کدام رنگ‌ها به خوبی کنار هم می‌نشینند؟

دسته بندی :طراحی و دکوراسیون داخلی ۳ مرداد ۱۴۰۰ 2594

اگر از قوانین چرخه رنگ پیروی کنید ، تعداد گسترده ای از پالت ها را برای انتخاب پیدا خواهید کرد. با بعضی از این ترکیبات پیش از این آشنا شده‌اید ، در حالیکه ممکن است برخی دیگر تا به حال به چشم‌تان نخورده باشد.
پیدا کردن رنگ‌هایی که به خوبی کنار یکدیگر می‌نشینند بستگی به محل قرارگیری آن‌ها در چرخه‌ی رنگ دارد.
طرح‌های الهام گرفته از چرخه‌ی رنگ:

 1. صورتی فلامینگویی – سبز زمردی
  این طرح متضاد ، یک سبز زمردی کم رنگ را در برابر صورتی فلامینگویی قرار می دهد. کف پوش با رنگ آبی کمرنگ که با چاشنی گل‌بهی غنی بر روی قاب آینه قابل دسترسی است ، به آن هوای کلاسیک مدرن می بخشد.
 1. طیف آبی
  استفاده از تغییرات یک رنگ رویکرد آرام بخشی است. در اینجا ، رنگ آبی عمیق کشوها زمینه پیچیده ای را برای رنگ آبی روشن تر روکش مبلمان ایجاد می کند ، در حالی که کاسه‌ی سبز کله‌غازی رنگ(سبز مایل به آبی) یک لایه رنگ اضافی به آن اضافه می کند.
 1. گوجه‌ای – صورتی – بادمجانی
  این طرح هماهنگ از انبوهی از سایه های صورتی و بنفش برای جلوه بسیار عالی استفاده می کند. رنگ بادمجانی غلیظ تودوزی‌ها توسط آباژور بازتاب می‌یابد ، در حالی که دیوارهای گوجه‌ای طرح را گرما می‌بخشد رگه‌های کوچک صورتی و زرد طرح را از حالت بد خلقی خارج می کند.
 1. سبز یشمی – آبی نفتی
  هیچ جایی نیست که رنگ سبز در آن پاسخ‌گو نباشد و همچنین هیچ منافاتی در ترکیب رنگ سبز و آبی وجود ندارد؛ آن‌ها به خوبی کنار هم می‌نشینند. رنگ سبز در قسمت سرد تری از چرخ رنگ قرار دارد و از آبی اقیانوسی گرفته تا سبزه های جنگل اعماق زمین را شامل می شود و دنیای اطراف ما – آسمان ، دریا و زمین را منعکس می کند.
 1. سبز خاکستری – قرمز
  یک طرح مکمل تقسیم شده ، که از نقاط مجاور چرخ رنگ انتخاب شده است. رنگ سبز عمیق روی دیوارها دارای ته رنگهای خاکستری تیره است که زمینه ای چشمگیر برای وسایل و لوازم جانبی در سایه های جذاب قرمز و مرجانی ایجاد می کند.
 1. آجری – آبی
  در این فضای زندگی ، سایه آجری رنگ بر روی دیوار، زمینه ای گرم برای مبل آبی سلطنتی پررنگ فراهم می کند. رگه هایی از قهوه ای مایل به قرمز و صورتی روی کوسن ها و آثار هنری، رنگ دیوارها را انعکاس می دهد در حالی که کف‌پوش آبی و فرش آبی کم‌رنگ نیز نظر را به خود جلب می‌کند.
 1. سبز تازه
  دسته ای از رنگ های سبز با الگوها و پترن‌های متفاوت در طرح با یکدیگر ترکیب شده‌اند در حالی که با اندکی آبی در هارمونی هستند. همه آنها با خطوط سیاه قوی و دیوارهای کرمی در ادغام هستند.
 1. گل‌بهی – مرجانی – آبی طاووسی – سبز جنگلی
  رنگ صورتی و مجلل روتختی نقطه‌ی تمرکز در این اتاق است. یک طرح مکمل تقسیم شده کلاسیک است که سایه آبی سیر سرتخت به آن اضافه شده و دیوارهای سبز جنگلی که پیچیدگی و دنج بودن را ضمانت می کند.
 1. آبی – زیتونی – زرد روشن
  با استفاده از تقریباً یک سوم رنگ‌های چرخه رنگ ، این طرح بلوک های آبی ، زرد و سبز زیتونی را برای ایجاد آرامش در هماهنگی با یکدیگر به کار می‌گیرد. کاغذ دیواری های طرح دار در سایه خنثی جلوه‌گری می‌کند در حالی که الگوی سبز کمرنگ روی صفحه نمایش به آن حاشیه‌ی تازه ای می بخشد.
 1. صورتی کم‌رنگ
  دیوارها و تودوزی های صورتی رنگ پودری به لطف اکسسوری‌های موجود در این فضا عمق بیشتری می‌یابند. پرده های صورتی فاخر و فرش طرح دار در انبوهی از رنگ های صورتی ، از صورتی های کمرنگ تا سایه های تقریبا قرمز ، ظاهر تنالیته را به زیبایی به هم گره می زند.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: