5 ایده برتر طراحی رستوران برای فضای کوچک

چکیده کوتاه مطلب

بهترین طراحی رستوران برای فضای کوچک طرحی است که به مشتریان شما احساس خوشامد گویی ، گرم و خاص بودن می دهد. با این حال ، طراحی یک فضای کوچک رستوران نیاز به زمان و تلاش ,  و خلاقیت دارد. بنابراین شما می توانید با افزایش حس گرما و آرامش در کافه یا رستوران کوچک […]

بهترین طراحی رستوران برای فضای کوچک طرحی است که به مشتریان شما احساس خوشامد گویی ، گرم و خاص بودن می دهد.

با این حال ، طراحی یک فضای کوچک رستوران نیاز به زمان و تلاش ,  و خلاقیت دارد. بنابراین شما می توانید با افزایش حس گرما و آرامش در کافه یا رستوران کوچک خود، مهمانانتان را زیاد کنید.

بنابراین ذهن خلاق خود را با این پنج ایده برتر طراحی رستوران برای فضای کوچک باز کنید.

  1. توهم فضا ایجاد کنید

هیچ کس رستوران بیش از حد شلوغ را دوست ندارد. شما می توانید با ایجاد توهم فضا از طریق انتخاب دقیق دکوراسیون و مبلمان این مشکل را حل کنید. میزها ، صندلی ها و سایر مبلمان رستوران خود را با احتیاط قرار دهید تا محیط شما را بزرگتر نشان دهد و ظرفیت صندلی خود را به حداکثر برسانید.

 

غرفه های مجزا یک راه حل عالی برای فضاهای تنگ هستند زیرا میتوانیم آنها را پشت سر هم قرار دهیم و احساس فضای بیشتر و راحتی را به مهمانان بدهیم. میزهای کوچکتر کافه یک انتخاب کاربردی تر است ، زیرا می توانید به جای قرار دادن میزهای بزرگ که کل فضا را اشغال میکند، از آنها استفاده کنید.

 

  1. میزها و صندلی های کافه را جوری بچینید که مسیر برای عبور وجود داشته باشد

باید فضای کافی برای عبور و مرور دو طرفه وجود داشته باشد تا از برخورد کارگران و مشتریان با یکدیگر جلوگیری شود. به یاد داشته باشید که صندلی های کافه و چهارپایه های بار هنگام استفاده ، فضای پیاده رو را اشغال می کنند. بنابراین یک قاعده خوب این است که حدود یک متر فاصله بین ردیف ها بگذارید تا تردد به آسانی بدون ایجاد مزاحمت برای مهمانان باشد.

3. آشپزخانه کوچکتر را انتخاب کنید

 

اگرچه آشپزخانه مکان اصلی در کافه و رستوران است اما اگر فضای کوچکی دارید آن را زیاد بزرگ در نظر نگیرید. با ساختن آشپزخانه کوچکتر ، فضای بیشتری را برای مهمانان فراهم می کنید.

برای استفاده بیشتر از فضای آشپزخانه خود، از قفسه های آویزان استفاده کنید ، قفسه های کابینت را اضافه کنید و از سازمان دهنده ها استفاده کنید.

 

4. قسمتی از فضای کافه یا رستوران خود را به فضای بیرون ببرید

اضافه کردن یک قسمت از کافه یا رستوران در فضای باز ایده ی بسیار جذابی است. بسیایر از مشتریان و مهمانان ترجیح میدهند غذا یا فنجان قهوه خود را در فضای باز سرو کنند. پس اگر مکان شما امکان اضافه کردنِ این فضا را دارد حتما آن را در نظر بگیرید.

5. از جادوی آینه استفاده کنید

آینه ها با ایجاد توهم فضا ، فضاهای تنگ را باز می کنند. داشتن پنجره های زیاد نیز می تواند احساس فضا را ایجاد کند. بنابراین برای طراحی فضاهای کوچک این دو نکته را در نظر بگیرید. یکی دیگر از مواردی که باعث می شود فضای شما بزرگتر نشان داده شود این است که از مبلمان با ظاهر حجیم اجتناب کنید.

 

 

نتیجه

فضاهای کوچک برای رستوران و کافه میتوانند فضاهایی بسیار دنج و گرم و جذاب باشند و بسیاری از مردم چنین فضاهایی را برای زمان کوتاهی استراحت و آرامش انتخاب میکنند. اما باید بتوانید از موارد گفته شده و خلاقیت خود به خوبی برای طراحی و چیدمان چنین فضایی استفاده کنید.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *