نحوه انتخاب بهترین نورپردازی حمام

چکیده کوتاه مطلب

حمام ها می توانند یک چالش جالب برای طراحی روشنایی باشند. حمام ها نیز مانند آشپزخانه ها به نورپردازی عملی و کاربردی نیاز دارند. اگر نور بیش از حد کم باشد نمیتوانید ببینید که چه کار میکنید و اگر نور خیلی زیاد باشد مشکلات تابش ایجاد میکند. با اینحال هدف شما این است که با […]

حمام ها می توانند یک چالش جالب برای طراحی روشنایی باشند. حمام ها نیز مانند آشپزخانه ها به نورپردازی عملی و کاربردی نیاز دارند. اگر نور بیش از حد کم باشد نمیتوانید ببینید که چه کار میکنید و اگر نور خیلی زیاد باشد مشکلات تابش ایجاد میکند. با اینحال هدف شما این است که با استفاده از نورپردازی فضای حمام را زیباتر کنید و همزمان این نورپردازی برای شما کاربردی هم باشد.

چگونه می توانید نورپردازی مناسب حمام را انتخاب کنید؟

این کار آنقدرها هم که شما تصور می کنید سخت نیست. این روزها ، مجموعه ای وسیع از انواع لامپ ها و چراغ های دیواری در دسترس هستند تا تقریباً در هر سبکی نور مورد نیاز خود را تأمین کنند. هنگام انتخاب و نصب روشنایی حمام به چند نکته توجه کنید.

هنگام انتخاب نور برای حمام و سرویس بهداشتی باید به نما و دمای نور مورد نظر توجه کنید. نورهای رشته ای و هالوژنی همیشه بهترین انتخاب ها هستند و رنگ ها را با دقت بیشتری نشان میدهند. میتوانید از نورهای ال ای دی کم مصرف و فلورسنت نیز استفاده کنید.

بسیاری از افراد دمای رنگهای گرم را نسبت به دمای سرد بیشتر میپسندند ، زیرا شبیه به چراغ های رشته ای هستند که اکثر مردم به آن عادت کرده اند.

نورهایی با رنگ ملایم تر و سرد هم انتخاب خوبی هستند.

لامپ و روشنایی حمام در چه ارتفاعی باید نصب شود؟

اگر لامپ های دیواری را در هر طرف آینه خود نصب می کنید ، باید آنها را با مرکز وسایل به ارتفاع 60 و فاصله حدود 28 اینچ نصب کنید. برای نصب روشنایی در بالای آینه ، ارتفاع آن باید حدود 78 اینچ باشد.

 

نورپردازی در چه زاویه ای باید نصب شود؟

این انتخاب بستگی به ابعاد آینه یا کابینت زیر آن دارد. اگر نورها دارای پخش کننده هستند تا توزیع راحت نور را ایجاد کنند ، لزوماً نیازی به چراغ حمام زاویه دار ندارید. برخی از انواع چراغ های حمام خودشان زاویه دار هستند و نیازی به میله های تعیین کننده زاویه برای لامپ ها نیست.

کزینه های موجود برای نورپردازی همراه با صرفه جویی چیست؟ آیا LED مناسب است؟

چراغ های LED و فلورسنت برای روشنایی حمام موجود است. اینها گزینه های بسیار کارآمد برای مصرف انرژی هستند که مدت زمان زیادی دوام می آورند.  بسیاری  LED ها و چراغ های میز توالت هنگام تنظیم با دیمر مناسب ، کم نور می شوند.

از آنجایی که حمام ها خیس و مرطوب هستند ، آیا به روشنایی مخصوص حمام احتیاج داریم یا می توانم از وسایل معمولی که در جاهای دیگر خانه قرار دارد استفاده کنیم؟

برای منطقه دوش و/یا وان ، قطعاً به نور دوش با درجه مناسب برای رطوبت نیاز دارید. گزینه های زیادی برای تزیینات مخصوص دوش وجود دارد. در جاهای دیگر حمام خود می توانید از وسایل معمولی استفاده کنید اما برای قسمت های مرطوب، شیشه ، فلز و پلاستیک گزینه های بهتری برای وسایل روشنایی حمام هستند.

میزان نور ایده آل برای حمام چقدر است؟

معمولا میگوییم هرچه نور بیشتر باشد ، بهتر است ، زیرا هر وقت خواستید میتوانید نور را کم کنید. نور مناسب برای حمام و سویس بهداشتی از ضروریات است زیا بیشتر کارهای روزانه در این مکان انجام میشود. نورهای لایه ای انتخاب خوبی هستند.

نورپردازی لایه ای چیست و چرا در حمام اهمیت دارد؟

نورپردازی لایه ای برای هر اتاق ، به ویژه حمام ، بسیار مهم است. از آنجا که کارهای مختلفی در حمام انجام می شود (مانند اصلاح ، تمیز کردن ، نظافت ، آرایش و سایر کارهای عمومی) ، خوب است که گزینه های روشنایی لایه ای برای نیازهای خاص هر کار طراحی شده باشد. به عنوان مثال ، علاوه بر میله های حمام یا چراغ های حمام در اطراف آینه برای کارهای مبتنی بر صورت ، چراغ روشنایی نصب شده روی سینک ، در فاصله 12 اینچی از دیوار (البته با دیمر) هم انتخاب خوبی است.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *