10 نکته قابل توجه در مورد دکوراسیون با آینه

دسته بندی :طراحی و دکوراسیون داخلی ۲۷ تیر ۱۴۰۰ 865

آینه، برگ برنده‌ی یک طراح است. به دور از این نکته که کاربرد آن برای تماشای چهره‌ی خود است، می توان از یک آینه زیبا برای تقویت نور ، افزایش دید بصری، ایجاد انعکاس‌های جالب و قاب کردن نماها استفاده کرد. حیرت آور است که چگونه افزودن آینه می تواند فضای شما را دگرگون کند و هر معضل داخلی را در یک آن برطرف کند. کاربری آینه را فراتر از استفاده در سرویس‌بهداشتی در نظر بگیرید و نگاهی به ده نکته برتر طراحی برای استفاده از آن در خانه خود بیاندازید.

 • استفاده از آینه برای افزایش روشنایی اتاق

برای ورود نور ، کافی است آینه را در مقابل یا کنار پنجره قرار دهید تا میزان نور طبیعی جاری شده در اتاق افزایش یابد. یک آینه نور روز موجود را مهار می کند (هر چقدر هم که آسمان در فضای بیرون تاریک باشد) بنابراین هرچه آینه بزرگتر باشد ، فضایی که ایجاد می‌کند روشن‌تر می شود.

آینه ها به طور موثر منابع نوری شما را دو برابر می کنند. اگر با تزئین فضای غار مانند دچار دردسر شده‌اید ، آینه های خود را نزدیک لامپ یا پنجره قرار دهید.

 • می توانید برای جلوه بخشیدن به اتاق از آینه استفاده کنید

آینه یک روش حیله گرانه برای فریب‌دادن چشم‌ها است. می توان برای منحرف کردن و یا جلب به توجه از چیزی از آن‌ها استفاده کرد. فضاهایی ناجور ، مانند اتاق هایی با سقف شیب دار یا فاصله‌ای بسیار کوچک برای قرار دادن یک مبلمان ، می توانند با آینه تغییر پیدا کنند.

آیا می دانید آینه راهی فوق‌العاده برای تقویت اتمسفر فضای سرگرمی شما است؟ قرار دادن یک آینه بزرگ در مقابل یک دیوار می تواند این توهم را ایجاد کند که میهمانان بیشتری در یک جمع حضور دارند.

 • چه زمانی باید آینه را نقطه‌ی کانونی قرار داد

در اتاق هایی که شومینه یا بخاری‌ای وجود ندارد که بتوان مبلمان را حول آن‌ها قرار داد، آینه ابزاری عالی برای تاکید مرکزیت اتاق است. و در خانه هایی که به طور اتفاقی شومینه‌ای وجود دارد می‌‌توان از آن برای اغراق تأثیر حضور آینه استفاده کرد.

در حقیقت ، آینه‌ای با یک قاب تزیین و یا حکاکی شده به اندازه‌ی یک نقاشی زیبا یک اثر هنری محسوب می‌شود.

 • آینه خود را به یک پنجره تبدیل کنید

برای اتاق های بدون پنجره ، افزودن آینه باعث می شود که فضای آن بسیار روشن و وسیع شود.

برای کمک به خلق تصویر، طرح هایی را انتخاب کنید که دارای تکه‌هایی از قاب‌های سنتی پنجره‌ها باشد.

یک آینه با جهت‌گیری مناسب می تواند فضای اتاقی کوچک را وسیع‌تر نشان دهد و با نور طبیعی ساطع شده از پنجره های یک اتاق بزرگتر بازی کند.

 • نحوه استفاده از آینه ها برای روشنی‌بخشی به گوشه های تاریک

با قرار دادن آینه در پشت یک لامپ روشن و یا استفاده از مبلمان بازتاب‌کننده میزان نور را در فضا به حداکثر برسانید تا تمام منابع نور (طبیعی و مصنوعی) را منعکس کند و به نوبه خود طرح شما را بارز کند.

 • آینه هایی با فرم متفاوت انتخاب کنید

آینه با فرم مناسب باعث جاری شدن نور طبیعی در فضای اتاق می شود (وقتی در جای صحیح قرار گرفته باشد).

فقط به آینه های مستطیل شکل سنتی نچسبید. شکل یا سبک اتاق خود را در نظر بگیرید و آن را در قاب آینه انتخابی خود منعکس کنید.

آینه ها همیشه نباید عملکردی باشند. یک نوع غیرمعمول آن‌ها در حالی که فاکتور ویژه‌ای به اتاق می بخشند قطعاً یک نقطه تعامل‌برانگیز ایجاد می کند.

قرارگیری و موقعیت‌یابی خلاقانه‌ای را برای استفاده از آینه امتحان کنید. برای مثال آینه ای عمودی که به صورت افقی بالای تخت نصب شده می‌تواند جالب باشد.

 • از آینه برای دوبرابر نشان دادن فضا استفاده کنید

افزودن آینه فوراً فضا را دو برابر می کند. فضاهای کوچک با تعریف آینه بهره‌مند می‌شوند: یک کمد ذخیره سازی را به یک محل کار کوچک تبدیل کنید یا برای طولانی‌تر کردن یک راهروی باریک از آینه سرتاسری باریک استفاده کنید.

وقتی نوبت به فضای داخلی می رسد ، آینه را روی بزرگترین دیوار خود قرار دهید تا بیشترین بازتاب نور را به داخل اتاق منعکس کند.

آینه های مربع شکل جهت نصب بالای سر بخاری یا میز کنسول بسیار مناسب به نظر می‌رسند. می توان متناوبا از آنها در چند قطع برای ایجاد دیوار آینه‌ای استفاده کرد.

 • چگونه آینه‌ها را جهت اغراق قرنیگی نصب کنیم

وقتی صحبت از کادربندی نما به میان می‌آید آینه‌ها اجزای کلیدی شما هستند. هنگامی که به صورت جفت در دو طرف درب یا پنجره استفاده می شوند با معکوس کردن سمت مقابل فضا، از جلو تا عقب همانند چپ تا راست اتاق، احساس تعادل و هماهنگی ایجاد می کنند.

آینه‌ها یک روش خارق العاده هستند برای تعیین اینکه آیا شما به یک چیدمان منظم نیاز دارید یا گلچین‌شده.

 • نحوه استفاده از گروهی از آینه ها به عنوان دکوراسیون

استفاده از یک گروه آینه را برای دکوراسیون در نظر بگیرید تا روح تازه ای به یک دیوار ساده ببخشید. همه آنها می توانند به یک شکل باشند، قاب یکسانی داشته باشند یا ترکیبی التقاطی از آینه های زیادی باشند که شما آنها را دوست دارید.

یک آینه بزرگ و بارز را انتخاب کنید و سپس طرح خود را در حول آن ایجاد کنید. به ندرت چیزی به نام آینه با این عظمت پیدا می‌کنید.

 • نحوه استفاده از آینه در فضای باز

درست است، آینه ها فقط برای استفاده در داخل خانه نیستند. برای تعریف بیش‌تر نور طبیعی در یک تراس رو به شمال ، یک باغ هم سطح زیرزمین یا یک حیاط سایه دار از آینه استفاده کنید.

اگر در یک منطقه شهری زندگی می کنید ، ممکن است بخواهید آینه ای را انتخاب کنید که افق یک باغ محصور را گسترش دهد. در مناطق حاشیه‌ای شهر، استفاده از آینه یک روش دوست داشتنی برای نگاهی به حیات وحش و جانوران ساکن در فضای باز است و باعث ایجاد دید وسیع‌تری از فضای سبز می شود.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: