قوانین طلایی موثر برای طراحی و دیزاین پنتری

چکیده کوتاه مطلب

در اواخر دهه 1960 افزودن پنتری در طراحی داخلی خانه از مد افتاد. در طول سال ها، صاحبان خانه راه حل های جایگزینی برای افزایش فضای ذخیره سازی در آشپزخانه ارائه کرده اند. امروزه تقاضا برای ذخیره سازی بیشتر از همیشه شده است و برخی از طراحان دوباره به پنتری به عنوان یک راه حل […]

در اواخر دهه 1960 افزودن پنتری در طراحی داخلی خانه از مد افتاد. در طول سال ها، صاحبان خانه راه حل های جایگزینی برای افزایش فضای ذخیره سازی در آشپزخانه ارائه کرده اند. امروزه تقاضا برای ذخیره سازی بیشتر از همیشه شده است و برخی از طراحان دوباره به پنتری به عنوان یک راه حل ایده آل نگاه می کنند. در اینجا چند نکته مهم در مورد نحوه طراحی و ساخت یک پنتری عالی آورده شده است.

چه چیزی یک پنتری را عالی می کند؟

سودمندی پنتری شما به سه ویژگی اصلی بستگی دارد: راحتی، دسترسی و دید.

 

  • راحتی به این معنی است که پنتری باید نزدیک محل تهیه غذای شما باشد. به همین دلیل است که اکثر طراحان، پنتری را به عنوان بخشی از یک آشپزخانه بازسازی شده می سازند.
  • پنتری های در دسترس همه اقلام را در دسترس دارند، یا حداقل به نحوی که بتوان به راحتی به آنها دسترسی داشت. استفاده از چنین پنتری هایی واقعا دلنشین است.
  • دیدِ خوب روش مناسبی برای قضاوت در مورد سودمندی پنتری شما است. همه موارد داخل باید در یک نگاه قابل مشاهده باشند. ممکن است در برخی موارد این مسئله امکان پذیر نباشد، اما بهتر است طراحی انباری خود را حول این مفهوم متمرکز کنید.

 

راه حل های مدرن ذخیره سازی، طراحی کلاسیک پنتری

اگر تصمیم گرفته اید که یک انباری را در برنامه های بازسازی داخلی خود بگنجانید، “قوانین” ذخیره سازی زیر را در مرحله برنامه ریزی در ذهن داشته باشید.

 

  • اندازه پنتری شما و قفسه ها و کابینت های آن توسط وسایلی که قصد دارید در آن قرار دهید تعیین می شود.
  • اقلام را در یک ردیف ذخیره کنید. از گذاشتن وسایل پشت سر دیگران خودداری کنید.

 

 

قفسه ها

نصب قفسه ها در انباری می تواند مسئله ای سخت باشد. اقلام مختلف اندازه‌های متفاوتی دارند، که پیش‌بینی آنها هنگام برنامه‌ریزی ارتفاع قفسه می‌تواند چالش برانگیز باشد. قفسه های قابل تنظیم را انتخاب کنید تا بتوانید وسایل با اندازه های مختلف را در انبار خود جابه جا کنید.

 

درب یا قفسه باز؟

دو مکتب فکری در مورد پنتری ها وجود دارد، و آن مفهوم پنتری دارای در یا بدون در برای پنهان کردن وسایل شماست. هیچ درست یا غلطی وجود ندارد و فقط یک اولویت بصری است. من شخصاً فکر می‌کنم که یک قانون طراحی خوب این است که اگر دری دارید که آشپزخانه را از پنتری جدا می‌کند، پس قفسه های داخل پنتری نیازی به داشتنِ در ندارند. با این حال، انتخاب با شماست! اگر دوست ندارید قوطی های شما پیدا باشند پس برای قفسه ها در بگذارید.

ذخیره سازی لوازم خانگی

بسیار مهم است که برای همه وسایل برقی شما فضایی در نظر گرفته شود. یک خانواده استاندارد همچنین دارای دستگاه قهوه ساز، مایکروویو، مخلوط کن و آبمیوه گیری است. حتی گاهی بستنی‌ساز، وافل‌ساز، پاپ کورن‌ساز، نان‌ساز، سرخ‌کن، غذاساز، آرام‌پز و غیره و این فهرست ادامه دارد! یک کمد لوازم خانگی با درهای تاشو یا جمع شونده راهی عالی برای اطمینان از این مسئله است که همه این اقلام کاملاً دور از چشم بازدیدکنندگان کنجکاو قرار گرفته اند.

یک فضای ذخیره سازی برای کارد و چنگال و ظروف غذاخوری شما که برای مناسبت های خاص در نظر گرفته شده یا به ندرت استفاده می شود نیز ضروری است. نگهداری این اقلام همیشه چالش برانگیز است، بنابراین همیشه توصیه می شود که از قبل فضایی برای آنها داشته باشید.

 

با برنامه ریزی دقیق، پنتری شما میتواند به یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین فضاهای خانه شما تبدیل شود.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *