راهنمای فنگ شویی در دفتر کار

چکیده کوتاه مطلب

آیا به نظر می رسد که بهره وریِ محیط دفتر کار شما کم شده است؟ اگر چنین است ، ممکن است بخواهید از اصول فنگ شویی برای کمک به این مسئله استفاده کنید. فنگ شویی همۀ آن چیزی است که باید در مورد راتی در فضای شخصی خود بدانید. گذشته از راحتی جسمانی که با […]

آیا به نظر می رسد که بهره وریِ محیط دفتر کار شما کم شده است؟

اگر چنین است ، ممکن است بخواهید از اصول فنگ شویی برای کمک به این مسئله استفاده کنید.

فنگ شویی همۀ آن چیزی است که باید در مورد راتی در فضای شخصی خود بدانید. گذشته از راحتی جسمانی که با رعایت ارگونومی مناسب همراه است ، میتوانید راحنی ذهن را هم با اصول سازماندهی شده فراهم کنید. هنگام استفاده از این ایده های فنگ شویی در دفتر خود ، مینوانید یک محیط کار بدون استرس را ایجاد کنید. با این کار نه تنها سبک زندگی شما شادتر میشود ، بلکه بهره وری بیشتری در دفتر کار خود خواهید داشت.

پیروی از این اصول فنگ شوییِ اداری در چیدمان میز ، موقعیت ، چیدمان اتاق و حتی رنگ دیوار، می تواند نحوه کار شما در دفتر را تغییر دهد.

سازماندهی با کمک فنگ شویی

دستیابی به شادی یکی از اصول کلیدی فنگ شویی است. یکی از ساده ترین گام ها برای رسیدن به این هدف ، سازماندهی و حذف بی نظمی در اطراف دفتر است. پاکسازی آشفتگی به وارد کردنِ انرژی حیاتی کمک می کند و وضوح و تمرکز را افزایش می دهد. به طور کلی ،دود 50 درصد از میز شما باید خالی باشد. صرف وقت اضافی برای سازماندهی صحیح و کارآمد کارها به شما کمک می کند که مجبور نباشید در چند ماه دیگر این کار را دوباره انجام دهید.

یکی دیگر از ایده های فنگ شویی اداری این است که یک برنامه سازماندهی شده داشته باشید که بر اساس آن کارهای شما را تقسیم بندی کند. به عنوان مثال ، سعی کنید در روز روی یک کار تمرکز کنید و چند کار را با هم در یک روز انجام ندهید ، زیرا با حافظه کاری شما تداخل دارد. هنگام برنامه ریزی ، سعی کنید همیشه کارهای دشوار را ابتدا انجام دهید. این دو مورد، از موارد کلیدی در جهت بهره وری بیشتر هستند.

فنگ شوییِ موقعیت میز در دفتر کار

شاید فکر کنید که موقعیت میز شما تغییری ایجاد نمیکند. اما طبق فنگ شویی ، صندلی شما همیشه باید در را ببیند یعنی جایی باید که بتواند در را تحت کنترل داشته باشد. این وضعیت به عنوان موضعِ قدرت شناخته می شود و نماد توانایی دیدن فرصت ها در حرفه شما است.

شاید در دفاتر مشترک، میزها پشت سر هم و یا رو در روی هم قرارگیرند. اگر کاملاً مجبور هستید رو به روی شخص دیگری بنشینید ، سعی کنید از مانعی مانند گیاه یا حتی صفحه کامپیوتر استفاده کنید (به شرطی که به اندازه کافی بلند باشد).

چگونه فنگ شویی میز خود را بسازیم

برای طراحی میز خود میتوانید از نقشه باگوآ استفاده کنید. نقشه باگوآ انرژی کلی هر چیز در هر بخش را نشان میدهد. هنگامی که در یک منطقه اعمال می شود ، هر بخش با آرزوهای متفاوتی مانند شغل ، خرد ، خانواده و غیره در شما مطابقت دارد..

 

 

پس از ترسیم بخش ها ، از خود بپرسید که کدام بخش از زندگی و/یا شغل برای شما مهمتر است یا شاید نیاز به توجه بیشتری دارد. اگر بخش خاصی وجود دارد که می خواهید در زندگی خود روی آن تمرکز کنید ، آن را با توجه به نقشه باگوآ در جای مناسب خود روی میز قرار دهید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید بر خانواده خود تمرکز کنید ، عکس آنها را اضافه کنید یا گیاه را در بخش “خانواده و اجتماع” قرار دهید.

البته به نکته ای که قبلا گفتیم هم توجه داشته باشید؛ 50 درصد از میز شما باید خالی باشد.

 

فنگ شویی طرح دفتر شما

هنگام تنظیم دفتر کار ، باید مطمئن شوید که از لبه های تیز به هر قیمتی اجتناب می کنید. از میزها یا صندلی هایی با لبه های خمیده استفاده کنید.  مبلمان شما باید از رفاه و موفقیت صحبت کند. چنین فضایی، موقعیت راحتی را برای شما و مشتریانی که وارد اتاق میشوند فراهم میکند.

هنگام قرار دهیِ میزهای خود ، سعی کنید فضاهای وسیعی را در راهروها بگذارید تا انرژی به آرامی در اتاق حرکت کند و در راهروها فشرده نشود. همچنین باید به نور خیره کننده نیز توجه کنید چون میتواند کمی اذیت کننده باشد.

فنگ شویی در مورد حفظ تعادل عناصر است. عناصر اصلی عبارتند از: چوب ، خاک ، فلز ، آتش و آب. هر قطعه از دفتر شما ، از میز تحریر تا تصاویر روی دیوار نشان دهنده یک عنصر است. لازم نیست از هر عنصر، بیش از حد استفاده کنید.

استفاده از فنگ شویی برای انتخاب رنگ و هنر در دفتر کار

هنگام انتخاب رنگ برای دفتر خود ، می توانید از راهنمای اصلی بالا استفاده کنید یا در کل رنگ های روشن تر را انتخاب کنید. رنگهای زرد ، شنی ، طلایی کم رنگ یا سبز خوب جواب میدهند. اگر می خواهید س ثبات ایجاد کنید، می توانید رنگ های قهوه ای یا سایر رنگ های خاکی را انتخاب کنید. برای دفاتر بزرگ ، داشتن رنگ های ظریف بسیار مهم است. استفاده از رنگ های خیلی روشن در اتاق های بزرگ، می تواند بیش از حد حواس پرت کننده و استرس زا باشد.

آثار هنری که انتخاب می کنید باید همیشه شما را تحت تأثیر قرار دهد. به یاد داشته باشید ، شما می خواهید از انرژی مثبت و سالم حمایت کنید. بنابراین ، از تابوهای انرژی بخش و نوشته های مثبت استفاده کنید.

هنگام انجام چنین پروژه ای ، سعی نکنید تا خود را با استرس مواجه کنید. لازم نیست کل دفتر کار را یکجا تغییر دهید. میتوانیند از بخش های کوچکتر شروع کنید مثل میز کار خودتان. به همکاران خود انگیزه دهید تا درگیر این مقوله شوند و انرژی مثبت را پخش کنند!

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *