نکاتی برای چیدمان زیبا و کاربردیِ مبلمان رستوران

چکیده کوتاه مطلب

پدیده عجیبی در مورد چیدمان رستوران وجود دارد و آن این است که وقتی در مکانی با فضای عالی غذا می خورید، چیدمان مبلمان ، دکوراسیون ، سایر مشتریان و سر و صدای محیط آشپزخانه همه با هم ترکیب می شوند و محیطی  آرامش بخش را بوجود می آورند که میتوانید در آن استراحت کنید […]

پدیده عجیبی در مورد چیدمان رستوران وجود دارد و آن این است که وقتی در مکانی با فضای عالی غذا می خورید، چیدمان مبلمان ، دکوراسیون ، سایر مشتریان و سر و صدای محیط آشپزخانه همه با هم ترکیب می شوند و محیطی  آرامش بخش را بوجود می آورند که میتوانید در آن استراحت کنید و آرامش داشته باشید اما وقتی محیط رستوران بد باشد، همه چیز بد به نظر میرسد و شما سریعا متوجه میشوید. با دقت کردن در چیدمان رستوران خود میتوانید به راحتی از این احساس ناخوشانید در مشتریان خود جلوگیری کنید و محیطی آرام و لذت بخش را برای آنها فراهم کنید. در اینجا به بررسی چند نکته برای ایجاد یک چیدمان مطلوب در رستوران میپردازیم:

 

  • اجازه دهید چیدمان مطلوب خودش را به شما نشان دهد.

  • حجم را با راحتی متعادل کنید

  • کارایی را در نظر داشته باشید

  • گزینه های مختلف صندلی برای زیبایی و بهینه سازی فضا

1. اتمسفر را تعیین کنید

 

چیدمان رستوران شما نشان دهنده ی مبنای سبکِ رستوران شماست ، بنابراین ابتدا تصمیم بگیرید که چه سبک رستورانی را می پسندید. آیا می خواهید رستوران شما بزرگ و روباز باشد؟ کلاسیک و با حس آشنا؟ و یا دنج و صمیمی؟ هر یک از زیبایی ها حس متفاوتی دارد که نحوه قرار دادن مبلمان شما را تعیین می کند. با تغییر ارتفاع صندلی ، اندازه میز ، تعداد غرفه ، و میزها می توانید به فضاهای بسیار متفاوتی دست یابید. یک چیدمان راحت با استفاده از غرفه ها میتواند حریم خصوصی ایجاد کند در حالی که توهم فضای بسته را بوجود می آورد ، در حالی که یک رستوران مینیمالیستی با فضای باز به میزهای بلند و صندلی های  بیشتری نیاز دارد.

 

2. حجم و راحتی

 

یک چیدمان عالی برای مبلمان رستوران یک عمل متعادل کننده است شاید شما می خواهید درآمد خود را با قرار دادن تعداد بیشتری صندلی افزایش دهید ، اما نباید فضای خود را بیش از حد شلوغ کنید. داشتن میز و صندلی زیاد نه تنها باعث ناراحتی مشتریان می شود ، بلکه مانع حرکت کارکنان نیز خواهد شد ، سرعت خدمات را کاهش می دهد و باعث ناامیدی و ایجاد حس ناخوشایند در همه می شود. البته تعدا کم  صندلی هم گزینه خوبی نیست. بلکه باید تعادل را رعایت کرد.

 

در عوض ، هنگام کار بر روی نوع مبلمان و چیدمان آن ، برنامه ریزی زیادی انجام دهید. باید بدانید که این مسئله اهمیت بسزایی دارد. درباره قطعات مبلمان احتمالی تحقیق کنید ، فضای خود را اندازه بگیرید و آن را روی کاغذ برنامه ریزی کنید. قبل از خرید مبلمان ، مطمئن شوید که از طرح اولیه اطمینان دارید.

3. کارایی را فراموش نکنید

 

علاوه بر تعداد صندلی ها ، به جریان اتاق ناهار خوری نیز با دقت فکر کنید. مشتریان شما چگونه رفت و آمد می کنند؟ پرسنل شما چطور؟ مسیرهای تنگ کجا هستند و ممکن است فضا در کجا هدر رود؟ به مسیرهایی شفاف برای عبور مشتریان از طریق اتاق ناهارخوری به سرویس های بهداشتی جهت راحتی مشتری فکر کنید ، و مسیرهای بصری برای سرورها و میزهای سرو غذا برای حرکت راحت از آشپزخانه به میزها را مشخص کنید. کارایی رستوران شما به اندازه زیبایی آن اهمیت دارد.

فضاهای جانبی را نیز فراموش نکنید. به عنوان مثال ، اگر رستوران شما قسمت بیرون بر دارد، ایا فضای مخصوصی برای این قسمت در نظر گرفته اید؟ ممکن است مشتریان مجبور باشند در صف بمانند ، آیا فضایی برای صف های طولانی در رستوران خود دارید یا مشتریان مجبور میشوند وارد قسمت نهار خوری شوند؟ بدون درنظر رگفتن این موارد ممکن است مشتریان فکر کنند که انتظار اصلا ارزشش را ندارد.

 

4. گزینه های مختلف صندلی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، برخی از گزینه های نشستن می توانند فضاهای بسیار متفاوتی را در رستوران شما ایجاد کنند ، اما مراقب باشید: صندلی های بیش از حد مشابه می تواند کسل کننده به نظر برسد. اگر همه میزهای شما و صندلی های اطرافش به یک شکل و در یک ارتفاع باشند ممکن است فضای شما یکنواخت، کسل کننده و شولغ به نظر برسد.

از سوی دیگر ، زیاد درگیر تنوع نباشید. بسته به فضای شما و فضایی که می خواهید در رستوران خود ایجاد کنید ، رعایت گزینه های محدود صندلی می تواند راهی عالی برای زیبایی شناسی در رستوران شما باشد. به عنوان مثال ، یک رستوران شبانه عاشقانه می تواند از فضایی دنج با میزهای کوچک و دو نفره استفاده کند و محیطی خصوصی و صمیمی ایجاد کند. همیشه باید جنبه های مختلف رستوران را در نظر بگیرید که به بهترین تجربه مشتری منجر می شود. چیدمان صندلی ها و مبلمان را جوری اجرا کنید که از نظر بصری و حسی عالی باشد.

با در نظر گرفتن برنامه ریزی دقیق برای چیدمان مبلمان رستوران خود ، می توانید یک اتاق ناهار خوری عالی ایجاد کنید که خدمات آسان و کارآمد را تسهیل می کند. وقتی مبلمان ، زیبایی و عملکرد فضای رستوران شما همه با هم هماهنگ باشند ، تجربه ای بی عیب و نقص برای رستوران های شما ایجاد می کنند که رستوران شما را از دیگران متمایز می کند.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *