نحوه استفاده از اثر هنری دیواری برای طراحی داخلی

دسته بندی :طراحی و دکوراسیون داخلی 25 مرداد 1400 922

نحوه استفاده از اثر هنری دیواری برای طراحی داخلی

داشتن یک دیوار خالی بزرگT می تواند خانه یا هر فضایی را کسل کننده و بی روح کند. اکثر مردم تمایل دارند با رنگ آمیزیِ رنگ­های مختلف، طرح­ها و حتی الگوهای مختلف آن را نقاشی کنند. با این حال، رنگ کردن به تنهایی می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. هنر دیواری یکی از رایج­ترین سلاح ­هاست که بیشتر طراحان داخلی مدرن از آن استفاده می­کنند تا  اثربخشی هر فضا را بیافزایند. با اینحال، این انتخاب، یک رویکرد عمومی نیست.

شما با استفاده از هنر دیواری، پیامی را بیان می­کنید، احساسی را القا می­کنید و فضا را تغییر می­دهید. با توجه به آنچه گفته شد، مهم است که تصمیم خود را در انتخاب قطعه مناسب ِ دیوار، مکان مناسب و هدف مناسب بگیرید.

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در انتخاب نوع هنر برای دیوار کسل­کنندۀ خانه­تان کمک می کند:

  • هدف خود را بررسی کنید

یک فاکتور مهم که باید قبل از خرید هر اثر هنری در نظر داشته باشید، هدف از مکانی است که قصد دارید هنر دیواری  را در آنجا قرار دهید.

آیا مکانی برای برگزاری جشن یا رویداد است؟

آیا این مکانی است که قصد دارید در آن ساکت و آرام باشید؟

یا این مکان برای جمع شدن کل خانواده دور هم است؟

در نظر گرفتن این موارد می تواند شما را به یک انتخاب خوب برساند. شناسایی اثر مورد نظر، مطمئناً به شما در انتخاب بین اندازه ، سبک و رنگهای مختلف کمک می­کند.

  • سبک خود را مطابقت دهید

طراحان داخلی هنگام طراحی یک پروژه طراحی داخلی، آن را بر اساس شیوه زندگی و شخصیت مشتری و شهر محل زندگی طراحی می کنند تا بتوانند مکان مورد نظر مشتری را بهتر به تصویر بکشند. این کار با توجه به تنوع گسترده مردم و فرهنگ هر شهر کار ساده­ای نیست. این روند با انتخاب هنر دیواری شما یکسان است. با این حال، انتخاب اثرهنری روی دیوار شما با طراحی داخلی مکان شما یکسان خواهد بود و کار را ساده­تر می­کند. بنابراین چه سبکی بهتر شما را به تصویر می کشد.

سنتی و کلاسیک

امروزی

نوین

غیررسمی

قدیمی

سرزنده

بهتر است هر سبکی را که برای هنر دیواری خود انتخاب  می­کنید، به سبک خودتان باشد که حتی پس از مدت­ها آن را بپسندید و سعی کنید سبک مورد استفاده شبیه به خودتان باشد.

  • اندازه، رنگ، محتوا

برای مقولۀ اندازه، فضای اتاق خود را بررسی کنید. آیا می خواهید تثر هنریِ دیواری بزرگی داشته باشید که فضای وسیعی را اشغال کند؟ این سبک برای ایجاد جلب توجه زیاد استفاده می­شود. بسته به هدف یا سبک خود، می­توانید اثر هنری کوچکتری را انتخاب کنید.

روانشناسی رنگ برای تأثیر بر خلق و خو، احساسات و یا حتی سلامت مورد استفاده قرار میگیرد. ما می توانیم از همین تاکتیک در انتخاب اثر هنری مناسب استفاده کنیم. انجام این کار ممکن است نیاز به یک چشم آموزش دیده داشته باشد، چیزی که طراحان داخلی به طور طبیعی از آن برخوردارند.

محتوا بیشترین وزن را دارد و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. محتوای نقاشی یا هنر چه چیزی را به تصویر می کشد؟ چه احساسی به شما می دهد و چقدر از نظر احساسی و هیجانی با شما ارتباط دارد؟

انتخاب هنر دیواری مناسب فرایندی نیست که بتوان یک نسخه برای همه جا پیچید. ممکن است بهترین انتخاب برای یک فضا، برای فضای دیگر با هاله ای متفاوت، انتخاب خوبی نباشد.

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: