نحوه انتخاب اندازه فرش مناسب

چکیده کوتاه مطلب

چیدمان اتاق و نکاتی برای تعیین بهترین اندازه فرش برای فضای شما.   اندازه های فرش   فرش ها اندازه های مختلفی دارند، اما چگونه می دانید که کدام اندازه با فضای شما متناسب است؟ چیدمان اتاق به اتاق و نکات بی عیب و نقص ما در اینجا به شما کمک می کند-بنابراین وقتی زمان […]

چیدمان اتاق و نکاتی برای تعیین بهترین اندازه فرش برای فضای شما.

 

اندازه های فرش

 

فرش ها اندازه های مختلفی دارند، اما چگونه می دانید که کدام اندازه با فضای شما متناسب است؟ چیدمان اتاق به اتاق و نکات بی عیب و نقص ما در اینجا به شما کمک می کند-بنابراین وقتی زمان باز کردن فرش فرا می رسد ، بسیار مناسب خواهد بود.

 

 

 

نکات اندازه گیری فرش برای همه فضاها

 

به اتاق دقت کنید

هنگام انتخاب اندازه و جهت فرش ، مطمئن شوید که متناسب با فضا (اتاق های بزرگ = فرش های بزرگ) است و ابعاد آن را (اتاق طولانی = جهت گیری در طول) در نظر بگیرید.

 

ظاهر نهایی را تجسم کنید

رنگ بندی فرش با اتاق و اندازه آن را تجسم کنید. تا در نهایت به طرحی زیبا برسید.

 

 

 

اندازه فرش بر اساس اتاق

برای پیدا کردن اندازه فرش مناسب برای خانه خود ، اندازه هر اتاق و گروه مبلمان اتاق را در نظر بگیرید – اندازه گیری اتاق و مبلمان به عنوان اولین قدم. سپس یک طرح فرش را از بین گزینه های رایج زیر انتخاب کنید.

 

اتاق نشیمن

شکل اتاق نشیمن شما ، نه فقط مبلمان ، باید اندازه و جهت فرش را تعیین کند تا فضا بزرگتر به نظر برسد و احساس ارتباط کنید. سه چیدمان اصلی وجود دارد: تمام پایه های مبلمان روی فرش ، فقط پایه های جلویی روی فرش ، یا همه مبلمان – به جز میز قهوه خوری – روی فرش. اگر طرح را با مبل روی فرش انتخاب می کنید ، فرش باید حداقل 15 سانتی متر در هر طرف برای مقیاس مناسب بزرگ باشد. در زیر با این چیدمان ها بیشتر آشنا شوید.

 

تمام پاها روی فرش

این چیدمان ، که نیاز به بزرگترین فرش دارد ، بهترین انتخاب برای قرار دادن یک اتاق نشیمن در یک فضای باز و یا برای هر گروه مبلمان است. قرار دادن تمام مبلمان روی فرش ، قطعات را یکپارچه کرده و یک فضای نشیمن مشخص ایجاد می کند.

 

 

 

پاهای جلو روی فرش

این گزینه هنگامی خوب عمل می کند که یک لبه از مجموعه مبلمان به دیوار باشد. (برای پوشاندن نقطه ای که هیچکس نمی بیند نیازی به پرداخت هزینه فرش ندارید!) برای جلوه ای منسجم ، اندازه ای از فرش را انتخاب کنید که اجازه دهد فقط پایه های جلویی هر مبلمان روی فرش باشد.

 

فقط میز روی فرش باشد

این چیدمان برای فضاهای کوچک یا باریک بسیار مناسب است و مقیاس اتاق را بزرگتر نشان می دهد. برای به دست آوردن تناسب مناسب ، اندازه فرش را بر اساس ابعاد داخلی فضای نشیمن خود قرار دهید – و نه فقط میز قهوه خوری – بنابراین فضای منفی ایجاد شده توسط گروه مبلمان شما را پر می کند.

 

ناهارخوری

در قسمت نهار خوری ممکن است میزهای مختلفی داشته باشید. مثلا مربع، یا چند ضلعی یا دایره.

تمام پاها روی فرش

توصیه میکنیم اندازه فرش ها در اتاق نهار خوری بزرگتر از اندازه میز نهارخوری باشد که تمام پاها روی زمین قرار گیرد و صندلی ها در وضعیت باثباتی باشند. دقت کنید که فرش کمی بزرگتر باشد تا وقتی صندلی را برای نشستن به عقب میکشید، همچنان صندلی ها روی فرش باشند.

 

 

 

اتاق خواب

تخت شما به عنوان نقطه کانونی در اتاق خواب شماست. بهتر است که تمام پایه ها روی فرش قرار گیرند و فرش کمی بزرگتر از تخت باشد. این کار نه تنها فضا را بیشتر تعریف می کند ، بلکه هر روز صبح یک نقطه نرم برای فرود به پای شما می دهد.

 

تمام پاها روی فرش

این چیدمان همه جانبه شامل تمام تخت و مبلمان اطراف آن میشود، اما ملزومات دیگر اتاق خواب را در کنار دیوارهای دیگر ، مانند کمد ، شامل نمی شود. توصیه می کنیم فرش حداقل 46 تا 60 سانتی متر از لبه تخت شما بزرگتر باشد

 

 

فرش باریک در دو طرف

این انتخاب انعطاف پذیر برای فضاها و تختخواب ها در همه اندازه ها مناسب است – و اگر دو طرف تخت به دیوار باشند ، گزینه ای عالی است.

 

 

نکته

فرش های اتاق خواب یا مهد کودک ها در انواع مختلفی از اشکال و الگوهای سرگرم کننده موجود است – برخی حتی آموزشی هستند!

 

آشپزخانه

در اشپزخانه میتوانید از فرش های باریک استفاده کنید یا فرشی کوچک را در جلو سینک ظرفشویی قرار دهید.

 

راهرو

فرش های باریک بهترین گزینه برای راهروها هستند.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *