نکاتی در مورد انتخاب بهترین مبلمان برای فضای باز رستوران و کافه

چکیده کوتاه مطلب

حیاط و فضای باز رستوران یا کافه ی شما بخشی مازاد بر آن است. درست همانگونه که به طراحی دکوراسیون فضای داخل رستوران و کافه خود اهمیت میدهید باید ب فضای بیرونی هم توجه ویژه داشته باشید. حیاط رستوران و کافه شما جایی ست که افراد برای استراحت، خوردن غذا یا یک فتجان قهوه با […]

حیاط و فضای باز رستوران یا کافه ی شما بخشی مازاد بر آن است. درست همانگونه که به طراحی دکوراسیون فضای داخل رستوران و کافه خود اهمیت میدهید باید ب فضای بیرونی هم توجه ویژه داشته باشید. حیاط رستوران و کافه شما جایی ست که افراد برای استراحت، خوردن غذا یا یک فتجان قهوه با خانواده و دوستان  و معاشرت به آنجا قدم میگذارند. بنابراین چرا فضای پاسیو خود را با همان دقت و ملاحظه ای که در طراحی و چیدمان فضای ناهار خوری داخلی شما وجود دارد رفتار نکنید؟ مبلمان حیاط در طراحی فضای رستوران شما مهمترین نقش را بازی میکند.

عملکرد و استفاده

مبلمان حیاط با کیفیت، راحتی و کارایی را برای ناهار خوری فضای باز شما به ارمغان می آورد. با این حال ، مبلمان رستوران حیاط دارای اشکال مختلف ، سبک ، رنگ ، مواد ، و غیره است. انتخاب مبلمان مناسب برای فضای باز شما نیاز به تحقیق دارد. خرید مبلمان حیاط شامل مراحل مشابه خرید مبلمان داخلی رستوران  است.

قبل از خرید باید بدانید که چه کارایی از مبلمان حیاط رستوران خود انتظار دارید.

آیا قصد دارید به طور منظم میزبان رویدادهای بزرگ باشید و میهمانان را دور یک میز ناهار خوری با میزهای تاشو و صندلی های دسته دار بنشانید؟ یا می خواهید فضای حیاط شما یک پاتوق اجتماعی با میزهای کوچک برای بازی و میان وعده به همراه چند صندلی با کوسن باشد؟ اگر میزبان جمعیت زیادی هستید که از غذا خوردن در فضای باز لذت می برند ، ممکن است بخواهید مجموعه ای از میزهای بزرگ را خریداری کنید. باید فضای بیرونی را نیز در نظر بگیرید. آیا استخر دارید، عرشه ی چوبی دارید یا فضای شما چمنی است؟ به همه این موارد توجه کنید تا بهترین مبلمان را خریداری کنید.

طراحی و لجستیک

فضاهای ناهار خوری حیاط دارای عناصر خاصی هستند که باید در طراحی و چیدمان فضای باز در نظر گرفته شوند. بسیاری از این مقررات طراحی و چیدمان برای هر فضای ناهار خوری قابل اجرا است.

 

 • درهای بیرون ساختمان باید به راحتی قابل هدایت باشند
 • باید علامتی بگذارید که مشخص شود فضای بیرونی شما باز و قابل استفاده برای مشتریان است
 • همه موارد باید این قابلیت را دشاته باشند که در صورت نیاز در شب به طور کامل جمع شوند و خیابان باز شود
 • تابلوها ، روشنایی و سایر تزئینات را می توان به کف یا دیوارها ثابت کرد
 • وسایل باید در برابر باد شدید ، به ویژه در کفهای ناهموار مقاومت کنند
 • مبلمان فضای باز باید ضدآب، مقاوم در برابر اشعه یو وی و قابل جابجایی باشند
 • برای راحتی و محافظت بیشتر از چترهای فضای باز استفاده کنید
 • بخاری و یا فن های فضای باز باید تعبیه شوند

 

 

اندازه گیری فضای باز رستوران

همانطور که برای فضای داخلی خود یک طرح تقسیم بندی ترسیم می کنید. باید فضای بیرونی رستوران خود را نیز اندازه گیری کنید تا میزان مبلمان مورد نظر خود را تعیین کنید. همان اصول مربوط به شلوغی رستوران یا کافه که باید رعایت شود را اعمال کنید. چقدر فضا دارید و شکل آن چگونه است؟ آیا مانند یک بالکن طولانی و باریک است یا مانند یک عرشه گسترده است؟

در مورد فضای قابل استفاده ، جریان و شکل فضای بیرونی فکر کنید.میتوانید برای فضای بیرون از میزهای متعدد و کوچک و صندلی های باریک تر و چهارپایه استفاده کنید تا فضای کماری را اشغال کنند. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای مهمانان در نظر گرفته اید و کارکنان نیز بتوانند به راحتی در بین صندلی ها قدم بزنند.

بررسی کیفیت ، راحتی و بودجه

شما می خواهید تجربه غذاخوری در فضای باز برای مهمانان آرامش بخش باشد و مبلمان خریداری شده باید این انتظار را برآورده کنند. می توانید برای راحتی بیشتر بالش و کوسن بخرید. مبلمان باید از مواد با کیفیت خوب ، و مقاوم در برابر رطوبت ساخته شوند.

هنگامی که مبلمان مورد نیاز ، سطح راحتی و متریال مناسب را تعیین کردید ، باید تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید یا می توانید در مجموعه مبلمان حیاط خود سرمایه گذاری کنید. مبلمان حیاط به طور کلی از قیمت بالاتری نسبت به قطعات داخلی برخوردار است ، زیرا طراحی شده اند تا در برابر فشارهای محیطی مقاومت کنند. مواد قوی تر ، دافع آب بیشتر و مقاوم در برابر خردگی نسبت به جایگزین های ارزان تر هستند.

از سوی دیگر ، اگر به دنبال مبلمان ارزان قیمت هستید، خرید یک مجموعه فضای باز با قیمت ارزان ایرادی ندارد. فقط بدانید که آنها دوام چندانی ندارند.

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *