کتابخانه خانگی: اتاقی برای روح شما

دسته بندی :طراحی و دکوراسیون داخلی ۱ شهریور ۱۴۰۰ 1191

کتابخانه خانگی: اتاقی برای روح شما

با پیشرفت های تکنولوژیکی ، مردم به مطالعه کتاب در رایانه ، لپ تاپ یا کتابهای الکترونیکی خود روی آورده اند. با این حال ، برخی از عاشقانی هستند که دوست دارند کاغذ بین انگشتانشان خش خش کند و بوی کتاب را حس کنند. آنها هنگام تماشای کتابخانه در داستانِ دیو و دلبر، آه میکشند.

اگر شما یکی از آن دسته افراد هستید ، احتمالاً همیشه به دنبال یک کتابخانه خانگی بوده اید. و اگر به تازگی خانه جدیدی خریده اید یا در حال بازسازی هستید ، ممکن است فرصتی عالی برای تحقق رویاهای شما باشد.

قفسه ها

کتابها مهمترین بخش کتابخانه شما هستند و قفسه ها درست پشت آنها قرار دارد. بسته به وسعت مجموعه کتاب شما و میزان گسترش آن در آینده ، می توانید مجموعه ای از قفسه ها را خریداری کنید که یک طرف کامل دیوار را می پوشاند (یا از کف تا سقف)، یا چند قفسه که به طور استراتژیکی در اطراف اتاق چیده شده اند.

حتی می توانید مهارت های خلاق خود را آزمایش کرده و سعی کنید قفسه های جالب را از موارد غیر معمول و اضافی (نردبان ، صندلی …) بسازید.

 

دیوارها

برای تغییر ظاهر کتابخانه به حالتی  رمانتیک و قدیمی ، دیوارها باید با رنگهای گرم کرمی رنگ آمیزی شوند. همچنین می توانید آنها را با کاغذ دیواری (که نباید با گرمای رنگ دیوارها تضاد زیادی داشته باشد) یا عکس ها و نقاشی ها تزئین کنید. عکس های سیاه و سفید یا قهوه ای را انتخاب کنید تا از ایجاد اختلال در احساس کلی اتاق جلوگیری کنید. در مورد نقاشی ها نیز همینطور است ، هنر مدرن نباید بخشی از این اتاق باشد ، مگر اینکه شما به دنبال سبک التقاطی هستید.

 

 

کف زمین

از آنجا که ما همیشه میگوییم حسی که میخواهیم در یک اتاق ایجاد کنیم، حس گرماست ، هنگام در نظر گرفتن کف زمین ، باید بگوییم که افزودن فرش یک راه حل بدیهی است. از آنجا که کار فرش ها افزودن گرما به فضای اتاق است ، باید فرشی را پیدا کنید که با بقیه اتاق همخوانی داشته باشد. در میان طیف گسترده ای از فرش هایی که امروزه می توانید پیدا کنید ، مطمئناً تعدادی از آنها با دکوراسیون کتابخانه خانه شما مطابقت خواهند داشت.

مبلمان

احتمالا متوجه شده اید که مبلمان میتواند بافت اتاق را شکل دهد. همچنین باید جذابیتی داشته باشد که در کل اتاق حکمفرماست. بسته به اهداف اتاق ، باید مبلمان مورد نیاز خود را انتخاب کنید. در صورتی که قصد دارید از اتاق فقط برای خواندن  استفاده کنید، یک صندلی راحت (یا یک صندلی گهواره)و یک میز قهوه کافی خواهد بود. اگر کتابخانه به عنوان اتاق کار عمل می کند ، باید یک میز کار و یک صندلی تهیه کنید.

 

روشنایی

برای داشتن یک مطالعۀ دلپذیر ، نیاز به دسترسی به نور روز و لامپ های کافی دارید که به دقت در اتاق پخش شده است. نور مصنوعی باید به میزانی باشد که بدون فشار بر چشم ها بتوانید مطالعه کنید ، اما نباید زیاد باشد که باعث خستگی چشم شود. ایده خوبی است که چراغ هایی داشته باشید که بتوانید آنها را به سمت کتاب هدایت کنید. اگر کتابخانه شما پنجره های کافی ندارد ، حداقل باید سعی کنید چیزی را که می تواند مانع تابش آفتاب در پنجره های شما شود قرار ندهید.

با این حال ، زیاد نگران نور نباشید ، زیرا همانطور که ورا نظاریان می نویسد ، “هر زمان که کتاب خوبی می خوانید ، در جایی از جهان دری باز می شود که نور بیشتری را ساطع میکند”.

اگر الان کتابخانه خانگی­تان را دارید، برای شما خوشحالیم.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: