چه اندازه تخت برای کودک من مناسب است؟

چکیده کوتاه مطلب

درست زمانی که فکر میکنید کودک شما دیگر تا مدت زمانی رشد نمیکند، یک جهش رشدی عجیب غریب خواهد داشت! طبق گفته بنیاد رشد کودک، متوسط ​​​​کودکان از سن 1 تا 18 سالگی 89 سانتی متر رشد می کنند! سریع ترین رشد در سنین 6-1 سالگی دیده می شود که به طور متوسط ​​41 سانتی […]

درست زمانی که فکر میکنید کودک شما دیگر تا مدت زمانی رشد نمیکند، یک جهش رشدی عجیب غریب خواهد داشت!

طبق گفته بنیاد رشد کودک، متوسط ​​​​کودکان از سن 1 تا 18 سالگی 89 سانتی متر رشد می کنند! سریع ترین رشد در سنین 6-1 سالگی دیده می شود که به طور متوسط ​​41 سانتی متر است. آیا می توانید تصور کنید که اگر در گلدان کاشته شوند چقدر بیشتر رشد می کنند!

خوشبختانه مبلمان اتاق خواب به اندازه لباس های آنها نیاز به به­روز­شدن ندارد. با این حال، ما همچنان می خواهیم در مورد نیازهای مبلمان اتاق فرزندمان تصمیمات معقولی بگیریم. بنابراین تعجب آور نیست که والدین مرتباً می پرسند که اندازه تخت مناسب برای فرزند من چیست؟ سوال بسیار خوبی است و در این مقاله به آن پاسخ میدهیم.

 

اندازه تخت های محبوب برای کودکان

تعیین اندازه مناسب برای تخت کودک شما به چند عامل بستگی دارد:

 

سن کودک:

سن کودک شما تا حد زیادی تعیین کننده اندازه تختی است که تصمیم به خرید آن دارید. با بزرگتر شدن کودکان نیازهای آنها تغییر می کند. به عنوان مثال، کودکان کوچکتر معمولا زمان بیشتری را صرف بازی می کنند، بنابراین فضای زمین اغلب مهمتر از یک تخت بزرگ دوست داشتنی برای استراحت است! برعکس، کودکان بزرگتر ممکن است زمان بیشتری را صرف استراحت (و خواب!) کنند، بنابراین یک تخت بزرگ ممکن است اهمیت بیشتری پیدا کند.

 

فضا:

اندازه اتاق کودک شما یکی دیگر از عوامل تعیین کننده هنگام انتخاب تخت خواب برای خرید است و حتی ممکن است تخت های خاصی را از محدوده ی انتخاب رد کند. برنامه ریزی اتاق کمی شبیه بازی تتریس است! قبل از اینکه به دنبال یک تخت جدید بگردید، ابتدا تمام اندازه گیری های خود را انجام دهید.

 

آیا فرزند شما با خواهر یا برادرش در یک اتاق است:

اگر فرزندان شما در اتاق مشترک هستند، ممکن است هنگام انتخاب اندازه تخت آنها، فضا برای شما محدود شود. اینجاست که تخت‌های دوطبقه می‌توانند یک گزینه فوق‌العاده باشند، زیرا بهترین تخت برای صرفه‌جویی در فضا هستند.

اندازه تخت برای کودکان نوپا

تخت های کودک نوپا برای کودکان ۲ سال تا  تقریباً ۵ تا ۷ سال مناسب است.

 

اندازه تخت کودک

تخت های کودک کوچکتر از تخت یک نفره استاندارد است. ابعاد تخت کودک نوپا بین 144 تا 166 سانتی متر طول و عرض بین 73 تا 79 سانتی متر است.

تخت‌های کودک به یک تشک با ابعاد 70 در 140 سانتی‌متر نیاز دارند،این اندازه معمولااستاندارد است و ممکن است نیازی به خرید تشک جدید نداشته باشید.

ارتفاع تخت کودک نوپا نیز کمتر از یک تخت یک نفره است، و دوباره آن را به گزینه ای کاربردی برای کودکان کوچکتر تبدیل می کند .

برخی از طرح‌های تخت کودک نوپا روی زمین قرار می‌گیرند و از رویکرد مونته سوری برای تشویق استقلال از طریق یادگیری و بازی استفاده می‌کنند.

اگر احساس می کنید که کودک نوپایتان از رفتن به تخت بزرگتر خوشحال می شود، می توانید تخت یک نفره را در نظر بگیرید. با طرح های بسیار بیشتر، تخت های یک نفره موجود، انتخاب متنوع تری را ارائه می دهند.

 

اندازه تخت برای کودکان بزرگتر

تخت‌های یک نفره محبوب‌ترین تخت‌خواب بچه‌ها هستند.

اندازه تخت یک نفره

تخت‌های یک نفره ممکن است بسته به طراحی آن‌ها از نظر اندازه کلی متفاوت باشند. معمولا اندازه این تخت در بین برخی کشورها متفاوت است.

ابعاد تخت یک نفره بریتانیا چیزی بین 200 سانتی متر طول، 99 سانتی متر عرض است و به یک تشک یک نفره بریتانیایی 90 در 190 سانتی متر نیاز دارد.

ابعاد تخت یک نفره اتحادیه اروپا بین 212 سانتی متر طول و 102 سانتی متر عرض است و به اندازه تشک اتحادیه اروپا 90 در 200 سانتی متر نیاز دارد.

ارتفاع تخت یک نفره بسته به سبک متفاوت خواهد بود، برخی از تخت‌های یک نفره بالاتر از بقیه قرار می‌گیرند تا در زیر کشوهای تخت یا تخت‌خواب‌دار قرار بگیرند.

اگر به فکر خرید یک تخت یک نفره برای کودک نوپا هستید، می توانید یک محافظ تخت را به عنوان ایمنی اضافی در نظر بگیرید.

 

اندازه تخت برای نوجوانان

 

اندازه تخت دو نفره کوچک

تخت‌خواب‌های دونفره کوچک بسته به طراحی آن‌ها ممکن است از نظر اندازه کلی متفاوت باشند.

ابعاد یک تختخواب دونفره کوچک بریتانیا چیزی بین 198 سانتی متر طول، 128 سانتی متر عرض است و به یک تشک کوچک دو نفره بریتانیایی به ابعاد 120 در 190 سانتی متر نیاز دارد.

ابعاد یک تخت دونفره کوچک اتحادیه اروپا چیزی بین 208 سانتی متر طول، 128 سانتی متر عرض است و به یک تشک کوچک دو نفره اتحادیه اروپا به ابعاد 120 در 200 سانتی متر نیاز دارد.

اندازه تخت دو نفره

 

تخت‌های دونفره ممکن است بسته به طراحی آن‌ها از نظر اندازه کلی متفاوت باشند، همچنین به خاطر داشته باشید که اندازه تخت دو نفره بریتانیا و اندازه تخت دو نفره اتحادیه اروپا وجود دارد.

ابعاد یک تخت دو نفره بریتانیا بین 200 سانتی متر طول و 145 سانتی متر عرض است و به یک تشک دونفره بریتانیایی به اندازه 135 در 190 سانتی متر نیاز دارد.

ابعاد یک تخت دونفره اتحادیه اروپا بین 210 سانتی متر طول، 148 سانتی متر عرض است و به یک تشک دو نفره اتحادیه اروپا به اندازه 140 در 200 سانتی متر نیاز دارد.

هنگامی که یک تخت کم فضا اولویت اصلی است

به غیر از تخت خواب معمولی کودک نوپا، یک نفره، کوچک دو نفره و دو نفره، بسیاری از سبک های دیگر نیز وجود دارد که می توانید آنها را در نظر بگیرید.

اگر خرید تختی که فضای کمتری را اشغال میکند برای شما در اولویت است، گزینه های زیادی پیش روی شماست. برای آن دسته از شما که چند فرزند دارید یا اگر فضای اتاق خوابتان محدود است، می توانید یکی از این موارد را در نظر بگیرید:

تخت های ترندل – تخت های ترندل گزینه خوبی را ارائه می دهند زیرا تخت دوم در زیر تخت اصلی قرار دارد تا در مواقعی که نیازی به آن نباشد می توان آن را جمع کرد. یک تخت فوق العاده موثر برای صرفه جویی در فضا.

تخت های دوطبقه – تخت های دوطبقه بهترین مورد برای صرفه جویی در فضا هستند! تخت‌های دوطبقه در اندازه‌های مختلف و نه فقط یک سایز استاندارد وجود دارند.

تخت‌خواب‌های کابین – تخت‌خواب‌های کابین یکی دیگر ازگزینه های صرفه‌جویی در فضا هستند.

 

همانطور که میبنید برای انتخاب تخت مناسب اتاق کودکان باید به موارد مهمی توجه کنید تا بهترین انتخاب پیش روی شما قرار گیرد.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *