8 ایده های مدرن برای دکوراسیون ورودی

دسته بندی :طراحی و دکوراسیون داخلی ۲۶ تیر ۱۴۰۰ 1092

در این مقاله بهایده های مدرن و الهام‌بخش طراحی و دکوراسیون ورودی خانه‌ها در سال 2021، ظرفیت راهرو و نیمکت‌های قابل استفاده در آن،  دکور دیوار و مبلمان ورودی و ایده هایی برای فرش و نورپردازی در این فضا اشاره می‌کنیم.

ورودی یکی از کمترین فضاهایی است که در هنگام دکوراسیون منزل مورد توجه واقع می شود. با این حال وقتی افراد وارد خانه ای می شوند ، اولین و گاه تنها مکانی‌ که با آن مواجه می‌شوند راهروهای ورودی است. آیا دوست دارید در ورودی خانه خود استقبال فوق العاده ای از خود و مهمانان خود انجام دهید؟ با ایده های زیر برای تزیین ورودی می توانید یک فضای شیک، کاربردی و مدرن در خانه تزئین کنید. در اینجا روش‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم.

 • فضایی برای طبقه‌بندی ایجاد کنید

ابتدا اولویت‌هایتان را مشخص کنید. اگر از قبل در آن فضا کمد دارید خوش شانس هستید. متأسفانه ، بیشتر خانه ها فضای کافی برای قرار دادن آویز یا قفسه کت ندارند. هنوز هم بهترین کار این است که فضای متعلق به خود را به حداکثر برسانید. شما باید جایی برای نگهداری کفش ، کیف ، کت ، چتر و سایر چیزهایی که هنگام بیرون رفتن باید با خود ببرید داشته باشید. برای این منظور ، باید گزینه های قفسه‌بندی راهرو را به خوبی ارزیابی کنید.

به عنوان مثال شما می توانید یک کابینت عملکردی  با ابعاد مناسب برای ورودی داشته باشید. یا می توانید چند کابینت آماده، کشو و قفسه‌های ورودی در فضا را به مناسب ترین روش قرار دهید. یک کنسول شیک ، قفسه های دیواری و آویزها برای یک راهروی کوچک و باریک کفایت می کند. برای نگهداری کفش و کیف می توانید از سبد یا جعبه حصیری استفاده کنید. مهم این است که یک ورودی زیبا و منظم طراحی کنیم. فراموش نکنید که باید فضای لازم را برای چوب های معطر ، شمع و چند وسیله تزئینی رزرو کنید.

 • ورودی خود را منحصر به فرد کنید

دوست دارید هنگام ورود به خانه چگونه از شما استقبال شود؟ با پیام خوش آمدگویی روی دیوار ، عکسهای خانوادگی ، گلهای معطر یا نیمکتی دنج؟ از قاب ها فراتر بروید و ورودی خانه خود را با جزئیاتی که انعکاس‌ دهنده‌ی شخصیت شماست تزئین کنید. خوب است که عملکردی نیز داشته باشد ، اما استقبال گرم از شما و مهمانانتان نیز بد نخواهد بود. به عنوان مثال ، اگر علاقه مند به سفر هستید ، می توانید از این گوشه برای نشان دادن خاطرات سفر خود استفاده کنید. بنابراین ، میهمانان شما به محض ورود از در ایده ای در مورد شما خواهند داشت.

 • فضای نشستن اضافه کنید

ورودی‌ها به اندازه‌ای بزرگ نیستند که بتوانند فضای نشیمن داشته باشند اما اگر امکان آن را دارید قطعاً باید یک صندلی هرچند کوچک نیز اضافه کنید. بنابراین شما و میهمانانتان در هنگام پوشیدن و در آوردن کفش مشکلی نخواهید داشت در حالی که یک ورودی زیبا نیز دارید. نیمکت ها غالباً به عنوان ایده های مدرن دکوراسیون ورودی ترجیح داده می شوند زیرا فضای کمی را اشغال می کنند. اگر فضای کافی دارید می توانید از صندلی عاشقانه شیک یا صندلی راحتی نیز استفاده کنید. اگر فضای کافی ندارید ، حتی یک عسلی یا چهارپایه کوچک نیز کافی خواهد بود.

 • وال آرت را اضافه کنید

هر ورودی ، بزرگ یا کوچک ، سزاوار یک تزئین دیواری خیره کننده است. شما می توانید با استفاده از نقاشی‌ها ، عکس‌ها و آینه‌ها یک دیوار خوشامدگویی طراحی کنید. می توانید یک نقاشی بزرگ آویزان کنید یا با نقاشی های کوچک یک گالری درست کنید و یا می توانید با آویزها و لوازم جانبی یک کلاژ درست کنید.

از استفاده از رنگ های تیره و طراحی قاطعانه برای تزئین دیوار ورودی نترسید. ورودی خانه شما فضای مناسبی برای تجارب متفاوت است. هیچ مبلی برای جا دادن وجود ندارد. در صورت تمایل می توانید کل دیوار را با رنگی تیره و قاطع یا حتی قرمز رنگ کنید. این رنگ برای ورودی چندان طاقت فرسا نخواهد بود زیرا شما وقت زیادی را در اینجا نمی گذرانید. هنرمند درونی خود را رها کنید تا بتوانید آزادانه در این زمینه کار کنید!

 • فضا را با یک فرش شیک تعریف کنید

ورودی را با استفاده از فرش یا موکت تعریف کنید. اگر در خانه ای با پلان باز زندگی می کنید و ورودی‌ای که با دیوار محصور شده باشد ندارید باید بر ورودی خانه تأکید کنید. برای این کار می توانید از یک کتابخانه‌ی دو طرفه یا میز قهوه استفاده کنید. می توانید قسمت ورودی را با یک فرش یا قالیچه مناسب و خوش فرم تعریف کنید. به عنوان مثال پادری‌ها یا فرشهای موکتی که در برابر ترافیک زیاد مقاوم هستند ، ممکن است برای چنین فضایی مفید باشد.

 • انواع مختلف نورپردازی را با یکدیگر مخلوط کنید

برای دکوراسیون مدرن ورودی به نورپردازی ویژه‌ای نیاز است. برای این کار می توانید از یک لوستر شیک یا چراغ های آویز استفاده کنید. اگر چراغ سقفی در دسترس نیست ؛ دیوارکوب ، چراغ رومیزی یا چراغ کف نیز مناسب خواهد بود. در واقع ، نوع نورپردازی به سبک دکوراسیون و طراحی بستگی دارد. به عنوان مثال اگر کنسول دارید می توانید از یک آباژور تزئینی مانند شکل بالا استفاده کنید. اگر آینه دیواری دارید می توانید قلاب های دو طرفه اضافه کنید. علاوه بر این ، می توانید از عناصر مختلف نورپردازی در کنار یکدیگر استفاده کنید. نگویید چه نیازی به این همه نور در یک فضای کوچک است! عناصر نورپردازی قسمت مهمی از دکوراسیون هستند و تأثیر زیادی بر طراحی دارند.

 • فضا را با گلهای رنگارنگ و گیاهان سرسبز تازه کنید

چگونه می خواهید با استفاده از گیاهان سرسبز یا گل های رنگارنگ ، یک طراحی عالی برای ورود به خانه ایجاد کنید؟ آیا هنگام ورود دیدن گلدان‌های پر از گل‌های رنگارنگ و معطر خوب نخواهد بود؟ مد امسال تزئین همه جا با گیاهان سبز است. ورودی‌ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند. اگر ورودی تاریکی دارید ، می توانید گیاهانی را انتخاب کنید که به نور زیادی احتیاج ندارند یا می توانید از گیاهان مصنوعی نیز برای این امر استفاده کنید. می توانید پیچک را به دیوارها آویزان کنید و با تراریوم ها یک دکوراسیون ورودی خنک و مدرن ایجاد کنید.

 • آینه یک ضرورت است

هنگامی که شروع به صحبت در مورد ایده های دکوراسیون ورودی می کنید ، اولین چیزی که به ذهن می رسد آینه است. آینه ضروری ترین قسمت ایده‌ی مدرن دکوراسیون ورودی است ، خواه دلیل آن بزرگتر جلوه دادن فضا باشد خواه جهت آخرین نگاه به خود قبل خروج از خانه.

آیا می دانید آینه را کجا قرار دهیم؟ با آویختن آینه به دیواری که رو به نور(پنجره) است می توانید سالن ورودی را روشن تر و جادارتر نشان دهید. بر اساس قوانین فنگ شویی ، قرارگیری صحیح آینه در سالن ورودی برای جریان انرژی وارد شده به خانه بسیار مهم است.

شکل آینه به اندازه موقعیت آن مهم است. شما می توانید از یک آینه بزرگ دیواری استفاده کنید ، یک دیوار را با یک آینه کامل بپوشانید ، یا یک آینه تزئینی با قاب برجسته را به دیوار آویزان کنید. نکته مهم مطابقت با سبک طراحی داخلی شما است ولاغیر.

 • مبلمانی که خودتان ساخته‌اید استفاده کنید (DIY)

هیچ وقت نیازی به خرید مبلمان ست برای ورودی نیست زیرا هر خانه ای دارای اندازه و شکل ورودی متفاوت است. علاوه بر این یافتن مبلمان مناسب ورودی دشوار است. بهترین کار این است که قطعات مختلف مبلمان را مطابقت دهید یا حتی مبلمان خود را بسازید. به عنوان مثال می‌توانید یک کمد قدیمی را رنگ کنید تا از آن برای تزئین استفاده کنید. همچنین می توانید از آویزهای دیواری یا آویزهای پایه‌دار برای کت استفاده کنید. سبد و کیف های چوبی نیز مکان های بسیار خوبی برای نگهداری کفش و کیف شما هستند. به طور خلاصه ، می توانید آنچه را که رختکن در اختیارتان قرار می دهد ، متناسب با فضای خود و منعکس کننده سبک خود بسازید.

 • با استفاده از کاغذدیواری سبک‌تان را ایجاد کنید

استفاده از کاغذ دیواری عملی ترین و موثرترین روش برای ایجاد طراحی یک ورودی خیره کننده و مدرن است. دیوار ماندگار و چشمگیر در ورودی تأثیر کاملاً خوبی در ذهن مهمانان شما ایجاد می کند! ورودی ها مناطقی هستند که می توانید آنجا ریسک کنید در حالی که دستتان کاملا باز است. یک طرح قاطعانه یا پیچیده شما را آزار نخواهد داد ، زیرا وقت خود را برای مدت طولانی در اینجا نمی گذرانید. علاوه بر این ، می توانید هنگام ورود به درب لبخند بزرگی بر روی مهمان خود داشته باشید. به عنوان مثال ، شما می توانید دیوار خود را با گلهایی در مقیاس بزرگ مانند تصویر بالا ، یک عکس خانوادگی سیاه و سفید یا یک منظره سه بعدی بپوشانید.

طراحی های شیک ورودی منزل 2021

آیا برای تزئین ورودی مدرن به الهام بیشتری نیاز دارید؟ در اینجا طراحی های شیک و خلاقانه ورودی خانه وجود دارد که می توانید ایده های مدرن دکوراسیون ورودی را پیدا کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: