نحوه چیدمان مبلمان اداری: نکات مهم ما

چکیده کوتاه مطلب

چیدمان مبلمان راحت تر از چیزی است که به نظر می رسد. این چک لیست را قبل از شروع به خاطر داشته باشید:   مرحله 1: ورودی مشخص باشد   مرحله 2: تعادل بصری ایجاد کنید   مرحله 3: تمام فضای دیوار را اشغال نکنید   مرحله 4: حواستان به مل رفت و آمد باشد […]

چیدمان مبلمان راحت تر از چیزی است که به نظر می رسد. این چک لیست را قبل از شروع به خاطر داشته باشید:

 

مرحله 1: ورودی مشخص باشد

 

مرحله 2: تعادل بصری ایجاد کنید

 

مرحله 3: تمام فضای دیوار را اشغال نکنید

 

مرحله 4: حواستان به مل رفت و آمد باشد

چیدمان مبلمان اداری شما به طرز صحیح ، نه تنها فضا را بهتر جلوه می دهد ، بلکه ایجاد فضای بازتر و دلبازتر در واقع به شما کمک می کند تا در حین کار احساس بهتری داشته باشید و حتی می تواند نقش خود را در کاهش استرس انجام دهد. در مورد نحوه پیروی از این نکات در زیر بیشتر توضیح داده ایم.

ورودی را باز کنید

تا جای ممکن مبلمان را در فضای درب ورودی قرار ندهید. اشیاء بصری سنگین مانند میز تحریر و قفسه های کتاب را دور از درب قرار دهید تا توهم داشتن فضای بیشتر ایجاد شود.  در کل حواستان باشد که چیزهای کمتری در نزدیکی در ورودی باشد.

 

ایجاد توازن بصری

وزن بصری را در اتاق پخش کنید تا احساس تعادل در فضا ایجاد شود. به عبارت دیگر ، تمام وسایل خود را در گوشه ای از اتاق قرار ندهید و انتهای دیگر اتاق را با یک دیوار بزرگ و خالی و بدون هیچ اثاثیه ای ترک نکنید. تعادل بصری را نه تنها می توان با مبلمان ، بلکه با دکوراسیون نیز ایجاد کرد. اگر میز کار و قفسه های کتاب خود را در یک انتهای اتاق گذاشته اید، سعی کنید برخی از آثار هنری بزرگ را به دیوار مقابل آویزان کنید تا به این تعادل برسید.

 

تمام فضای دیوار خود را اشغال نکنید

اگر با فضای کوچکتری کار می کنید این مرحله ممکن است دشوار باشد ، اما در صورت امکان ، سعی کنید که دور تا دور دیوار را با مبلمان پر نکنید. برای استفاده بهتر از فضا و سیالیت بیشتر اتاق ، میز خود را در وسط اتاق قرار دهید. اگر میز تحریر دارید که باید کنار دیوار قرار بگیرد ، به جای آن صندلی های مهمان را در فضای باز قرار دهید. مقدار مناسب فضای باز دیوار باعث می شود اتاق بزرگتر به نظر برسد.

 

حواستان به مسیر رفت و آمد در اتاق باشد

مبلمان را طوری قرار ندهید که افراد برای رفت و آمد مجبور باشند آنها را مدام جابه جا کنند. کار کردن در یک اتاق تنک اذیت کننده است و حتی میتواند باعث ایجاد استرس شود. معمولا باید فضای کافی و حداقل سه فوت را برای راهرو و محل عبور در اتاق در نظر بگیرید. قرار دادن قفسه های کتاب و قرار دادن کمد در نزدیکی میز کار ، پیاده روها را باز نگه می دارد و فضایی ایجاد می کند که به راحتی در آن حرکت می کنید.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *