بیرون کشیده میشوند.

 

 • از نظر سایز کوتاهی نکنید

اشتباه اول که افراد هنگام تزئین با فرش های کوچک یا گلیم انجام می دهند ، خریدن فرش هایی است که اندازه آنها بسیار کوچک است. این امر به ویژه هنگامی که برچسب قیمت برخی از فرش های بزرگتر را مشاهده می کنید قابل درک است. اما خرید فرش با اندازه مناسب هزینه شما را بهتر سیو میکند.

 • مناطق پر تردد را بپوشانید

اطمینان حاصل کنید که هر منطقه ای که تردد زیاد دارد کاملاً توسط فرشی که انتخاب می کنید پوشانده شده است. وقتی مردم در حال راه رفتن هستند ، نباید یک پا روی فرش و یک پا از آن فاصله داشته باشد. این مسئله خیلی مهم است و ممکن است ناخوشایند باشد.

 

 

 • در اتاق خواب از فرش خیلی کوچک استفاده نکنید

اگر فرش بزرگتر از تخت نباشد ، چه فایده ای دارد؟ اگر فرش شما از تخت کوچکتر باشد، صبح ها به جای یک فرش نرم روی یک طبقه سرد و سخت قدم می گذارید. مطمئن شوید که اندازه گیری های خود را درست قبل از رفتن به خرید انجام دهید.

در حالت ایده آل ، فرش باید به اندازه ای بزرگ باشد که از دو طرف تخت حداقل 12 اینچ برای یک تخت دو نفره یا دو نفره ، و حداقل 18 اینچ برای تخت های سلطنتی گسترش یابد. میتوانید بزرگتر از اندازه هایی که گفتیم خرید کنید. این اعداد حداقل اندازه هایی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

 

 

 • از رنگ و الگو نترسید

فرش ها راهی عالی برای تزریق رنگ و سرزندگی به اتاق هستند ، بنابراین هنگام خرید رنگ و الگو را بپذیرید. گزینه های بسیار زیادی از رنگ و تنوع وجودد ارند که میتوانید از آنها استفاده کنید.

 

 • نحوه تمیز کردن فرش خرید شده خود را بدانید

قبل از خرید فرش ، حتماً دستورالعمل های تمیز کردن آن را بررسی کنید. فرش های سیزال ، جوت و سایر الیاف طبیعی ارزان هستند ، اما نمی توان آنها را تمیز کرد ، بنابراین اگر نشتی زیادی رخ داد ، ممکن است مجبور شوید آنها را تعویض کنید. قبل از خرید همه این موارد را بررسی کنید.

 

 • بهترین فرش های خود را در جاهای پرخطر قرار ندهید

در حالی که وسوسه انگیز است که بهترین فرش خود را در نقطه کانونی خانه مانند اتاق ناهار خوری خود قرار دهید ، اما در مورد آن بیشتر فکر کنید. بهتر است از قرار دادن فرش های گران قیمت در مناطقی که احتمال آسیب دیدگی، ریختن غذا و غیره است، خودداری کنید.

اگرچه تمیز کردن آنها راحت تر از فرش های خیلی بزرگ است ، اما از بین بردن لکه ها از روی فرش کار دشواری است. این را به خاطر داشته باشید ، مخصوصاً اگر بچه و حیوان خانگی دارید. بنابراین بهتر است که فرش های ارزان قیمت تر را در این مکان ها قرار دهید.

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *