نکاتی در مورد فرش اتاق نشیمن: اندازه ، رنگ ، محل قرارگیری فرش و موارد دیگر

چکیده کوتاه مطلب

برای اتاق نشیمن چه اندازه فرشی تهیه کنم؟ این یکی از سوالات متعددی است که افراد هر بار که به خانه جدیدی نقل مکان می کنند ، مبلمان جدیدی می خرند یا دکوراسیون را تغییر میدهند، می پرسند. اندازه فرش های اتاق نشیمن می تواند حس کلی یک فضا را به طرز چشمگیری تغییر دهد. […]

برای اتاق نشیمن چه اندازه فرشی تهیه کنم؟

این یکی از سوالات متعددی است که افراد هر بار که به خانه جدیدی نقل مکان می کنند ، مبلمان جدیدی می خرند یا دکوراسیون را تغییر میدهند، می پرسند. اندازه فرش های اتاق نشیمن می تواند حس کلی یک فضا را به طرز چشمگیری تغییر دهد. یک فرش کوچک می تواند اتاق نشیمن شما را ناخوشایند جلوه دهد ، و اگر بیش از حد هم بزرگ باشد زیبا نیست.

انتخاب فرش اتاق نشیمن با اندازه مناسب ، حس تعادل و گرما را به ارمغان می آورد. همچنین مبنایی برای اتاق نشیمن شما فراهم می کند ، راحتی را در زیر پا بوجود می آورد و به محافظت از کف اتاق شما کمک می کند. وقتی اندازه مناسبی را برای فرش اتاق نشیمن پیدا کردید، به موارد دیگر مثل رنگ، طرح و غیره میپردازیم.

اندازه یک فرش در اتاق نشیمن باید چقدر باشد؟

فرش اتاق نشیمن یک قطعه مرکزی در فضای اتاق است ، بنابراین باید جلوه داشته باشد و حس راحتی را بوجود بیاورد. در حالی که هیچ قواعدی برای تعیین فرش اتاق نشیمن و اندازه فرش وجود ندارد ، چند دستورالعمل فرش وجود دارد که به شما کمک می کند ظاهر و احساس مناسب خانه خود را پیدا کنید.

پیشنهاد می کنیم اندازه فرش را از 2در 3 متر تا 2ونیم در 3ونیم متر انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که فرش خریداری شده حداقل 15 تا 20 سانتی متر از مبل شما در هر طرف بزرگتر است.

 

فرش را به طول بزرگترین قطعه مبل بچرخانید و اگر فضای شما اجازه می دهد بین قطعات مبلمان 76 تا 91 سانتی متر پیاده روی داشته باشید. اگر اتاق نشیمن شما کوچک است ، حداقل 45 تا 60 سانتی متر فضا بگذارید. این امر می تواند به شما در تصمیم گیری هنگام انتخاب اندازه فرش کمک کند.

چگونه می توان فرش را در اتاق نشیمن قرار داد؟

شکل ، اندازه و مبلمان اتاق نشیمن شما باید اندازه و جهت فرش را تعیین کند تا مطمئن شوید که فضا راحت به نظر می رسد. به طور کلی ، فرش اتاق نشیمن شما باید اندازه فضای نشیمن شما را پوشش دهد. علاوه بر این ، برای جلوگیری از ظاهر ناخوشایند اتاق ، فرشی بخرید که حداقل 15 تا 20 سانتی متر از قطعه مبل شما در هر دو طرف پهن تر باشد.

 • با دقت به اتاق نگاه کنید:

  هنگام انتخاب فرش و جهت اتاق نشیمن ، از تناسب مناسب با فضای خود اطمینان حاصل کنید (اتاقهای بزرگ به فرش های بزرگ نیاز دارند).
 • جهت گیری فرش با شکل اتاق نشیمن:

  فرش را طوری قرار دهید که به ابعاد اتاق برسد (فرش را به صورت طولی برای اتاقهای نشیمن طولانی قرار دهید). اگر مبلمان بزرگتری دارید ، اگر فضای شما شکل عجیب و غریبی دارد یا مبلمان روبروی دیوار نیست، این شیوه به شما کمک خواهد کرد. قرار دادن فرش به صورت طولی به بزرگتر نشان دادن اتاق و ایجاد یک جریان بصری کمک می کند.
 • چیدمان نهایی را تجسم کنید:

  قبل از خرید ظاهر لفرش را متناسب با اتاقتان تجسم کنید. این کار به شما این امکان را می دهد که ببینید فرش شما از هر نقطه ای چگونه در اتاق قرار می گیرد. اندازه های مختلف فرش را امتحان کنید تا بهترین تناسب را با فضا و بودجه خود پیدا کنید.

انتخاب رنگ و پارچه فرش اتاق نشیمن

فرش های اتاق نشیمن نقش اصلی را ایفا میکنند ، بنابراین رنگ ، سبک و پارچه فرش شما می تواند روحیه فضا را تغییر دهد. رنگهای روشن تر باعث می شوند اتاقهای کوچکتر بزرگتر به نظر برسند ، در حالی که رنگهای تیره به تعریف فضاهای صمیمی تر کمک می کند. رنگهای گرم مانند زرد ، قرمز یا نارنجی گرما را افزایش می دهند ، در حالی که رنگهای سرد فضایی آرام ایجاد می کنند. رنگهای فرش را بر اساس مبلمان اصلی خود انتخاب کنید. اگر یک رنگ ثابت است ، یک فرش طرح دار را انتخاب کنید و بالعکس.

موارد زیر را برای پارچه های فرش اتاق نشیمن در نظر بگیرید:

 

پارچه های محکم و بادوام فرش می توانند در برابر فضاهایی با تردد زیاد مناسب باشند.

پارچه های نرم راحتی را ارائه می دهند و برای استراحت مناسب هستند. فرش های پنبه ای و پشمی را انتخاب کنید زیرا نرم هستند ، به راحتی تمیز می شوند و خاصیت عایق در برابر سرما دارند.

فرش های مصنوعی بین فرش های نرم و محکم تعادل ایجاد می کنند و ارزان تر از پارچه های طبیعی مانند پشم هستند.

امیدوارم ، اکنون احساس اعتماد به نفس کافی برای انتخاب فرش و چیدمان اتاق نشیمن خود را مطابق میل خود داشته باشید. قوانین فوق صرفاً به عنوان دستورالعمل عمل می کنند زیرا فقط شما می توانید تعیین کنید که چه فرشی برای اتاق نشیمن شما مناسبتر است. برای تصمیم گیری وقت بگذارید و بهترین فرش های اتاق نشیمن را خریداری کنید.

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *