10 نکته در مورد نحوه چیدمان مبلمان حیاط

چکیده کوتاه مطلب

10 نکته در مورد نحوه چیدمان مبلمان حیاط وقتی بهترین ایده های چیدمان حیاط و فشای بیرونی را برای فضای خود در نظر می گیرید ، متوجه میشوید که علی رغن ظاهر آسان آن، کار دشواری است و باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. آماده سازی حیاط برای میزبانی و صرف غذا صرفاً به […]

10 نکته در مورد نحوه چیدمان مبلمان حیاط

وقتی بهترین ایده های چیدمان حیاط و فشای بیرونی را برای فضای خود در نظر می گیرید ، متوجه میشوید که علی رغن ظاهر آسان آن، کار دشواری است و باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. آماده سازی حیاط برای میزبانی و صرف غذا صرفاً به درک اساسی از نحوه چیدمان مبلمان حیاط برای تکمیل خانه و شیوه زندگی شما بستگی دارد.

بنابراین چرا چیدمان حیاط بسیار مهم است؟ چیدمان مبلمان فضای بیرونی شما، نحوه حظور شما و مهمانان در فضا ، استفاده از مبلمان و حیاط و حتی نحوه ظاهرِ خود ملک را تعیین می کند. یک چیدمان درست، آرامش و تعادل را القا می کند و از مهمانان برای لذت بردن از یک شب پر از آرامش استقبال می کند.

 

هنگام شروع کار ، این ده نکته را در مورد چگونگی چیدمان مبلمان حیاط در نظر بگیرید:

 

1. فضای خود را بشناسید

هنگام شروع طوفان فکری برای چیدمان مبلمان حیاط ، با رفتن به فضای خود در قسمت های مخصوص میزبانی احتمالی شروع کنید. در نظر بگیرید که چگونه درها ، پنجره ها ، نرده ها و راه پله ها بر تعادل و جریان منطقه شما تأثیر می گذارد. در مرحله بعد ، نگاهی به عناصر دیگر بیندازید. آیا نور مستقیم خورشید در کل روز در آن منطقه وجود دارد؟ آیا می خواهید ویژگی های چشم انداز محیط را با چیدمان مبلمان حیاط خود برجسته کنید؟

 

2. سبک زندگی خود را تکمیل کنید

چیدمان مبلمان حیاط باید متناسب با نیاز شما باشد. اگر فضای شما در درجه اول به عنوان مکانی برای میزبانی شام عمل می کند ، پس یک سرویس غذاخوری در فضای باز در نظر بگیرید. برای استراحت و میزبانی معمولی ، مجموعه ای از تختخواب ، صندلی و میزهای متنوع مناسب تر است.

 

حتی در فضاهای کوچک ، امکان ایجاد مناطق میزبانی جداگانه وجود دارد. به عنوان مثال ، یک میز غذاخوری با یک منطقه جداگانه برای اینکه دور آتش جمع شوید را فراهم کنید. این کار یک انرژی پویا به فضای شما میدهد.

 

3. یک نقطه کانونی را انتخاب کنید

هنگامی که بهترین مجموعه حیاط را برای فضای خود تعیین کردید ، ترتیب قطعات را در نظر بگیرید. انتخاب یک نقطه کانونی نحوه چیدمان مبلمان حیاط را بدون توجه به نوع فضا مشخص می کند. دوست دارید چه چیز را به نمایش بگذارید؟ با یک نمای خیره کننده ، چیدمان مبلمان حیاط را رو به نمای شهر یا یک چشم انداز باز کنید. اطراف یک آتش یا شومینه را با مجموعه ای از صندلی ها و میزهای جانبی احاطه کنید تا احساس راحتی و آرامش داشته باشید.

 

4. جریان خوبی ایجاد کنید

مشابه چیدمان داخلی خانه ، نحوه حرکت و جریان در یک فضا باید نحوه چیدمان مبلمان حیاط را تا حد زیادی تعیین کند. صرف نظر از اندازه فضای شما ، خوب است که هر فضایی احساس بازتر بودن را داشته باشد. ورودی ها ، نقاط کانونی ، گیاهان و سایر مواردی را که به فضای کافی و مسیر عبور نیاز دارند را در نظر بگیرید. هنگام قرار دادن مبلمان حیاط نزدیک دیوار ، همیشه بلند ترین قطعه را در مقابل دیوار خانه یا محوطه بسته قرار دهید. این کار باعث ایجاد ثبات میشود و به شما اجازه می دهد تا قطعات کوچکتر را در صورت لزوم حرکت دهید.

 

مطمئن شوید که مسیری را در اطراف مناطق نشیمن ایجاد کرده اید. به این ترتیب ، محل عبور مشخص خواهد بود. با ایجاد این فضای اضافی در اطراف صندلی ، توهم فضای بیشتری را نیز ایجاد می کنید. مکان نهار خوری و فضای نشیمن را از قسمت آتش دور نگه دارید. بسیاری از گردهمایی های تابستانی تا ساعات عصر ادامه می یابد ، بنابراین فراموش نکنید که ایمنی را عامل مهمی در چیدمان خود قرار دهید.

 

5. تعادل ایجاد کنید

با وجود انواع ایده های چیدمان حیاط انتخاب های بی پایانی برای ایجاد یک چیدمان متعادل برای مبلمان حیاط وجود دارد. لزوماً چیدمان مبلمان نباید متقارن باشند ، اما خوب است که قطعات کوچکتر را در قسمت بزرگتری قرار دهید تا فضای نشیمن متعادل باشد. اگر فضای بیشتری برای کار دارید ، داشتن فضاهای سرگرم کننده مختلف با گزینه هایی برای نشستن در کل فضا نیز می تواند حس متعادل تری را در فضای کلی ایجاد کند.

 

 

6. کار با فضاهای کوچک

فضاهای کوچک ، بالکن ها یا حیاط ها نباید هنگام طراحی مبلمان حیاط ، چشم انداز طراحی شما را محدود کنند. جزئیات کوچک مانند افزودن فرش، فضای میزبانی را از بقیه حیاط متمایز می کند. مجموعه های کوچک بیسترو یا مجموعه های حصیری سه تکه برای قرار دادن در گوشه ها یا خوردن قهوه با یک دوست عالی است.

 

 

7. عناصر افزایش دهنده ی آرامش و راحتی را اضافه کنید

هنگامی که بهترین مکان را برای مبلمان پیدا کردید ، لوازم جانبی و رنگهای متناسب با روحیات خود را اضافه کنید. فضای سبز و نورپردازی ممکن است از علاقه مندی های شما باشد بنابراین به آن توجه کنید. در محیط بیرونی از بالش استفاده کنید. وسایل خوردن و آشامیدن در دسترس باشد.

 

 

8. سایه را در نظر بگیرید

به قسمتی که برای مهمانان است توجه کنید و مطمئن شوید که حداقل یک یا دو صندلی در روزهای گرم به ویژه در سایه کامل قرار می گیرند. از محوطه سایه دار طبیعی در حیاط خود استفاده کنید و/یا سایبان، چتر یا روشهای دیگر برای سایه زدن را مورد استفاده قرار دهید. در حالی که یک مکان آفتابی برای صبحهای سرد یا پاییزی ترجیح داده می شود ، همیشه ایده خوبی است که بتوانید در برخی ساعات زیر سایه بنشینید. به طور کلی ، تعادل را در مواجهه با عناصر طبیعی پیدا کنید.

 

 

9. صندلی کنار استخر

قرار دادن صندلی یا تخت هایی در کنار استخر میتواند انتخابی خوب برای فضای بیرونی باشد. صندلی هایی را برای این منظور استفاده کنید که به راحتی قابل جابجایی باشند.

 

 

10. شامل روشنایی بیرونی

نورپردازی مناسب فضای بیرونی، حیاط را تکمیل می کند. هم از نظر ایمنی و هم از نظر سبک ، لمس نورهای بیرونی باعث ایجاد تعادل می شود و جلوه ای گرم به مجالس تابستانی می بخشد. بسیار مهم است که مطمئن شوید مناطق پر رفت و آمد مانند راه های کم نور و درهای ورودی به خوبی روشن شده اند و فضاهای غذاخوری دارای نور کافی هستند. در صورت لزوم فضایی برای لامپهای ایستاده بگذارید ، و هنگامی که داشتنِ لامپ در فضای ممکن نیست مجموعه ای از شمع ها را به ناهار خوری یا میز جانبی خود در فضای باز اضافه کنید.

 

چیدمان مبلمان حیاط در فضای باز به معنای آمیختن حس شما با چند قانون اساسی طراحی داخلی است. ایجاد یک فضای باز با جریان خوب ، بهترین نکته در مورد چگونگی چیدمان مبلمان حیاط است. چه در حال ایجاد چیدمانی در فضایی دنج و چه طراحی مبلمان برای یک حیاط بزرگ باشید ، این نکات ساده می تواند به شما کمک کند تا مکانی برای میزبانی و آرامش ایجاد کنید.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *